Asus ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie İçin Android 6.0 Güncellemesi Geldi

Asus firmasının Türkiye Pazarında satışa sunmadığı Asus ZenFone Zoom serisi ile ülkemizde de satışa çıkan Asus ZenFone Selfie serileri için Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi başladı.

Daha önce Asus ZenFone Max, Asus ZenFone Laser serisi ve Beta olarak Asus ZenFone 2 serisi için sunulan güncelleme kademeli olarak ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie modelleri için de gelmiş olacak.

Yapılacak güncellemeler Ara Yüz noktasında çok fazla bir değişim getirmeyecek. Ancak bazı ek özellikler ile cihazların Kullanım Yapılarında bazı detay değişimler olacak.

Uygulama İzinlerinde ve Pil Verimliliği konusunda atılan adımlar sonrasında cihazların batarya kullanım ömürlerinde biraz daha artışın olması bekleniyor.

Güncelleme sonrasında sistem kaynaklarını verimsizce kullanan bazı yazılımlar silinerek batarya ömrü konusunda bazı ciddi adımlar atılmış olacak.

Güncelleme OTA üzerinden dağıtıma girecek. Ancak hemen güncellemeyi yapmak isterseniz cihazın güncelleme sayfası üzerinden Asus Web Sitesinden FOTA ile güncellemeyi yapabilirsiniz.

Güncelleme sonrasında verilerinizi yedekleyerek Hard Reset atmanız durumunda cihazınızın kullanım konusunda daha az sorunla karşılaşma ihtimali olacaktır.

Ayrıca güncelleme esnasında verileriniz silinmeyecek dahi olsa olası bir soruna karşı bir Veri Yedeklemesi yapmanız da ilerisi için sizin adınıza iyi bir adım olacaktır.

Asus ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie İçin Android 6.0 Güncellemesi Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir