Asus ZenFone 5 Modelinin Vodafone Bağlantı Sorunu Çözüldü

Asus ZenFone 5 modelinde VoLTE Kaynaklı olarak ortaya çıkan ve Vodafone hattı kullananların yaşadığı Bağlantı Sorunu yapılan güncelleme ile giderildi.

Ülkemizde geçtiğimiz günlerde 1.999 TL’lik ön satış fiyatı ile satışa sunulan ve tüketiciler tarafından oldukça yoğun bir talep görmeyi başaran Asus ZenFone 5 modeli ilk güncellemesini aldı.

Cihazın ön satış sürecinde alan ve Vodafone hattı kullanan abonelerde görünen bağlantıda kopma ve aşırı gürültü sorunu Asus tarafından yapılan mini bir güncelleme ile giderildi.

Sorunun tespitinden sonra Vodafone ile irtibata geçen Asus Türkiye ekibinin alınan veriler dahilinde hazırladığı güncelleme sorunun ortaya çıkmasından birkaç gün sonra çözülmüş oldu.

Bu noktada Güncelleme Bildirimlerinin otomatik olarak gelmediğini belirtmemiz gerek. Bu sebeple de Ayarlar – Güncellemeler sekmesi üzerinden sizin sorgulama yapmanız ve güncellemeyi yüklemeniz gerekecektir.

 

Asus ZenFone 5 (ZE620KL)

 

ZenFone 5 Stoklarının Tamamı Tükendi

1.999 TL’lik satış fiyatı ile Asus e-Store ve Teknosa üzerinden satışa sunulan Asus ZenFone 5 modeli hızlı bir şekilde tükenirken kullanıcılar yeni partinin satışa çıkacağı günü beklemeye başladı.

Fiyat noktasında oldukça agresif bir fiyat seviyesinden satışına başlanılan ZenFone 5 modeli Asus Türkiye’nin bile ön görmediği derecede sipariş almış gibi görünüyor.

İlk partiyi beklenenden hızlı bir şekilde tüketen Asus Türkiye ikinci parti için talep yapsa da IMEI Kayıt Süreçleri ve ürünlerin hazırlanması süreçlerinden dolayı ikinci partinin satışına biraz gecikmeli başlayacak gibi görünüyor.

Aldığımız bilgilere göre yeni ürünlerin Haziran ayının ilk günlerinde yeniden satışa sürülmesi bekleniyor. Daha adetli bir ürün sevkiyatı planlayan Asus firması şuan iki kanal üzerinden yürüttüğü satış sürecini de diğer teknoloji mağazalarına da yaymış olacak.

Asus ZenFone 5 Modelinin Vodafone Bağlantı Sorunu Çözüldü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir