Asus ZenFone 5 Lite (A502CG) Modeli Resmen Duyuruldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Türkiye Pazarı başta olmak üzere Global Pazarda beklediğinden fazla ilgi gören Asus ZenFone ailesine ZenFone 5 Lite serisi dâhil edildi.

Asus ZenFone 5 serisinin bir alt basamağında konuşlanması beklenilen Asus ZenFone 5 Lite serisinin pazardaki Asus ZenFone 4 serisinin ise sonunu getirmesi bekleniyor.

Zaten ZenFone 4 serisinden fazla üretim yapmayan Asus kanadı bu model ile de pazardaki Uygun Fiyatlı Ürün Gamına bir yenisini daha eklemiş oldu.

 

Asus ZenFone 5 Lite (A502CG)  Modelinin Teknik Özellikleri

Filipinlerde duyurusu yapılan Asus ZenFone 5 Lite serisinde 5 inç boyutuna sahip 540*960 piksel (220 ppi) IPS LCD Ekran kullanılırken cihazda 8 MP Arka ve 0,3 MP değerinde Ön Kamera kullanılmış durumda.

1.2 GHz’lik Intel Atom Z2520 İşlemci Ailesine sahip olacak olan modelde 1 GB Ram Bellek ve 8 GB Dâhili Depolama Alanına sahip olacak. Ayrıca Micro SD Kart Desteği de cihazla birlikte kullanıcılara sunulacak.

Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemi (Android 5.0 L Güncellemesi Alacak) ile gelecek olan cihazda Asus ZenUI Ara Yüzü kullanılmış durumda.

148.2 x 72.8 x 10.8 cm boyutlarına ve 160 gr ağırlığına sahip olacak olan cihazın Siyah – Beyaz ve Kırmızı renk seçenekleri ilk olarak satışa çıkacak. Sonrasında Mavi ve Altın renk seçenekleri de satış listesine gelecek olan taleplere bağlı olarak eklenebilecek.

Asus ZenFone 5 Lite Modeli Tanıtıldı
Asus ZenFone 5 Lite Modeli Tanıtıldı

Çift Sim Kart Desteği Sunulacak

ZenFone 5 serisinde olmayan ancak ZenFone 6 modeline koyulan Çift Sim Kart Desteği ZenFone 5 Lite serisinden de olacak gibi görünüyor. Bu sayede kullanıcılar dilerlerse 5 inçlik Çift Sim Kartlı bir modele sahip olabilecekler.

 

2500 mAh’lik Batarya İle Geliyor

Pazara çıkışında daha güçlü bir batarya sunacak olan Asus ZenFone 5 Lite serisi temelde ZenFone 5 serisinden donanım olarak geri kalıyor olsa da Batarya Konusunda ZenFone 5 serisini geçmeyi başarıyor.

Asus ZenFone 5 Kite Çift Sim Kart
Asus ZenFone 5 Kite Çift Sim Kart

Standart ZenFone Kasa Tasarımı

Asus ZenFone 5 Lite serisinde de daha önce pazara sürülen modellerde kullanılan Kasa Tasarımı korunmaya devam edecek.

Asus Kanadının 2014 – 2015 yılında pazara süreceği tüm modellerde ilk tasarıma devam etmesi beklenirken 2016 yılında pazara sürülecek olan yeni ZenFone ailesinde ise tasarımda bazı değişiklikler yapması bekleniyor.

 

124 Dolar Fiyat Etiketine Sahip

Asus ZenFone 5 Lite serisinin 125 Dolarlık fiyat etiketi ile pazara çıkması bekleniyor. Modelin Türkiye Satış Fiyatı ise 499 TL ile 599 TL arasında bir konumda olacak gibi görünüyor.

Asus ZenFone 5 Lite serisinin Aralık ayı gibi ülkemizde de tanıtılması ve satışa çıkması bekleniyor. Ürün birkaç gün içerisinde ilk olarak Filipinler Pazarında satışa sunulacak.

Asus ZenFone 5 Lite (A502CG) Modeli Resmen Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir