Asus ZenFone 6 Modelinin Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Asus tarafından CES 2014’de tanıtılan ZenFone ailesinin en büyük üyesi olan Asus ZenFone 6 modelinin teknik özelliklerini ve kullanıcılardan gelen yorumları sizin için bir araya getirelim istedik.

Cihazda Intel Atom Z2580 serisi Çift Çekirdekli ve 2.0 Ghz’lik bir hıza ulaşabilen işlemci tercih eden Asus firması Android 4.3 Jelly Bean İşletim Sistemi ile cihazı pazara sunacak. Ancak firmanın kısa bir süre içerisinde Android 4.4 Kit Kat güncellemesi ile cihazı en son sürüme yükselteceği de resmi olarak verilen bilgiler arasında.

Ara yüz kullanımı noktasında eskiden daha çok Saf Android benzeri bir ara yüz kullanan Asus bu sefer işi sıkı tutmuş ve ZenUI adını verdiği bir ara yüz ile karşımıza çıkmış durumda. ZenFone ailesinin tüm üyelerinde de bu ara yüzü kullanacağını resmen açıkladı.

8 GB ve 16 GB olmak üzere 2 farklı depolama alanına sahip ürünü pazara sürecek olan Asus bu cihazlara artı olarak Micro SD Kart desteği sunmayı da ihmal etmemiş. 8 GB’lık versiyona 1 GB Ram koyan firma 16 GB’lık versiyonda ise 2 GB’lık Ram kullanmış durumda.

ZenFone 6
ZenFone 6

6 inçlik TFT Led BackLigth ekran ailesinden yana tercihini kullanan ZenFone 6 modeli 1280*720 Piksellik HD IPS panel ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Cihazda ayrıca Kalem olduğunu ve Kalemle kullanım özelliği sunduğunu söylemeye gerek bile yok sanırım.

Asus ZenFone 6 Renk Seçenekleri
Asus ZenFone 6 Renk Seçenekleri

13 MP’lik f2.0 değerine sahip bir arka kamera ile karşımıza çıkan modelde ayrıca kullanılan PixelMaster özelliği de karanlık ortamda yapılan çekimleri oldukça başarılı bir hale getirmeyi başarıyor. Cihazın ön kamerası ise 2 MP değerinde.

166.9  x 84.3 x 5.5-9.9 mm boyutlarında ve 200 gr ağırlığında olan ZenFone 6 modelinin Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Altın renk seçenekleri ile kullanıcı karşısına çıkacağını da baştan belirtelim.

Asus ZenFone 6
Asus ZenFone 6

12 Wh değerinde 3230 mAh’lik bir batarya kullanılan modelde ekranın HD seviyesinde tutulması batarya tüketimini minimum seviyeye indirdiği için oldukça başarılı bir batarya süresi sağlayacak gibi görünüyor.

Cihazın Türkiye Pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Ancak Asus Türkiye kanadının ZenFone ailesi ile birlikte ZenFone 6 ailesini de Türkiye’ye getirmek için çalışma yapacaklarını tahmin edebiliyoruz.

Asus ZenFone 6 Modelinin Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir