Asus’un Akıllı Saati Asus ZenWatch Satışa Çıkıyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Akıllı Telefon pazarında ZenFone serisi ile adından söz ettirmeyi başaran Asus firması şimdi de Akıllı Saat sektörüne giriş yaptı ve Asus ZenWatch modeli ile pazarda kendisine bir yer edinme yoluna çıktı.

IFA 2014 Teknoloji Fuarında duyurusu yapılan ZenWatch serisi yavaş yavaş pazardaki yerini almaya başladı. 9 Kasım 2014 tarihinde ABD pazarında satışına başlanılan ürünün 2014 yılı bitmeden Türkiye pazarında da satışa çıkması bekleniyor.

3 Eylül 2014 tarihinde duyurusu yapılan ve 9 Kasım 2014 tarihinde de satışına başlanılan Asus ZenWatch serisinde diğer firmaların aksine Kare Tasarım kullanılmış durumda. Bu tasarım yapısı da kullanıcı noktasında daha şık ve rakiplerden bir adım öne çıkarıcı bir etken olarak görülmeye başlanmış durumda.

Asus ZenWatch
Asus ZenWatch

Android Wear İşletim Sistemi

Özel olarak tasarlanan bir ara yüz ile gelen Asus ZenWatch serisi Android Wear İşletim Sistemine sahip ve tüm Android İşletim Sistemine sahip cihazlarla çalışabilir konumda.

ABD’de Best Buy Mağazaları ile anlaşan Asus firmasının 199 Dolar’lık etiket fiyatı ile satışları 9 Kasım’da başladı. Ürünlerin kısa süre içerisinde yine 199 Dolarlık etiket fiyatı ile Avrupa Pazarında da satışa çıkması bekleniyor.

Asus ZenWatch Arka Kısım
Asus ZenWatch Arka Kısım

Asus ZenWatch Teknik Özellikleri Neler?

Asus ZenWatch serisinde 1,6 inçlik 320*320 piksel çözünürlüğünde Süper AMOLED Ekran kullanılırken Qualcomm SnapDragon 400 serisi bir chipsete sahip olarak satışa çıkıyor.

4 GB Dahili Depolama Alanı ve 512 MB Ram Bellek gibi oldukça başarılı bir donanıma sahip olan ürünün Dış Kasası ise Çelik Malzeme kullanılarak İtalyan Tasarımcılar tarafından tasarlanmış durumda.

Çeşitli Saat Ara Yüzlerine sahip olan seride Kalp Ritmi Ölçme gibi sağlık uygulamaları da yer alıyor.

Asus ZenWatch Satışa Çıktı
Asus ZenWatch Satışa Çıktı

Asus ZenWatch Türkiye Satışı

Cihazın 2014 yılı bitmeden Türkiye Pazarında da satışa çıkması beklentisi çok fazla.

Asus Türkiye henüz bu konuda net bir açıklama yapmadı ancak Asus ZenFone serisine olan yoğun ilginin Asus ZenWatch serisine de yansıyacağı düşünülüyor.

Ürünün 199 Dolar olan etiket fiyatı ile ülkemizde 500 TL gibi bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Ancak 699 TL – 799 TL gibi fiyatlardan satış yapan Asus firmasının Akıllı Saat için daha uygun bir fiyat politikası belirlemesi de pek şaşırtıcı olmayacaktır.

Bakalım Asus ZenFone serisi gibi Asus ZenWatch serisi de ülkemizde iyi bir satış grafiği sergileyebilecek mi?

Asus’un Akıllı Saati Asus ZenWatch Satışa Çıkıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir