Asus ZenFone Zoom Türkiye’de Satılmayacak

Asus tarafından bu sene başında duyurusu yapılan Asus ZenFone Zoom modeli Türkiye pazarında satışa çıkmayacak.

Asus Türkiye Yetkililerinden aldığımız bilgilere göre Asus ZenFone 2 serisini Türkiye Pazarında satışa sunacak olan Asus firması ZenFone Zoom modeli için şu aşamada bir satış planlaması yapmıyor.

Yapısal olarak Fotoğraf Makinasına yakın olması sebebiyle Asus Meraklıları tarafından satışı beklenilen Asus ZenFone Zoom modelinin ülkemizde satılmayacak olması birçok kişi için hayal kırıklığı oldu.

[stextbox id=”info”]Asus ZenFone 2 Ne Zaman Türkiye’de Satışa Çıkacak?[/stextbox]

Asus ZenFone Zoom Türkiye’de Satılmayacak
Asus ZenFone Zoom Türkiye’de Satılmayacak

 

Asus ZenFone 2 Modeli Mayıs – Haziran Gibi Satışta

2015 yılında Asus firmasının temel ürünü  olacak olan ve bütün satış aksiyonlarının üzerine yoğunlaştırıldığı Asus ZenFone 2 serisi için Türkiye Lansman tarihi halen netleşmedi.

Ancak Asus Türkiye tarafından verilen bilgilere göre ZenFone 2 serisi Mayıs ayı içerisinde yada Haziran başında resmi olarak duyurulacak ve satışına başlanılacak.

[stextbox id=”info”]Asus ZenFone Zoom Modeli, Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları[/stextbox]

Asus ZenFone Zoom Türkiye’de Satılmayacak
Asus ZenFone Zoom Türkiye’de Satılmayacak

 

Asus ZenFone Zoom Teknik Özellikleri

Ülkemizde satışa çıkmasa da Asus ZenFone Zoom modelinin bazı teknik özelliklerini sizlerle paylaşalım istedik.

13 MP Arka Kameraya sahip olan ve 3x Optik Zoom yapabilen Asus ZenFone Zoom serisi 4K Video Çekimi yapabiliyor. Dual Led Flash desteğine sahip olan ZenFone Zoom serisinde Panorama, HDR, Yüz Düzeltme gibi birçok çekim seçeneği de kendisine yer bulmuş durumda. Cihazın ön kısmında ise Full HD video kaydı da yapabilen 5 MPlik bir Selfie kamerası konumlandırılmış durumda.

Çift Sim Kart desteğine sahip, Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi ile gelen modelde 5.5 inçlik Full HD Ekran kullanılmış durumda.

 

Intel Atom Z3580 serisi 4 Çekirdekli, 2,3 Ghz’lik hıza sahip bir işlemciye sahip olan modelde PowerVR G6430 GPU modeli kullanılmış.

Donanım olarak da çekim kalitesi olarak da kendi çapında başarılı bir seri olan Asus ZenFone Zoom serisi ülkemizde özellikle Asus ZenFone 2 serisi beklentisinin fazla olması sebebiyle firma tarafından geri bırakılmış durumda.

Ancak çok fazla talep gelmesi durumunda Asus ZenFone Zoom modelinin de ülkemizde satışına başlanması ihtimaller arasında.

Asus ZenFone Zoom Türkiye’de Satılmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Peki, talep olup olmadığını nereden anlayacak asus? Böyle saçmalık mı olur yahu… Umarım dikkat çekmek için yapılmış bir haber değildir.

    Cevapla
    • Forumlar, Sosyal Medya ve daha birçok kriter mevcut. Asus ZenFone 2 için kullanıcılardan gelen talebin yanında ne yazık ki ASsus ZenFone Zoom çok ama çok geride kalmış durumda.

      Cevapla