Asus’tan 8 İnçlik Asus MemoPad 8 Tablet PC Yolda

Asus tarafından 3 Haziran 7 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacak olan Computex 2014 Bilgisayar ve Teknoloji fuarında Asus MemoPad 8 ME181 modelini pazara sunması bekleniyor

7 inçlik modelleri ile başarılı bir satış rakamı yakalayan Asus firmasının geçtiğimiz haftalarda 7 inçlik seriye ekleyeceği yeni modeli olan Asus MemoPad 7 ME176C modelinin bilgileri de pazara sızmıştı.

Şimdi ise Asus MemoPad 8 ME181 ismi ile pazara çıkacak olan 8 İnçlik HD Ekrana sahip modelin ilk bilgileri pazara sızdırıldı.

8 inç büyüklüğünde, 1280*800 piksel HD çözünürlükte, LED Aydınlatmalı IPS ekranın kullanılacağı Memo Pad 8 modelinde INTEL tarafından üretilen bir işlemci tercih edilecek. 1.33 Ghz’lik hızda çalışan, Dört Çekirdekli Intel Atom Z3745 serisi bir işlemciden güç alacak olan Asus Memo Pad 8 serisinde 1 GB Ram ve 8 GB / 16 GB Depolama çözümleri yer alacak. Ayrıca dileyenler Micro SD Kart girişi ile cihaza 32 GB daha ek depolama alanı kazandırabilecekler.

Asus MemoPad 8
Asus MemoPad 8

8.3mm kalınlık ve 320 gram ağırlıkta olacak olan Memo Pad 8 modelinin Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemi ile pazara sürüleceği bilgisini de verelim.

Miracast Desteği ile birlikte kullanıcı karşısına gelecek olan cihazın arka kamerası 5 MP olarak belirlenirken ön kamera da 2 MP’lik bir sensör kullanılmış durumda. Dijital Mikrofon, 2 Adet stereo Hoparlör Çıkışı ve 4.000 mAh’lik bir batarya da cihaza eklenmiş durumda.

Samsung ve Apple tarafından satışı devam eden 7.9 – 8 inçlik serilere bu sene daha fazla talep olacak gibi görünüyor. Satış rakamlarını yükselten bu serinin artık yeni üyeleri de yerlerini almaya başladılar. Asus MemoPad 8 serisinin yanında Google Nexus 8 serisi ve Xiaomi MiPad 8 serisi de bu alanda pazara sürülen güçlü adaylar ve ürünler arasında.

Çin Malı ürünler arasından bir şekilde sıyrılmayı başaran bu firmalar ve ürünler 2014 senesinin son çeyreğinde oldukça yüksek bir rekabet oranına çıkacaklar gibi görünüyor.

Bu noktada da 7 İnçlik Tablet PC modellerinden 8 İnçlik Tablet PC modellerine bir kayma yaşanacaktır diye düşünüyoruz.

Asus’tan 8 İnçlik Asus MemoPad 8 Tablet PC Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir