Asus ZenFone Max Batarya ve Şarj Testi

Asus ZenFone Max serisi Akıllı Telefonların ortalama Batarya Kullanım Sürelerini görmek ve Toplam Şarj Süresini ölçmek adına küçük bir test gerçekleştirdik.

Videolu olarak hazırladığımız test sürecinde cihazımızın şarjını %100 yaparak bir video açtık. Aralıksız olarak oynattığımız video ile cihazımızın kaç saat içinde %0 Batarya Değerine ulaşacağını ölçtük.

Hemen sonrasında da Orijinal Şarj Aleti ile cihazımızı şarj etmeye başladık. Bu sürecin sonunda da %0 değerinden %100 değerine ulaşma noktasında kaç saatin geçtiğini hesaplama fırsatına sahip olduk.

[stextbox id=”download”]Asus ZenFone Max Modeli Ürün İncelemesi (Detaylı- Video İnceleme)[/stextbox]

 

Asus ZenFone Max Kutu
ZenFone Max Kutu

 

Asus ZenFone Max Batarya Kullanım Süresi

Yaptığımız test sonrasında cihazın Ekranının Devamlı Açık olması ve Full HD Formatında bir video oynatılması durumunda cihazın ortalama olarak 17 Saat 23 Dakika boyunca açık kalabildiğini gördük.

5.000 mAh’lik bataryaya sahip ZenFone Max modeli için bu rakam beklentilerimizi karşılar nitelikte diyebiliriz.

Bu rakam üzerinden konuşacak olursak bir kullanıcı için ortalama kullanım senaryoları altında Asus ZenFone Max modeli 2 Gün – 3 Gün şarja takmadan dayanım gösterecektir.

[stextbox id=”download”]Asus ZenFone Max Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları[/stextbox]

Asus ZenFone Max Batarya Testi
ZenFone Max Batarya Testi

 

Asus ZenFone Şarj Süresi

Cihazımızın kutusu içinden çıkan 5.2V – 1 A değerindeki şarj cihazı ortalama olarak 4 Saat 51 Dakika gibi bir sürede cihazımızın şarjını %0 değerinden %100 değerine çıkartmıştır.

Cihazın 5.000 mAh’lik bataryası şarj süresinin ciddi anlamda uzamasına sebep olmuş, kutu içinden gelen adaptör ise Hızlı Şarj sunamadığı için sürecin yükselmesine katkı sağlamıştır.

Normal kullanım senaryolarında ise arka planda güç çeken diğer Uygulama ve Ayarlar sebebiyle cihazın Şarj Ortalamasının 5-6 Saat arasında olmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Asus firması Asus ZenFone Max modelini pazara sürerken en azından 5V – 2A değerinde bir şarj aleti ile cihazı destekleme kararı alırsa bu durumda ZenFone Max modelinin Şarj Olma Süresi de kısalacaktır diye düşünüyoruz.

 

Asus ZenFone Max Boyutları
ZenFone Max Boyutları

 

Asus ZenFone Max Batarya Testi

Asus ZenFone Max modeli için hazırladığımız Videolu Batarya Testini aşağıda sizlere sunuyor olacağız.

Test sırasında kullanılan video tarafımızdan hazırlanan bir Belgesel Videosudur. O sebeple telif hakları da bize aittir.

Bakalım ZenFone Max modeli totalde nasıl bir Batarya Performansı göstermiş durumda.

 

 

Asus ZenFone Max Batarya ve Şarj Testi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 10 Mart 2016, 12:41

    İlginç :)