Asus ZenFone 3 ve ZenFone 3 Deluxe Sızdırıldı

Asus’un Mobil Pazarda bir anda söz sahibi olmasını sağlayan ZenFone serisinin 3. Üyeleri Asus ZenFone 3 ve Asus ZenFone 3 Deluxe sızdırıldı.

Ülkemizde de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Asus firmasının 2016 yılında pazara sürmesi beklenilen Asus ZenFone 3 serisini Ocak ve Şubat aylarında tanıtması bekleniyordu.

Ancak firma görünen o ki yeni ürünlerini 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında yapılması beklenilen Computex 2016 fuarında tanıtmayı planlamış durumda.

 

Asus ZenFone 3 Sızıntı Görsel
Asus ZenFone 3 Sızıntı Görsel

 

Ürünlerin Özellikleri ne Olacak?

Bildiğiniz gibi Asus ZenFone 2 ve Asus ZenFone 2 Deluxe modelleri aynı teknik özelliklerle pazara çıkmış ve tasarım farkları ile birbirinden ayrılmışlardı.

Daha sonrasında Asus firması bazı oynamalarla cihazlar arasında bazı farklar oluşturmuştu tabi ki.

Asus ZenFone 3 ve ZenFone 3 Deluxe modellerinde ise belli bazı değişimlerin olması bekleniyor.

 

Asus ZenFone 3 Tasarım
Asus ZenFone 3 Tasarım

 

Asus ZenFone 3 Deluxe Modelinin Teknik Özellikleri

Sızan haberlere göre ZenFone 3 Deluxe modeli, 5.9 inçlik HD ekrana, 3 GB Ram belleğe, SnapDragon 615 serisi işlemciye, 32 GB Dâhili Depolama alanına, 13 MP arka ve 5 MP ön kameraya ve Android 6.0 Marshmallow yazılımına sahip olarak gelecek.

Asus ZenUI Ara Yüzünün daha stabil bir halde kullanıcı karşısına çıkacağı yeni seride Metal Çerçeve yapısına geçilmesi, ön kısımdaki Zen görselinden ise vazgeçilmemesi bekleniyor.

Tabi ki bu şu aşamada sadece Sızıntı Bilgi aşamasında.

 

Asus ZenFone 3 Teknik Özellikleri
ZenFone 3 Teknik Özellikleri

 

Asus ZenFone 2 Modelinin Teknik Özellikleri

Deluxe serisinin bir üstüne oturacak olan ve Asus’un yeni Sancak Gemisi olacak olan Asus ZenFone 3 serisi ise oldukça iddialı geliyor.

5.5 inçlik Full HD Ekrana sahip olması beklenilen cihazda 4 GB Ram Bellek kullanılması artık bir zaruret halini almış durumda.

16 veya 12 MP değerindeki arka kameranın yanında 8 MP değerinde bir ön kameraya sahip olması beklenilen cihazda 32 GB Dâhili Depolama Alanı kullanılacak. Ancak ürünün 128 GB’lık serisinin de pazara çıkması oldukça muhtemel.

Parmak İzi Okuyucu konumlandırması yapacak olan Asus firması bu sebeple de ön kısma bir adet Home Tuşu eklemiş durumda.

Tasarım olarak Metal Çerçeve Yapısına geçiş yapacak olan firmanın artık cihaz rengini tamamen değiştirdiğini, ön kısmı siyah arka kısmı beyaz yapmadığını görüyoruz.

İşlemci bazında ise henüz bir netlik yok. SnapDragon 820 serisinin kullanılma ihtimali oldukça düşük olsa da muadil seride bir Intel İşlemci ile cihazı görebiliriz. Ya da Uygun Fiyat için SnapDragon 650 SoC serisi bir işlemci de tercih edilebilir.

Asus ZenFone 3 ve ZenFone 3 Deluxe Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir