Asus ZenFone 2 “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” Hatası

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Asus ZenFone 2 modeli Akıllı Telefonlarda karşınıza çıkmaya başlayan “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” hatası nasıl giderilir, bu hata çıktığı zaman ne yapılır? İşte cevabı…

Asus ZenFone 2 serisinin aldığı ASUS_Z00A-2.20.40.90 kodlu Güncelleme Sonrasında ortaya çıkan bir hata olan “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” hatası ne yazık ki kullanıcının kalıcı olarak çözebileceği bir hata değil.

Asus Türkiye tarafından gönderilen son güncelleme ile cihazın bataryası %15 Seviyesinin altına düştü an cihazda bu hata alınmaya başlanıyor. Ta ki şarj bitene kadar.

 

[stextbox id=”info”]ZenFone 2 İçin “Sistem Ara Yüzü Durduruldu Hatası” İçin Güncelleme Geldi[/stextbox]

 

Peki Sorunun Çözümü Nedir?

Cihazın bu hatayı vermemesi adına, YTeni GÜncelleme Gelene kadar atabileceğiniz birkaç adım mevcut. Bu adımlara sırasıyla bakalım dilerseniz.

 1. Şarj Etmek: En basit yöntem. Cihazın şarjını %16’nın altına düşürmemek. Şarj oranı %20 olunca şarja takmak.
 2. İngilizce Kullanmak: Cihazın dilini İngilizce yapmanız durumunda sorun yaşamıyorsunuz. En azından cihazı sorunsuz kullanabilecek seviyede bir İngilizce Bilgisine sahip iseniz dili güncelleme gelene kadar İngilizce yapabilirsiniz.
 3. Güç Seçeneklerini Değiştirmek: Cihazın Güç Ayarları kısmından Akıllı Geçiş Sistemini aktif ederek cihazın %10 seviyesine geldiğinde Tasarruf Moduna geçmesini ayarlayarak sorunu giderebilirsiniz. Ancak bu işlem ile cihaz %10 seviyesine geldiğinde sadece Arama ve SMS işlemlerine açık olacaktır.

 

Cihazı şarja taktıktan sonra batarya seviyesi %15’in üstüne geçtiği an sorun ortadan kalkmış oluyor.

 

[stextbox id=”info”]ZenFone 2 İçin “Sistem Ara Yüzü Durduruldu Hatası” İçin Güncelleme Geldi[/stextbox]

 

Asus ZenFone 2 “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” Hatasının Çözümü

Dilerseniz Asus ZenFone 2 “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” Sorununu nasıl çözebileceğiniz konusunda hazırlmış olduğumuz Rehber Videoya bir göz atın.

 

Hard Reset İşlemiyor, Geri Dönüş Yapılamıyor

Daha önceki sürüme geçmek ne yazık ki Root yapmadan zor. Bu sebeple de önceki sürüme dönme ihtimaliniz çok ama çok zayıf.

Hard Reset – Format Atma ise sorunu çözmüyor. Bu sebeple cihazdaki bilgileri tamamen kaybetmenize gerek yok.

 

Asus ZenFone 2 Sistem Hatası
Asus ZenFone 2 Sistem Hatası

Asus Kısa Süre İçinde Güncelleme Gönderecek

Sorundan haberdar olan Asus Türkiye yeni bir güncelleme üzerinde çalışmalara başladı.

ASUS_Z00A-2.20.40.90 Güncellemesi ile ortaya çıkan “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” hatasını yapılan yeni güncelleme ile ortadan kaldırmak üzere firma çalışıyor.

Asus Teknik Destek Ekibi tarafından yapılan bilgilendirmelere göre de bir hafta içerisinde sorunun çözümü için yeni bir güncelleme gelecek.

 

[stextbox id=”info”]ZenFone 2 İçin “Sistem Ara Yüzü Durduruldu Hatası” İçin Güncelleme Geldi[/stextbox]

Asus ZenFone 2 “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” Hatası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. Asus zenfone selfıedede şarj daha çok azalmadan malesef sıst ara yüzü durdu dıyo ve telefonu kullanamıyorum sınır oluyorum sarjımı anca yarıya kadar kullanabılıyorum yarıdan sonrası hep boyle

  Cevapla
 2. 3 Mayıs 2016, 14:23

  Merhaba, bir kaç gün önce sistem güncellemesi geldi, öncesinde sorun yoktu ama şimdi ekranın yarısının biraz daha üstünde yan çizgi görünüyor. Bazen herhangi bir uygulama açılırken oluyor, bazen masa üstündeyken belli oluyor, bazen de hiç olmuyor. Neden acaba?

  Cevapla
 3. Asus Zenfone 2 Laser ZE550KL modelini satınaldım. 3 tane 300-400 mb civarı güncelleme geldi. Ve %16 batarya hatası bu seride de mevcut. İnşallah güncellemeyi bu seri için de bir an önce yüklerler. Şaşırıyorum, eski versiyonda ola hata 3 ay sonra yeni versiyon bir telefonun güncellemesinde nasıl tekrar ediyor.

  Cevapla
  • Bu sorun tüm cihazlarda yaşandı. Şimdi sıra Laser serisinde. Kısa sürede bir güncelleme daha gelir.

   Cevapla
 4. Aynısını bende bugün gelen güncellemden sonra zf2’de almaya başladım ne kadar saçma bir durum. Yakışmadı asus.

  Cevapla
 5. Ayrica %70 oldugu zamanda batarya reminder uygulamasi hata veriyor bu seferde 70 ten fazla sarj edemiyorsunuz pil kismindan battery sarjing reminder kismina girip orayi never yaparsaniz 70 ten sonrada sarj edebiliyorsunuz.

  Cevapla
 6. Guc tasarrufu menusundunden ya super tasarufu %10 da tasarufa gecsini isaretle ya da belli saatlr arasinda super tasaruf moduna gecsini isaretle sirun cozuluyor

  Cevapla