Asus ZenFone 6 Modeli Soru, Sorun, Şikayet ve Destek Sayfası

Asus ZenFone 6 Modeli Soru, Sorun, Şikayet ve Destek Sayfası

Bu sayfa üzerinden Asus ZenFone 6 modeli ile alakalı yaşadığınız Sorunlara destek sunmaya çalışacağız, Soru ve Görüşlerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşacağız. Sistem oldukça basit. Yorum kısmını kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz. Editörlerimiz gerektiği noktalarda Asus Türkiye ile de irtibata geçerek size bilgi verecektir. Sıkça sorulan sorular ise sayfamızda listelenecek ve kullanıcıların yeniden sormasına gerek bırakmayacak şekilde sayfalanacaktır. […]


Bu sayfa üzerinden modeli ile alakalı yaşadığınız Sorunlara destek sunmaya çalışacağız, Soru ve Görüşlerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşacağız.

Sistem oldukça basit. Yorum kısmını kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz. Editörlerimiz gerektiği noktalarda ile de irtibata geçerek size bilgi verecektir.

Sıkça sorulan sorular ise sayfamızda listelenecek ve kullanıcıların yeniden sormasına gerek bırakmayacak şekilde sayfalanacaktır.

Siz de sorularınızı sorun, cevapları hem bizden hem de diğer kullanıcılardan alarak sorununuzu çözüme kavuşturun.

 

Asus ZenFone 6 Modeli Soru, Sorun, Şikayet ve Destek Sayfası
Modeli Soru, Sorun, Şikayet ve Destek Sayfası

 

Modeli İle Operatör Üzerinden Görüntülü Görüşme Yapabilir miyim?

Hayır. modeli Operatör üzerinden 3G Görüntülü Görüşme desteği sunmuyor. Ancak farklı 3. Parti Uygulamalar ile İnternet üzerinden Görüntülü Görüşme yapabileceğiniz bir ön kamerası mevcuttur.

 


 

ZenFone 6 Modelinde Batarya Çabuk Bitiyor? Sebebi nedir?

ZenFone 6 modelinde aslında batarya süresi 2 günü rahatlıkla aşıyor. Ancak Yazılımsal manada Batarya ile Göstergelerin bir uyumsuzluğu söz konusu.

Cihazınız birkaç dakika içinde %100 seviyesinden %95 seviyesine düşerken %1 seviyesinde ise 3-5 saat çalışabiliyor.

Bu durum genel bir sorundur ve bu sorunu Yazılım Güncellemeleri ile çözmeye çalışmaktadır. Batarya ya da cihazınızda bir sorun yoktur.

 


 

ZenFone 6 Serisinde Çift Sim Kartı Aynı Anda Aktif midir?

Evet. modelinde iki sim kartta aynı anda aktiftir. Android 4.4 Güncellemesi ile cihazda aktif hale gelen Çift Sim Kart Ayarlarını yapmanız durumunda ise herhangi bir sim kartla konuşma yaparken diğer sim kart Kapalı Tonu yerine Meşgul Tonu verecektir.

Bu ayar birçok yeni Akıllı Telefonda yoktur. Genelde bir sim kart aktif iken diğer Kapalı Tonu verir. Ama modeli bu sorunu aşmış durumda.


Sosyal Medyada Paylaşın:

306 yorum

  • Yeni bir cihaz bakmanızı öneririm. Zenfone 6 için yakında tüm destekler kesilecektir.

 1. Asus zenfone 6 kullanıyorum. Şarjı dolu olduğu halde sarjdan çıkarınca şarj oluyor ibaresi gözüküyor. Şarj dolarını değiştirdim. Düzelir gibi oldu sorun hala devam ediyor. Telefoncular sorunun çözümünü bulamadı.

  • Yazılımdan kaynaklı bir sorunda olabilir, Donanımsal yani Batarya yada anakart kaynaklı bir sorunda olabilir.
   İlk olarak verilerinizi yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp cihaza Hard Reset atmayı deneyin.
   Sorun çözülmez ise bu durumda Batarya – Anakart – Şarj Girişi gibi noktaların kontrolü gerekiyor.

 2. dediğiniz gibi yaptım cihaza reset attım telefonum Perişan oldum bu sefer Google Play hizmetleri güncellenmiyor bütün uygulamalarım bozuldu çalışmıyor, ne yapayım siz söyleyin

  • Reset sonrası böyle bir sorun yaşanmaması lazım. Güncellemelerine falan bir bakın cihazın. Olmadı yeniden format işlemi uygulayın. En kötü servis ile görüşmeniz gerekecek.

 3. Android sürümüne güncelleme gelmeyeceğini biliyorum zaten, müzik we mesajlar uygulamasına neden güncelleme gelmiyor bunu demeye çalışıyorum sorun ne onu bilmiyorum

  • Firma genelde alt sürümlere tüm güncellemeleri kesti. Çünkü ZENUI Ara yüzü üzerinden güncellemeleri dağıtıyor. Şuan ZenUI 3 ve ZenUI 4 olanlara güncelleme geliyor. Alt serilere destek neredeyse tamamen kesilmiş durumda.

 4. Ve ayrica sürekli kapanıp kendi kendine açılıyor şarjı % 40 lara gelince donuyor kapatmak zorunda kalıyorum kamera sorunu uzun süredir war fotoğraf çekince kamera durulurdu deyip çıkış yapıyor, bi çok sorunu war hangi birini söyliyim

  • Anakart ve batarya kaynaklı sorunlar olabilir.
   Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın, Cihaza Hard Reset atın.
   Ama çözüme kavuşur mu bir şey demek zor.

 5. Mrba 2 buçuk yıldir zenfone 6 kullanıyorum 2 ay önce telefonuma format attım ama müzik uygulaması ve Mesaj uygulamasına güncelleme gelmiyor artık sebebi nedir Ne yapmam lazım Lütfen yardımcı olun birçok kişi Android sürümünün düşük olduğundan güncelleme gelmediğini söyledi Android sürümü 5.0 şu an

  • Zenfone 6 modeline artık bir güncelleme gelmesini beklemeyin. Gerek işlemci yapısı gerekse de işletim sistemi artık eskidi. Asus INTEL işlemcili cihazlara güncelleme noktasında destek vermeyi neredeyse tamamen kesti. Buna sizin cihazınızdan sonra çıkan ZenFone 2 modeli de dahil.
   Yapabilecek pek birşey yok.

 6. merhaba, telefonumun modeli asus zenfone6 telefonuma android 5 yükledim telefon hızlandı fakat kablosuz internetim açık olmasına rağmen çalışmıyor ve telefonun yandaki açma kapama düğmesine bir kez kısa şekilde dokunduğunuz anda kapanıyor veya ekran kendi kendine kapandığında telefonda kendini baştan başlatıyor ne yapmalıyım ?

  • Yazılımsal bir sorun. Dilerseniz öncelikli olarak Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp, Hard Reset atmayı deneyebilirsiniz. Muhtemelen sorun düzelecektir.
   Düzelme olmazsa sürümü yeniden yükseltmeniz gerekebilir.

 7. Merhaba, benim kullandığım telefon asus zenfone 6. Telefonun bir Kaç arızası var, galiba beyni arızalandı tam bilmiyorum ama bazen telefon tamamen kapanıyor ve bazen bir gün bazen bir Kaç gün hic tepki vermiyor, birde arama sırasında kullandığımız kamera kapandığı zaman arama sırasında kulağımdan çektiğimde ekran geri gelmiyor. Ayrıca şarj %50 ye düştüğü zaman telefon sürekli olarak donuyor ve kapanıyor. Tekrar açtığımda ise yine aynısını yapıyor ve bu esnada sarjida hızlı bir şekilde düşüyor.

 8. iyi günler telefon uygulama güncellemiyor bilgisayrdan bluetooth dan her hangi birşeey atamıyorum ara kablo taktığımda ise bilgisayar okumuyor telefonu format attım gene aynı sorun devam etmekte ne yapmalıyım ?

  • Anakart veya Yazılım kaynaklı bir sorun var muhtemelen. Servislik bir durum.

 9. Telefonum Asus zenfone 6 telefonum yüzde 5 olunca veya yüzde 40 olunca donuyor sebepsiz yere 4 aydır bunu düzeltilmesi ne olur ayarini

  • Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza Hard Reset atın. Düzelme ihtimali yüksek. Sorun çözülmezse donanımsal bir arızaya karşın ürünü servise götürün.

 10. Telefonum Asus zenfone 6 telefonum yüzde 5 olunca veya yüzde 40 olunca dönüyor sebepsiz yere 4 aydır bunu düzeltilmesi ne olur aysrini

  • Sorun yazılımsal veya donanımsal olabilir.

   Önerim Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza Hard Reset atın. Düzelme ihtimali yüksek. Sorun çözülmezse donanımsal bir arızaya karşın ürünü servise götürün.

  • Muhtemelen ekranı kırmışsınız. Servise göndermeniz lazım ekran değişimi için.

 11. mrh benim asus 6 tm ara sira kapani yordu bir sure sonra bir daha açamadm. servise gnderdim ana karti yandiği soylendi. ana karti yanmasina bu kadar kolaymidir.

  • Elektronik ürünler. Adaptörden kaynaklı bir gerilim – akım dalgalanması ile ana karta zarar verebilir.

  • Yazılımsal olma ihtimali yüksek.
   Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza hard reset atın.
   Muhtemelen sorun kalmayacaktır.

  • Uygulamayı kaldırıp yeniden deneyin Olmazsa Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kapatın ve Format Atın.

 12. Zenfone 6 bazen rehber ve mesajları görüntülemiyor ve geç açıyor.
  Dışardan arandığımda ekranda arama görünmüyor ama karşı telefondan benim telefonum çalıyor görünüyor.

  • Yazılımsal olma ihtimali mevcut. Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kapatın ve Format Atın.

1 3 4 5

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM
Dost Siteler