Avea Faturalı Süper Fikir Tarifesi (4 TL Ödeme İle 100 Dakika Görüşme)

Avea Faturalı Hat kullanıcılarına özel Süper Fikir Tarifesi aktife alındı ve reklamlarına başladı. 4 TL ödeme yaparak 100 dakika görüşme satın alabileceğiniz sistemde ne kadar ödeyeceğinize ve ne kadar görüşme yapacağınıza kendiniz karar verebiliyorsunuz.

Aylık 5 TL sabit ücrete sahip olan tarifede görüşmeleri 100’er dakika olarak satın alabiliyorsunuz. Alınan 100’er dakikalık her görüşme Her Yöne yapılabilecek aramalarda kullanılıyor. Yani tarife ya da operatör sınırı yok.

Fatura döneminizde kaçıncı 100 dakika kademesinde bulunduğunuzu KADEME yazıp 6036’ya ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. (48 Saat öncesine ait verileri size verecektir.)

Avea hattınıza ait güncel borç bilginizi “GUNCEL” yazıp 5555’e göndererek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu servisten alınan her bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir.

Tarifeye kayıt süresi: 01 Ocak 2012 – 31 Aralık 2012 tarileri arasıdır.

Dakika  Sabit Ücret  Paket Ücreti  Toplam Ücret
0-100  5 TL  4 TL  9 TL
101 – 200  5 TL  8 TL  13 TL
201 – 300  5 TL  12 TL  17 TL
301 – 400  5 TL  16 TL  21 TL
401 – 500  5 TL  20 TL  25 TL
501 – 600  5 TL  24 TL  29 TL
601 – 700  5 TL  28 TL  33 TL
701 – 800  5 TL  32 TL  37 TL
801 – 900  5 TL  36 TL  41 TL
901 – 100  5 TL  40 TL  45 TL

* Yapılacak her 100 dakika eklemesi + 4 TL olarak ücretlendirilecek ve faturaya yansıtılacaktır.

Ücretlendirme Hakkında Detaylar 

 •  01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak Süper Fikir Tarifesi’ne kaydolan müşterilerden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 •  01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea’nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapan sonrasında tekrar faturalıya geçerek Süper Fikir Tarifesi’ne kaydolan müşterilerden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.
 • Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz.
 • Tarifenizde, 444 ile başlayan* aramaların yurt içi ücretlendirmesi görüşme başına 40 kuruştur.
 • Tarifenizin ve tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.
 • Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 444 1 500 ve 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, görüşme başına 45 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Tarife Hakkında Detaylar

 • Tarife, numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea, Taraftar, TTNET ve Diğer İşbirliği faturasız tarifelerinden yapılacak geçişlere açıktır. Avea’nın diğer faturalı tarifelerinden yapılacak geçişlere kapalıdır.
 • Süper Fikir Tarifesinin aylık sabit ücreti 5 TL’dir. Tarifede konuşulan her 100 her yöne dakika ek 4 TL ile ücretlendirilecektir.
 • 01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak Süper Fikir Tarifesi’ne kaydolan müşterilerden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • 01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea’nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapan sonrasında tekrar faturalıya geçerek Süper Fikir Tarifesi’ne kaydolan müşterilerden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Süper Fikir Tarifesi 31 Ocak 2012 tarihine kadar yeni müşteri alımına açık kalacaktır.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan dakikalar, ilgili fatura dönemi sonunda silinir, bir sonraki aya devretmez ve başka bir hatta transfer edilemez.
 • Her yöne dakikalar yurt içi kullanımlar için geçerlidir. Yurt içi her yöne dakikalar, Avea, Ev, İş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerine yapılan aramalarda kullanılabilir.
 • Yurt içi her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Her yöne görüşme süreleri görüntülü aramalarda da kullanılabilir.
 • 444 ile başlayan numaralar, arama başına 40 kr’dan ücretlendirilir.
 • Tarifedeki müşteriler, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, tarife kapsamındaki dakikalarını kullanamayacaklardır.
 • Tarifedeki müşteriler, ek konuşma paketi olarak sadece İyi Günler,İyi Geceler,İyi Haftasonları,Ayboyu paketlerini alabileceklerdir.
 • Tarifedeki müşteriler, bireysel faturalı müşterilerimize sunmakta olduğumuz tüm SMS ve cepten internet paketlerinden faydalanabileceklerdir.
 • Tarifedeki müşterilerin tarifeye kaydoldukları ayki faturalarına, tarifede kaldıkları gün sayısından bağımsız olarak 5 TL aylık sabit ücret ve ilgili aydaki her yöne konuşma ücretinin tümü yansıtılacaktır.
 • Hattını iptal eden, numarasını diğer işletmeciler yönlerine taşıyan ya da Avea’nın diğer faturalı,faturasız tarifelerine geçiş yapan müşterilerin ilgili aydaki faturalarına, tarifede kaldıkları gün sayısından bağımsız olarak 5 TL aylık sabit ücret ve ilgili aydaki her yöne konuşma ücretinin tümü yansıtılacaktır.
 • Tarifedeki müşteriler “Paket Aşımlarınız Bizden” kampanyasından yararlanamayacaktır.

 Sık Sorulan Sorular

Tarifeden Hangi Müşterilerimiz Yararlanabilir?

Tarifeye yeni hat tesisi, numara taşıma ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapılarak kayıt olunabilmektedir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapılamamaktadır; ancak mevcut faturalı müşterilerimiz Avea’nın birbirinden avantajlı birçok tarifesi arasından kendi ihtiyaçlarına uygun olan herhangi birine kayıt olabilirler.

Birbirinden avantajlı faturalı tarifelerimizi avea.com.tr/Bireysel Faturalı Tarifeler bölümünden inceleyebilirsiniz.

 

 Tarifenin Aylık Ücreti Ne Kadardır?

Süper Fikir Tarifesi’nin aylık sabit ücreti KDV-ÖİV dahil 5 TL’dir. Tarifede konuşulan her 100 her yöne dakika KDV-OIV dahil ek 4 TL ile ücretlendirilecektir.

 

 Tarife Aylık Sabit Ücret Karşılığı Ne Sunulur?

Tarifenin 5 TL aylık sabit ücreti karşılığında dakika sunulmamaktadır. Tarife kapsamında ayrıca kayıt olunmasına gerek olmaksızın tarifede konuşulan her 100 her yöne dakikaya kadar olan konuşmalar, tarifenin aylık sabit ücretinin üzerine KDV-ÖİV dahil ek 4 TL ile ücretlendirilmektedir.

 

 Numara Taşıma Yoluyla Tarifeye Nasıl Kaydolabilirim?

Avea bayilerine giderek numara taşıma için nüfus cüzdanı ve adınıza kayıtlı son 2 aya ait sabit faturanızı göstermeniz veya kredi kartıyla otomatik ödeme talimatı vermeniz, geçiş formunu doldurmanız ve Süper Fikir Tarifesi’ne kaydolmak istediğinizi söylemeniz yeterli.

 

 Süper Fikir Tarifesi’nde SMS Ücreti Ne Kadardır?

41,5 Kr / SMS’tir.

 

 Süper Fikir Tarifesi’nde Yurtiçi Görüşmeler Kaç Saniyede Bir Ücretlendirilir?

6 saniyede bir ücretlendirme yapılmaktadır.

 

 SMS Ücreti Ne Kadardır?

41,5 Kr / SMS’tir.

 

 Tarife Kapsamında Kaçıncı 100 Dakika Kademesinde Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim? Her Kademede Ne Kadar Dakika Kaldığı İle İlgili Bir SMS Gönderiliyor mu?

Fatura döneminizde bulunduğunuz konuşma kademesini, KADEME yazıp 6036’ya ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Ayrıca her kademede hattınıza tanımlanan her 100 her yöne dakikanızın %80’i ve %100’ü kullanıldığında SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu servisler 2 gün öncesinin kullanım bilgisini içerir.

 

 Tarife Kapsamında Ne Kadar Ücretsiz Dakika Kaldığı Nasıl Öğrenilebilir?

İçinde bulunduğunuz 100 dakika kademesinde bir sonraki kademeye geçiş için kaç dakika daha konuşabileceğinizi, “SES” yazıp 6000’e SMS göndererek kalan dakika bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz.

 

 Hattıma Ait Güncel Borç Bilgisini Nasıl Öğrenebilirim?

Avea hattınıza ait güncel borç bilginizi “GUNCEL” yazıp 5555’e göndererek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu servisten alınan her bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir.

 

 Tarife Hangi Tarihe Kadar Yeni Abonelik Yoluyla Yapılacak Kayıtlara Açık Kalacaktır?

Tarifeye 31.01.2012 tarihine kadar kayıt olmanız gerekmektedir.

 

 Kalan Ücretsiz Dakikalar Sonraki Fatura Dönemine Devreder mi?

Kullanılmayan dakikalarınız fatura dönemi sonunda silinir, bir sonraki fatura dönemine devretmez.

 

 Tarifedeyken Herhangi bir SMS ya da Cepten İnternet Paketinden Faydalanabilir miyim?

Tarifedeki müşterilerimiz istedikleri SMS paketi ya da cepten internet paketine kayıt olabileceklerdir.

 

 Tarifedeyken Herhangi bir Konuşma Paketinden Faydalanabilir miyim?

Ek konuşma paketi olarak sadece İyi Günler,İyi Geceler,İyi Haftasonları,Ayboyu paketlerini alabilirsiniz.

Avea Faturalı Süper Fikir Tarifesi (4 TL Ödeme İle 100 Dakika Görüşme)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. bu ay gelen faturam 129 lira. bu tarifeyi kullanıyorum çok saçma bi tarife.

  Cevapla
 2. 21 Nisan 2012, 11:29

  avea yuzunden rezıl oldum ben.aveaya gectıgıme gececegıme pışman oldum kımseye tavsıye etmıyorum.sakın ha sakın aveaya gecmeyın rezıl olursunuz arkadaslar.ben cooook pişmanım.hem konusuyosun bı bakıyosun msj gelmıs 100 dak nız doldu dıye acıyorum telefonumu bıryerı arıyorum tak arızaya gecıyor.tel kapanıyor.rezıl oluyorum her zaman….

  Cevapla
 3. varya nerden geçtim bilmiyorum awea ya yok böle bişey tmammen kazık 100 dk bitmesin hemen diye kısa kısa konuşuom bazen dk lar çok çabuk bitiyo 6 sn de bir dk atıyomuş ozaman 100 dk deme şuna ben en fazla konuşmusumdur 600 dk gelen bilgide1114 dk diyo bedava para ödüyoz bedava bidahamı aman aman allaha yakın bana uzak olsun awea…..

  Cevapla