Asus ZenWatch 4 Modeli Satışa Sunulmayacak Gibi Görünüyor

Akıllı Saat sektöründe kendisine bir yer edinmeye çalışan ve birkaç seri ürün çıkaran Asus firması Asus ZenWatch 4 modelini pazara sürmeyecek gibi görünüyor.

Son dönemde özellikle Android Wear İşletim Sistemini kullanan Akıllı Saat modellerinin yavaş yavaş pazardan çekildiklerini görebiliyoruz.

Zaten daha sürecin en başında Android İşletim Sisteminin en büyük ortaklarından birisi olan Samsung firması Gear serisi saatlerinde Android Wear İşletim Sistemini kullanmayarak kendi yazılımı olan Tizen İşletim Sistemini tercih etmişti.

Aynı şekilde sektörün diğer büyük oyuncusu Apple firması da IOS İşletim Sisteminin Akıllı Saat için kurgulanmış olan sürümü ile kullanıcı karşısına çıkmaya karar vermişti.

 

Asus ZenWatch

 

Android Wear Kullananlar Pazardan Çekilmeye Başladı

Daha önce ZenWatch serisi için 3 model çıkaran Asus firması Android Wear İşletim Sistemini kullanan Akıllı Saat üreticilerinden birisi idi.

LG Watch, Motorola Moto 360, Huawei Watch ve Sony SmartWatch serisi akıllı saat modelleri de yine Wear İşletim Sistemine sahip olan modellerdi.

Ancak bu firmaların neredeyse tamamı ciddi anlamda bir satış başarısı yakalayamadığı için yeni modeller üretmek noktasında pek de istekli değil gibi görünüyorlar.

Motorola firmasını alan Lenovo firması yeniden bir atılım yapmak isteyebilir mi bilinmez ama Sony ve LG firmalarının bu alanda yeni bir maceraya atılmasını birçok teknoloji uzmanı pek mantıklı bulmuyor.

 

Asus ZenWatch 2

 

Satışlar Ciddi Anlamda Düşük

Yurtdışı kaynaklarına göre son olarak pazara sürülen Asus ZenWatch 3 modeli satış noktasında onbinli seviyelere bile ulaşamamış durumda.

Pazardaki en önemli rakiplerinden birisi olan Apple firması ise 3.5 Milyon barajını çoktan aşmış ve yeni modelleri ile daha fazla kullanıcıyı hedeflemeye başlamış durumda.

Android İşletim Sisteminin giyilebilir versiyonu olması için tasarlanan ancak kullanıcılara istediği deneyimi sunamayan Android Wear İşletim Sistemi de üreticilerin yavaş yavaş pazarı Samsung ve Apple firmalarına devretmeleri ile pazardaki payını düşürmeye başlamış durumda.

Tabi ki farklı üreticiler tarafından güncellenen Android Wear 2 İşletim Sistemi kullanılarak yeni Akıllı Saat modelleri üretilecektir. Ancak pazarın en önemli isimleri arasında gösterilen firmaların Akıllı Saat serüvenlerinden çabuk çıkmaları Google ve Android İşletim Sistemi için pek de iyi bir haber değil.

 

Asus ZenWatch 3 Serisi

 

Asus ZenFone 4 Modeli ile Asus ZenWatch 4 Modeli Gelebilir mi?

Açıkçası 2017 yılının ilk çeyreğinden beri Asus firmasının ZenWatch serisi Akıllı Saat modellerini artık üretmeyeceği yönünde bilgiler geliyor.

Asus firmasından da bu güne kadar sızan veriler arasında hiçbir bilgi bir Akıllı Saat modeline işaret etmiyor.

Bu sebeple de Asus tarafından açıklanması beklenilen Asus ZenFone 4, Asus ZenFone 4 Pro, Asus ZenFone 4 Laser ve Asus ZenFone 4 Selfie modellerinin dışında 2017 yılında bir Asus ZenWatch 4 modeli görmemiz pek muhtemel gibi görünmüyor.

Asus ZenWatch 4 Modeli Satışa Sunulmayacak Gibi Görünüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Üreticiler hem telefon fiyatlar isteyip hemde satmayı beceremezse tüketici ne yapsın? Tizen vs üreticiye bağlı, epey uygun fiyatlar olmadıkca ben bulaşmam…

    Cevapla