Asus ZenFone 5z Modeli İçin Android 9.0 Pie Güncellemesi Geliyor

Asus firmasının 2018 yılı Amiral Gemisi modeli Asus ZenFone 5z için firma tarafından Android 9.0 Pie Güncelleme çalışmalarına başlandı.

Asus tarafından henüz resmi bir güncelleme haberi gelmemiş olsa da Geekbench skor sayfasında ortaya çıkan bir detay ile Asus ZenFone 5z modeli için Android 9.0 Pie Güncellemesi üzerine çalışıldığı ortaya çıktı.

Resmi olarak ne zaman dağıtılacağı konusu henüz bir soru işareti olsa da Asus tarafından ilk olarak ZenFone 5z modeline Android Pie Güncellemesi getirilecek gibi görünüyor.

Zaten temel olarak bu senenin Amiral Gemisi olmasından dolayı 20199 yılının ilk aylarında bu modele ve akabinde Asus ZenFone 5 modeline Android 9.0 Pie Güncellemesinin gelmesi beklentisi mevcut.

 

Asus ZenFone 5z - Android 9.0

 

SnapDragon İşlemciye Geçiş Sonrası Sorunlar Çözüldü

Asus firmasının Akıllı Telefon alanında ülkemizde satışa sunduğu ilk modelleri olan ZenFone 6, ZenFone 5 ve ZenFone 4 modelleri her ne kadar çok tutulsa da asında Asus ZenFone 2 modeli Asus firmasını ülkemizde ciddi anlamda ön plana çıkarmıştı.

4 GB Ram Belleğe sahip ilk cihaz olarak ülkemizde satışa sunulan model o dönem 1.499 TL – 1.299 TL bandındaki fiyatı ile pazarda ciddi bir satış rakamı elde etmişti.

Bu cihaz ile birlikte ülkemizde Asus markalı Akıllı Telefonlar ciddi anlamda bilinmeye başlamış ancak Intel İşlemcilerden kaynaklı olarak yaşanan Güncelleme Sıkıntısı da Asus firmasının başını epey ağrıtmıştı.

Bu deneyimden sonra Intel firmasından artık Mobil İşlemci almayan firma SnapDragon ve bazı modellerde Media Tek işlemciye geçiş yaparak güncelleme alanında ki sorunlarını da çözmeye başladı.

Firmanın 2018 yılında pazara sürdüğü Asus ZenFone 5 ve Asus ZenFone 5z modelleri de temel olarak SnapDragon ailesine ait bir işlemci kullanmasından dolayı güncelleme noktasında sıkıntı yaşamayacak modeller arasında görülüyor.

Asus ZenFone 5z Modeli İçin Android 9.0 Pie Güncellemesi Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir