Asus ZenFone 3 Laser Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Asus firmasının 2016 yılında satışa sunduğu Asus ZenFone 3 Laser serisi ile alakalı olarak aklınıza takılan Soruları cevaplamaya, Sorunlara çözüm üretmeye,Kullanıcı Yorumlarını ve Kullanıcı Şikayetlerini paylaşmaya çalışıyor olacağız.

Öncelikle dilerseniz ZenFone 3 Laser serisi ile alakalı aklınıza takılması muhtemel bazı sorulara Sık Sorulan Sorular başlığı altında cevap arayalım.

Sonrasında ise Yorumlar ile bizlere ulaşan Soruları ve Sorunları inceleyip kullanıcılardan gelen Şikayet ve Memnuniyetleri listeleyelim.

 

Asus ZenFone 3 Laser Sık Sorulan Sorular

Seride 4G – 4.5G Mevcut mudur?

Evet. Cihazda 4G – 4.5G Desteği mevcuttur.

 

Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

Uygulama Destekli Görüntülü Görüşme Desteği vardır. Operatör üzerinden 3G Görüntülü Görüşme Desteği ise yoktur.

Cihaz üzerinden Görüntülü Görüşme yapabilmek için Messenger veya Viber gibi bir uygulama kullanmanız gerekmektedir.

 

FM Radyo Desteği Var mı?

Üründe FM Radyo mevcuttur.

 

Android Güncellemesi Alacak mı?

Ürün en azından 1 Güncelleme alacaktır. Asus firması ise genelde 2 Güncelleme sunmaya çalışıyor. Yani cihaz Güncelleme Desteği

 

Çift Sim Kart Desteği Mevcut mudur?

Evet. Her iki sim kartında da 4G Desteği sunan bir yapıya sahiptir.

 

Metal Kasaya Sahip mi?

Evet. Diğer ZenFone 3 serilerinde olduğu gibi bu cihazda da Metal Kasa mevcuttur.

 

Asus ZenFone Laser Kullanıcı Yorumları

Cihazla alakalı olarak Olumlu yada Olumsuz yorumlarınızı sayfanın altındaki Yorum sekmesinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorumlarınızı yaparken Objektif olmaya özen göstermenizi rica ederiz.

Yapacağınız Olumlu yada Olumsuz Geri Bildirimler ve Kullanıcı Yorumları sayesinde bu seriyi almak isteyenlere ön bir bilgi vermiş olacaksınız.

Asus ZenFone 3 Laser Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 Yorum

 1. 15 Ocak 2018, 12:20

  telefonum sarj olmuyor normalde şarj olurken sağ üst köşede turuncu bir ışık yanıyordu şimdi ise kırmızı ışık yanıyor

  Cevapla
  • Batarya – Anakart, Şarj Girişi veya Yazılımsal bir sorun olabilir.
   İlk olarak Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp, Hard Reset işlemini uygulayın
   İkinci aşamada Şarj Aleti ve şarj Kablosunu değiştirip Deneme yapın.
   Düzelmezse Servis ile bir görüşün derim

 2. Asus Zenfone 3 Laser modeli telefonumun şarj aleti 1 yıl olmadan bozuldu. Asus firması ile görüştüm telefonla beraber şarj aletini göndermemi istiyor. 1 ay içerisinde sorunu çözeceklermiş. Böyle saçmalık olmayacağını telefonda Asus görevlisine söyledim. Asus aksesuarları çok kalitesiz ve müşteri memnuniyeti sıfır. Her şeyi yokuşa sürüyorlar. Şarj aleti için telefonumu servise gönderir miyim hiç? Keşke Samsung alsaydım. Her platformda ve arkadaş çevremde bunu yazacağım ve anlatacağım.

  Cevapla
  • Öncelikli olarak şunu belirteyim. Aksesuarlar Garanti Kapsamına girmez. Yani gerek Asus gerek Samsung gerekse de Apple ürünü alın firmalar Aksesuar Garantisi vermez. Bu noktada da Asus firmasının size Müşteri Memnuniyeti adına servis hizmeti verecek olması bir artı. Eksi değil.
   Yarın bir Samsung servisine gidin ve Aksesuarda sorun yaşadığınızı ve ürünü servise vermek istediğinizi belirtin. Telefon olmadan ürünü servise verebilir miyim diye bir sorun. Alacağınız cevap sanırım şikayetinizin kapanması anlamına gelecektir.
   Aksesuar Kalitesi bakımından ise bu kullanıcı bazlı bir durumdur. Misal Samsung Galaxy S7 Edge modelini kullandığım 1.5 3 kez kablo değiştirmek durumunda kaldım. Aynı şekilde çok yakın bir tanıdığım Apple kablosunu neredeyse 2 yılda 10 kez değiştirdi. İlk 3-4 keresinde Orijinal Kablo aldı sonra baktı aynı sürede arıza veriyor 20 liralık kablolara döndü.

 3. Daha oncede yazdım fakat bir yorum alamadım , zenfone 3 laser aldım altta bulunan 3 tus (geti-home-kopya) bazen takılıyor , sadece ekran klidi yapıp basınca duzeliuçyor. Sorun neden kaynaklı bilgi verebilir misiniz

  Cevapla
  • Kullandığınız ekran koruyucusu kaynaklı olabilir. Varsa onu kaldırıp bir deneyin.
   Uygulamalardan dolayı kasma olabilir. Verileri yedekleyip hard reset atabilirsiniz.
   Halen sorun devam ediyorsa Servis ile görüşmeniz gerek demektir.

 4. Bende yaklaşık 2 aydır zenfone 3 laser kullanıyorum. Ekran kayması sorunu bendede vsr. Müşteri hizmetlerini aradım sıfırlama yapmamı söylediler. Yaptım 1 hafta düzeldi sonra aynı arıza tekrarladı. Çözüm bulamadım henüz

  Cevapla
 5. 3 haftadır Zenfone 3 lazer kullanıyorum internette gezinirken ekran kendiliğinden aşağıya doğru kayıyor sorun kıronik mi nasıl düzeltilir

  Cevapla
 6. Zenphon 2 laser kullanıyorum camera açtığımda ön arka camera geçiş simgesi kayboldu camera selfie camerada kadldı arka cameraya geçiremiyorum sorun neden kaynaklanıyor olabilr

  Cevapla