Asus ZenFone 3 Ailesinin Türkiye Satışı 2017’yi Bulacak

2016 yılının ilk çeyreğinde duyurusu yapılan, Temmuz ayı gibi de satışına başlanılan Asus ZenFone 3 ailesi için Türkiye satışında bir gecikme daha yaşanacak.

İlk duyuru sürecinde ürünün ülkemizde Ekim ayı gibi satışa sunulacağı bilgisi Asus Türkiye Müdürü Bora ARAS tarafından yapılmıştı.

Ancak gelinen son noktada Ekim ayında satışa çıkamayan Asus ZenFone 3 serisinin ülkemizdeki, resmi satışı 2017 yılını bulabilir gibi görünüyor.

 

Asus ZenFone 3
Asus ZenFone 3

 

Kullanıcıların Sabrı Yavaş Yavaş Tükenmeye Başladı

Geçtiğimiz sene 1.500 TL’nin altında satışa sunulan ve sunduğu özellikler ile bir anda yok satmayı başaran ZenFone 2 serisinde de gecikmeler yaşayan Asus firması bu sefer süreci biraz daha geriye atmış gibi görünüyor.

Duyurulduktan sonra kullanıcılar tarafından da büyük bir merakla beklenmeye başlanılan ZenFone 3, ZenFone Deluxe ve ZenFone 3 Ultra modelleri için ertelemeler peşkeşe geliyor.

Henüz Türkiye Lansmanı gerçekleştirilmeyen ve net bir tarih bilgisi de verilmeyen ürünlerin Kasım ayında satışa çıkması neredeyse imkânsız gibi görünüyor.

Uzunca bir süredir Asus Türkiye’nin bu ürünleri pazara sürmesini bekleyen kullanıcılar ise şimdiden başka alternatifleri araştırmaya başlamış durumdalar.

Forumlarda ve Sosyal Medya da özellikle Ekim – Kasım sürecinin gelmesi ve ZenFone 3 hakkında henüz net bir tarihin olmaması kullanıcıların en fazla tepki gösterdikleri konuların başında geliyor.

 

Asus ZenFone 3 Modelleri
Asus ZenFone 3 Modelleri

 

Darbe Girişimi ve Mali Kriz Olumsuz Etkiledi

Özellikle 15 Temmuz süreci ile başlayan ve sonrasındaki Ekonomik Sıkıntılar ürünlerin ülkeye girişlerini geciktiren nedenlerden birisi olarak görülüyor.

Ayrıca cihazların IMEI Numarası alma konusunda da bazı sıkıntılar yaşadığı ve son gecikmenin bundan kaynaklı olduğu da gelen haberler arasında.

Asus Türkiye‘nin ürünleri tek başına getirmek yerine Aksesuar Desteği ile getirmek istediği, getireceği ürünlerin Aksesuar Maliyetlerini aşağı çekmeye çalıştığı da bir duyum olarak listeye girebilir.

Yani birçok etken sebebiyle ZenFone 3 ailesinin Türkiye Satışları sekteye uğramış durumda.

 

Asus ZenFone 3 Türkiye
Asus ZenFone 3 Türkiye

 

Satış Fiyatları ve Tarihleri Lansmanda Belli Olacak

Yaşanan sorunların çözülmesi ve ürünlerin ülkemizdeki satışına başlanması ZenFone 3 için Aralık ayı muhtemel bir tarih gibi görünse de ZenFone Deluxe ve ZenFone 3 Ultra modelleri için süreç 2017 Ocak ayını bulacak gibi görünüyor.

Satış Rakamlarının belli olacağı Asus ZenFone 3 Türkiye Lansmanı Aralık ayı içinde yapılacak gibi görünüyor. Bu sürece kadar ürünlerin Resmi Satış Tarihleri ve Resmi Satış Fiyatları sadece tahminden ibaret olacak.

Asus ZenFone 3 Ailesinin Türkiye Satışı 2017’yi Bulacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Hala neyi bekliyorlar?

    Cevapla
  2. 8 Kasım 2016, 10:33

    yavaş yavaş mı ? sabrımız tükendi artık adamların söylediği tek şey facebook sayfamızı takip edin …

    Cevapla