Asus ZenFone 3 Serisinin Çıkış Tarihi ve Satış Fiyatı Netleşti

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Asus ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe ve ZenFone 3 Ultra modellerini Türkiye Satış Tarihi ve Türkiye Satış Rakamları netleşti.

ASUS Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Bora ARAS tarafından basına yapılan açıklama ile ZenFone 3, ZenFone 3 Ultra ve ZenFone 3 Deluxe modellerinin ülkemize ne zaman geleceği ve ne kadara satılacağı gibi bazı detaylar netleşmiş oldu.

ZenFone 3 ailesinin Laser ve Max gibi alt serileri de ilerleyen günlerde Asus kanadı tarafından duyurulacak gibi görünüyor. En azından Bora ARAS tarafından yapılan açıklamadan bunu görebiliyoruz.

 

Asus ZenFone 3 Deluxe
ZenFone 3 Deluxe

 

Ürünler Pazara Eylül – Ekim Ayında Sunulacak

Yapılan açıklamalara göre Asus ZenFone 3 serisinin Türkiye Satışları Tayvan Satışlarının hemen arkasından, Eylül veya Ekim ayı içerisinde yapılıyor olacak.

Muhtemelen Temmuz veya Ağustos ayında Tayvan pazarında ilk olarak kullanıcılarla buluşacak olan ZenFone 3 modeli hemen sonraki seride aralarında Türkiye’nin de olduğu diğer ülkelerde satışa sunulacak.

 

Asus ZenFone 3 Parmak İzi Okuyucu
ZenFone 3 Parmak İzi Okuyucu

 

ZenFone 3 Deluxe Modelinin Satış Fiyatı 2.300 – 2.500 TL 

ZenFone 3 ailesinin tepe modeli olacak olan Asus ZenFone 3 Deluxe serisi 2.200 – 2.500 TL arasında bir fiyat baremi ile satışa çıkması bekleniyor.

Tabi ki o dönemin Dolar Kuru ve Vergilendirme sistemine göre bu rakamın aşağı ya da yukarı yönde hareket etmesi de ihtimaller dahilinde.

 

Asus ZenFone 3 Renk Seçenekleri
ZenFone 3 Renk Seçenekleri

 

ZenFone 3 Modelinin Satış Fiyatı 1.200 – 1.500 TL 

ZenFone 3 modelinin ise şuan ki Asus ZenFone 2 modelinin fiyatına eşdeğer bir fiyattan satışa sunulması beklentiler arasında.

Bu süreçte firmanın ZenFone 2 serisinde indirime gidip gitmeyeceği, ZenFone 3 serisini bir basamak üstte fiyatlandırıp fiyatlandırmayacağı veya ZenFone 2 serisinin satışını durdurup durdurmayacağı ise zamanla belli olacak.

Bu noktada da Zamanı olanların Asus ZenFone 2 yerine Asus ZenFone 3 modelini beklemeleri ve almaları daha doğru bir karar olacaktır.

 

Asus ZenFone 3
ZenFone 3

 

ZenFone 3 Ultra Modelinin Satış Fiyatı 1.900 – 2.200 TL 

Asus ZenFone 3 Ultra modeli ise fiyat baremi biraz daha ZenFone 3 Deluxe modeline yakın olacak.

Bu kapsamda da bu cihazın ortalama olarak 2.000 TL gibi bir rakam üzerinden Türkiye Pazarında satışa çıkmasını beklemek yanlış olmasa gerek.

Tabi ki bu fiyatların tamamı günümüz kuru üzerinden ve ASUS Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Bora ARAS tarafından verilen ön bilgiler ışığında belirlenmiş fiyatlardır.

Asus Türkiye tarafından yapılacak olan Türkiye Lansmanı sonrasında Fiyat ve Satış tarihleri ile alakalı net bilgilerde elimize ulaşmış olacaktır.

Asus ZenFone 3 Serisinin Çıkış Tarihi ve Satış Fiyatı Netleşti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir