Asus’un Yeni Modeli Asus Pegasus 5000 Sızdırıldı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Asus tarafından pazara sürülmeye hazırlanan yeni serisi Asus Pegasus 5000 modelinin özellikleri pazara sızdırıldı.

Asus ZenFone serisinden farklı bir seri olarak pazara çıkacak olan Pegasus serisi daha çok Giriş ve Orta Seviye cihazları ile pazarda kendisine yer bulmaya çalışacak gibi görünüyor.

Asus Pegasus 5000 serisinde ise özellikle 4850 mAh’lik Batarya ilk bakışta dikkatlerin üzerine toplanmasına sebep oluyor.

[stextbox id=”info”]Asus Yeni Modeli Asus Live Serisini Duyurdu[/stextbox]

 

Asus Pegasus 5000 Modelinin Teknik Özellikleri

MediaTek MT6753 serisi 1.3 GHz’lik hıza sahip 8 Çekirdekli bir işlemci yapısına sahip olması beklenilen modelin 5.5 inç boyutunda Full HD yapıda bir ekrana sahip olacağı sızdırılan bilgiler arasında kendisine yer bulmuş durumda.

13 MP Led Flaş destekli Arka Kameraya ve 5 MP değerinde bir Ön Kameraya sahip olması beklenilen modelin 2 GB ve 3 GB Ram Belleğe sahip iki serisi çıkacak gibi görünüyor.

Ram Bellekler konusunda bir düzenlemeye giden Asus firması iki farklı seride de 16 GB Dahili Depolama Alanı ve 128 GB’a kadar Micro SD Kart Desteğini de kullanıcılarına sunacak.

 

Asus’un Yeni Modeli Asus Pegasus 5000
Asus’un Yeni Modeli Asus Pegasus 5000

 

4850 mAh’lik Batarya

4G – 4.5G Uyumlu olarak pazara çıkacak olan modelde çıkarılabilir olup olmayacağı netleşmemiş olan 4.850 mAh’lik bir batarya kullanılacağı düşünülüyor.

Bu seviyedeki bir batarya daha önce Lenovo Vibe P1 serisinde bizlerin karşısına çıkmıştı. Bu noktada da Asus Pegasus 5000 serisinin bu modelle ve Asus ZenFone Max serisiyle yarışacak bir model olarak pazara çıkacağını düşünebiliriz.

[stextbox id=”info”]Asus ZenFone 2 Max 5.000 mAh’lik Batarya İle Geliyor[/stextbox]

 

Asus Pegasus 5000 Modelinin Satış Fiyatları Ne Olacak?

Serisinin 2 GB Ram ve 16 GB Dahili Depolama Alanına sahip olan modeli 198 Dolar olarak satışa çıkacakken, 3 GB Ram Bellek ve 16 GB Dahili Depolama Alanına sahip olan diğer modeli de 273 Dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

Eğer denildiği gibi sadece 2 GB – 3 GB Ram Farkı olacak ise iki ürün arasındaki 75 Dolarlık farkın biraz abartı kalacağını düşünebiliriz.

Çünkü ülkemize gelene kadar bu 75 Dolarlık fark Vergi ve Dolar Kuru ile 250 – 300 TL arasında bir farka dönüşecektir. Bu noktada da 2 GB’lık modelin satışı daha hızlı ve kolay olacaktır.

 

Asus’un Yeni Modeli Asus Pegasus 5000 Sızdırıldı
Asus’un Yeni Modeli Asus Pegasus 5000 Sızdırıldı

 

Pegasus Serisinde Yeni Tasarıma Geçiliyor

ZenFone serisinde kullanılan ön kısımdaki Metal Yüzey ile arka bölümdeki Fırçalanmış Plastik yapısı şu aşamada görülen görsellere göre değişime uğrayacak.

Zen serisindeki yapının gideceği ve Pegasus 5000 serisi için Plastik Yapıda bir kasanın karşımıza çıkacağı şu aşamada görünen bir durum.

Ayrıca bu model ile farklı Renk Seçenekleri de firma tarafından pazara sürülecek ve cihazın hem Ön hem de Arka kısmında bu renk kullanılacak.

 

Asus’un Yeni Modeli Asus Pegasus 5000 Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. telefon olarak Asus markayı kullanırım yıllarca fakat telefon özelliği olan tabletli bir ürününde ses sorunu yaşıyorum. umarım bir sonraki versiyonlarda bu sorun yoktur

    Cevapla