Asus ZenFone 3 Modelinin Teknik Özellikleri Netleşiyor

Asus ZenFone 3 Modelinin Teknik Özellikleri Netleşiyor

Asus’un Mobil Pazardaki Amiral Gemisi haline gelen ZenFone serisinin yeni üyesi Asus ZenFone 3 modelinin Teknik Özellikleri netleşmeye başladı. Birçok kullanıcı artık Asus ZenFone serisinin Fiyat / Performans cihazı olduğu kabul etmiş durumda. Özellikle de 4 GB Ram Bellek ile pazara çıkması ortalığı karıştırmıştı. Şimdi ise yeni modellere yeni özellikler ekleme çalışmalarına başlandı. Tabi ki […]


’un Mobil Pazardaki Amiral Gemisi haline gelen ZenFone serisinin yeni üyesi modelinin Teknik Özellikleri netleşmeye başladı.

Birçok kullanıcı artık ZenFone serisinin Fiyat / Performans cihazı olduğu kabul etmiş durumda. Özellikle de 4 GB Ram Bellek ile pazara çıkması ortalığı karıştırmıştı.

Şimdi ise yeni modellere yeni özellikler ekleme çalışmalarına başlandı. Tabi ki Ram Bellek 8 GB olmayacak. Büyük ihtimalle 4 GB olarak devam edecek.

Peki, gelecek olan yenilikler neler?

 

Asus ZenFone 3 Modeli
Asus Modeli

 

Batarya Değerinde Artış Söz Konusu Olabilir

Asus ZenFone 2 serisinde ve Asus ZenFone Selfie serisinde kullanılan 3.000 mAh’lik bataryalar kullanıcıları 1 Gün rahat idare ediyordu.

Asus ZenFone Max modeliyle ise 5.000 mAh’lik bir batarya karşımıza çıktı. Bu kapsamda da Asus serisinin 3.500 mAh veya 4.000 mAh’lik bir bataryaya sahip olması beklentileri oluşmaya başlamış durumda.

 

Asus ZenFone Max Modeli
Asus ZenFone Max Modeli

 

Şarj Girişi Artık Type-C Olacak

Asus’un yetkin isimlerinden birisi olan Jonney Shih tarafından ZenFone 3 serisi için doğrulanan bir özellik Type C özelliği oldu.

Bir önceki serilerde Micro USB 2.0 Şarj ve Data girişi kullanan firma yeni gelecek model ile pazarda yavaş yavaş kendisini kabul ettiren Type C sistemine geçiş yapacak.

Bu sayede de hem aktarım hızlarında büyük bir avantaj sağlanacak hem de şarj girişini ters girişlere karşı korumuş olacaklar.

 

USB Type C Sistemi
USB Type C Sistemi

 

Kamera’larda İyileştirme Bekleniyor

Rakiplerin giderek Kamera Kalitelerini yukarı taşımasından sonra modelinin Kamera Yapısında da bazı değişiklikler bekleniyor.

Firmanın 13 MP olan Arka Kamerayı 16 MP ya da 21 MP değerine taşıması, Ön Kamerayı ise 8 MP ya 13 MP değerine taşıması bekleniyor.

Ekran kısmında ise 2K yapısına geçmemesi ve yine Full HD IPS Panelle yoluna devam etmesi beklentileri oluşmuş durumda.

 

Asus ZenFone 3 Yakında Geliyor
Yakında Geliyor

 

Ne Zaman Duyurulacak?

Asus ZenFone 3 serisinin 2016 Nisan – Mayıs gibi resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Önce Avrupa – Sonra Türkiye sistemi ise ortadan kaldırılacak.

Son dönemde satışına başlanılan diğer modellerde olduğu gibi Avrupa ile Eşzamanlı olarak Türkiye’de de satışına başlanmış olacak.

Bakalım Asus ZenFone 3 hem Tüketiciler hem de Asus için ne sunacak.

 

  Asus ZenFone 3 Modeli İçin Satışa Çıkacak Olan Kılıf Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status