Asus ZenFone 4 Modellerinin Türkiye Satış Tarihleri ve Fiyatları Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde 2. bir lansman gerçekleştiren ve Asus ZenFone 4 modellerini resmi olarak kullanıcıların beğenisine sunan Asus firmasının Türkiye’de hangi modelleri satacağı, Türkiye Satış Fiyatlarının ve Tarihlerinin ne olacağı konusu da netlik kazandı.

SnapDragon 835 serisi işlemcisi, 6 GB Ram Belleği ve 64 GB’dan başlayan depolama alanı ile ZenFone 4 modellerinin Amiral Gemisi niteliğinde olan Asus ZenFone 4 Pro modeli ülkemizdeki vergiler sebebiyle 4.000 TL bandını aşacağı için ülkemizde satışa sunulmayacak. Konuyla alakalı olarak Asus Türkiye’nin konuyu Aralık ayında yeniden değerlendirip duruma göre ürünü ülkemize getirme kararı alabileceği de verilen bilgiler arasında.

Aynı şekilde Selfie Kamerası ile 4K Video Kaydı yapabilme yeteneğine sahip olan Asus ZenFone 4 Selfie Pro modeli de ülkemizde satışa çıkmayacağı açıklanan modeller arasında.

Ancak gelecek taleplere bağlı olarak Asus Türkiye bu alanda bir geri adıma giderek iki modeli ya da en azından bir tanesini ülkemizde satışa sunabilir veyahut İthalatçı Garantili olarak bu modelleri ülkemizde görebiliriz ilerleyen günlerde.

 

Asus ZenFone 4 Modelleri Ülkemizde Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Asus tarafından model bazlı olarak net bir tarih açıklaması yapılmamış olsa da Asus ZenFone 4 serisi cihazların 2017 yılı Ekim ve Kasım ayında Avrupa ve Türkiye Pazarında satışına başlanacak.

Teknoloji Mağazaları ve İnternet üzerinden hızlı bir şekilde son kullanıcı ile buluşturulacak olan modellerin bu sene aksesuar noktasında da desteklenmesi bekleniyor. Özellikle Kılıf ve Ekran Koruyucu noktasında Asus Türkiye bir adım atabilir.

 

Asus ZenFone 4 Serisi Türkiye Satış Fiyatları

Asus Türkiye tarafından açıklanan ZenFone 4 modeli satış fiyatlarını aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

  • Asus ZenFone 4 – 2699 TL
  • Asus ZenFone 4 Max (5.5 İnç) – 1399 TL
  • Asus ZenFone 4 Max (5.2 İnç) – 1199 TL
  • Asus ZenFone Live (5.5 İnç) – 1099 TL
  • Asus ZenFone Live 899 TL

Modellerin ülkeye giriş sürecine kadar Dolar Kurunda ekstra bir artış olmazsa cihazların Türkiye Satış Fiyatları bu şekilde olacak.

 

Asus ZenFone 3 Serilerinde İndirim Olacak mı?

Fiyatlandırmaya bakılırsa Asus ZenFone 3 serisi ve Asus ZenFone Zoom S serisinde ekstra bir fiyat indirimi yapılmayacak gibi görünüyor.

Ancak ZenFone 4 Max modellerinin çıkması ile firmanın pazardaki ZenFone 3 Max modellerini geri çekmesi beklentisi oluşmuş durumda.

Bakalım Asus firması 2017 yılının son çeyreğinde satış grafiklerini arttırabilecek mi?

Asus ZenFone 4 Modellerinin Türkiye Satış Tarihleri ve Fiyatları Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir