Avea Süper Kamu Tarifesi (29 TL Heryöne 1000 Dakika – Herkese Açık)

Avea Kamu tarifesinde bir yenileme yaparak hem fiyatı indirdi hem de her kullanıcının tarifeden yararlanmasına imkan sağladı.

Avea Süper Kamu Tarifesi ile 25 Nisan 2011 tarihine kadar abone alımına açık olacak tarifeden yararlanabilmek için ya yeni bir faturalı hat almanız, ya ön ödemeliden bu tarifeye geçmeniz yada başka bir operatörden numara taşıma işlemiyapmanız gerekiyor. Bunun dışında Avea Faturalı Hat kullananlar kampanyadan yararlanamıyor.

Avea Süper Kamu Tarifesinde artık Kamu Kimliği Gösterme şartı yok. En azından tarifenin açık kaldığı dönem için. Hatta direkt olarak geçebiliyor ve ilk 6 ay 29 TL’den, sonraki dönemlerde ise 35 TL’den Heryöne 1000 Dakika görüşebiliyorsunuz.

Ücretlendirme:

Aylık ücret (İlk 6 Ay) 29 TL
Aylık ücret (6. Aydan Sonra) 35 TL
Her yöne ücretsiz görüşme süresi 1.000 dk
Ücretsiz süre bittikten sonra 29 Kr / Dakika
SMS 40 Kr / SMS
Cepavantaj.com

 

27.01.2011 tarihi sonrası numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşteriler için aylık ücret 35 TL’dir.

Tarife kapsamındaki kullanım, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, 444 ile başlayan numaralar hariç özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz.

Avea, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

Süper Kamu tarifesinde ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

avea_super_kamu

 

 

Abone Olmak İçin Şartlar ve Belgeler:

Kimler yararlanabilir?
Tarifeden, yeni aktivasyon, Numara Taşınabilirliği ile geliş, faturasız tarifelerden geçiş ve faturalı Kamu tarifelerinden geçiş işlemlerinde Kurum kimliği ibraz etmek koşulu olmadan tüm bireysel müşteriler faydalanabilir.

Tarifeden, bireysel faturalı tarifelerden geçiş işleminde Kurum kimliği ibraz etmek koşuluyla özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu hizmetlileri ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler ve şehit yakınları yararlanabilir.

Nasıl abone olabilirim?
Tarifeye, yeni aktivasyon, Numara Taşınabilirliği ile geliş ve faturasız tarifelerden geçiş işlemleri ile abone olacak müşterilerin Aveya bayilerine yanlarında kimlik belgeleri ve adlarına düzenlenmiş bir fatura ile gelmeleri yeterlidir. Avea bayi listesine ulaşmak için tıklayınız.

Tarifeye, Avea bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile abone olacak tüm Kamu çalışanları ve emeklileri, Avea bayilerine aşağıda belirtilen kamu çalışanı veya emeklisi olduklarına dair belgelerden birini getirerek işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tarifeye, Avea bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile abone olmak isteyen Kamu çalışanı olmayan müşterilerimiz, Avea Kamulu bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifelerden yararlanabilirler. Bir Avea Kamu hattından en fazla 3 referans gösterilebilir. Detaylar için tıklayın.

Halen Avea Kamu tarifelerinden* birini kullanıp tarife değiştirmek isteyen müşterilerimiz, “SUPER” yazıp “2010”a ücretsiz SMS atarak tarife geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Abonelik için gerekli belgeler
Tarifeye, yeni aktivasyon, Numara Taşınabilirliği ile geliş ve faturasız tarifelerden geçiş işlemleri ile abone olacak bireysel müşteriler için;
1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
1 adet adlarına düzenlenmiş güncel fatura
Bayide okunup imzalanabilen abonelik sözleşmesi veya numara taşıma talep formu

Tarifeye, Avea bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile abone olacak Kamu çalışanları ve emeklileri için;
Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu
Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge
Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge
Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı
Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi
Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi
Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı
Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı
Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı

*Avea Kamu tarifelerimizden “Sınırsız Kamu” tarifesi kamu çalışanı veya emeklisi olmayan bireysel müşterilerimizin de kullanımına açıktır. Sınırsız Kamu tarifesini kullanan bireysel müşterilerimizin Süper Kamu tarifesine geçmek için kamu kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir.

Tarife Bilgileri:

 • Bu tarife 25 Nisan 2011‘e kadar abone alımına açıktır
 • Tarife yeni aktivasyona, Numara Taşınabilirliği ile gelişe ve mevcut tarifelerden geçişe açıktır.
 • Tarifeden, yeni aktivasyon, Numara Taşınabilirliği ile geliş, faturasız tarifelerden geçiş ve faturalı Kamu tarifelerinden geçiş işlemlerinde Kurum kimliği ibraz etmek koşulu olmadan tüm bireysel müşteriler faydalanabilir.
 • Tarifeden, bireysel faturalı tarifelerden geçiş işleminde Kurum kimliği ibraz etmek koşuluyla özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu hizmetlileri ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler ve şehit yakınları faydalanabilir.
 • Tarifeye kayıt ve geçiş işlemleri Avea Bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilir.
 • Tarife aylık ücreti 6 fatura dönemi boyunca 29 TL, sonrasında 35 TL’dir. Fiyatlara KDV, ÖİV dahildir.
 • 27.01.2011 tarihi sonrası numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşteriler için aylık ücret 35 TL’dir.
 • Tarife kapsamındaki ilk 6 ay boyunca, aylık 29 TL tarife ücretinin yansıtılacağı fatura dönemi tamamlanmadan, mevcut diğer faturalı ya da faturasız tarifelere geçiş yapan, hattını iptal eden, numarasını diğer operatörlere taşıyan müşterilerin ilgili fatura dönemindeki aylık ücretleri tarifede kaldıkları gün sayısına oranlı olarak 35 TL üzerinden hesaplanır.
 • İlk 6 ay indirimli aylık ücret uygulamasından her abone yalnızca 1 kez yararlanabilir.
 • Süper Kamu tarifesinden yararlanan aboneler kendi adlarına 5 adet hat alma hakkına sahiptir. Kamu hattı olan abonelerin mevcut hatları bu limite dahildir.
 • Her fatura döneminde yurt içi her yönle 1.000 dakika ücretsiz görüşülebilmektedir.
 • Fatura dönemi içinde kullanılmayan dakikalar bir sonraki fatura dönemine devretmez, başka bir hatta transfer edilemez.
 • Tarife kapsamında sunulan ücretsiz dakikalar, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, 444 ile başlayan numaralar hariç özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır.
 • Diğer bütün Avea Kamu tarifelerindeki aboneler de Süper Kamu tarifesindeki aboneleri kendi tarifelerinin grup içi fiyatından arayabilirler.
 • Faturalı ve faturasız tarifelerden Süper Kamu Tarifesi’ne geçişte, abonenin üzerindeki diğer indirimler iptal olur.

 

Sık Sorulan Sorular:

Süper Kamu Tarifesi Nedir?
Avea’nın çok uygun fiyata her yöne 1.000 dakika konuşturan çok avantajlı Kamu Tarifesidir.

Tarifenin aylık ücreti ne kadardır?
6 fatura dönemi boyunca KDV,ÖİV dahil 29 TL, sonrasında KDV, ÖİV dahil 35 TL’dir.

27.01.2011 tarihi sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden numarasını diğer operatör yönüne taşıyan, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti KDV,ÖİV dahil 35 TL’dir.

Tarifemdeki heryöne dakikalarım hangi aramalar için geçerlidir?
Tarifenizdeki heryöne 1.000 dakikanız yurtiçi tüm görüşmelerinizde yani Avealılarla, diğer operatörlerle ve ev/iş numaralarıyla yapılan aramalarda geçerlidir. Yurt dışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, 444 ile başlayan numaralar hariç özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamaz.

Süper Kamu tarifesine nasıl geçerim?
– Yeni hat alarak, farklı bir operatörden numara taşıma yoluyla veya faturasız bir Avea tarifesinden Süper Kamu tarifesine geçmek istiyorsanız Avea bayilerine giderek kamu kimliği ibraz etmek gerekmeksizin,
– Tarife geçiş işlemi ile Süper Kamu tarifesine geçmek isteyen Avea faturalı bireysel hat sahibiyseniz; Avea bayilerine giderek ve kamu kimliği ibraz ederek, ya da kamu kimliğiniz yoksa referans sistemini kullanarak,
– Avea Kamu tarifelerinden herhangi birinde hat sahibiyseniz, Avea bayilerine başvurup kamu kimliği göstermeden, Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da SMS tarife geçiş kanalını kullanarak,

Kurumsal aboneyim, tarifeye geçebilir miyim?
Süper Kamu tarifesi sadece bireysel abonelerimize açık bir tarifedir. Kurumsal hattınız sizin üzerinizeyse ve bireysel Avea abonesi olmak isterseniz Avea bayilerinden bireysel aboneliğinizi başlatıp kamu kimliği ibraz ederek Süper Kamu tarifesine geçiş yapabilirsiniz. Ya da yeni bir bireysel faturalı hat alarak kamu kimliği ibraz etmek gerekmeksizin bu tarifeden yararlanabilirsiniz.

Tarife değişikliği ile Süper Kamu tarifesine geçersem ücret öder miyim?
Hayır, Süper Kamu Tarifesine geçiş ücreti bulunmamaktadır.

Bir fatura dönemi içerisinde birden fazla tarife değişikliği yapabilir miyim?
Bir ay içerisinde sadece bir kez tarife değişikliği yapabilirsiniz, hattınızı yeni aldıysanız ilk faturanız çıkmadan başka bir tarifeye geçiş yapamazsınız.

Süper Kamu tarifesine geçince fatura kesim tarihim değişir mi?
Fatura kesim tarihiniz değişmeyecektir.

Fatura kesim tarihine birkaç gün kala tarifeye kayıt olursam, fatura ücretim nasıl hesaplanır?
Tarife ücreti tarifeye geçişiniz ile fatura kesim tarihi arasında tarifede kaldığınız güne göre hesaplanır. Örnek: Ayın 12’sinde tarifeye geçiş yaptınız, fatura kesim tarihiniz olan 22’sine kadar 10 günlük süre boyunca tarifeden faydalandığınız için tarifenin 10 günlük aylık ücretini ödersiniz.

Kalan dakika miktarını nasıl öğreneceğim? Ne kadar dakika kaldığı ile ilgili bir SMS gönderiliyor mu?
“SES” yazıp 6000’e SMS göndererek kalan dakika bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz. Her yöne dakikalarınızın %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu servis 2 gün öncesinin kullanım bilgisini içerir.

Kalan ücretsiz dakikalar sonraki fatura dönemine devreder mi?
Kullanılmayan dakikalarınız fatura dönemi sonunda silinir, bir sonraki fatura dönemine devretmez.

Ücretsiz dakikalarım bittikten sonra nasıl ücretlendirilirim? Tarifenin SMS ücreti ne kadardır?
Ücretsiz heryöne dakikalarınız bittikten sonra yapacağınız görüşmelerin dakikası 29 Krş olarak ücretlendirilir. Süper Kamu tarifesinde atacağınız SMS’ler 40 Krş/adet olarak ücretlendirilir.

Hattımı başka bir hatta yönlendirdiğimde nasıl ücretlendirilirim?
Yönlendirme yapılan numara ile yapılan görüşmeler her yöne dakikalarınız üzerinden düşecektir.

Özel servis numaralarını aradığımda nasıl ücretlendirileceğim?
444 ile başlayan numaraların ücretlendirilmesi sabit hatlar yönüne arama olarak değerlendirilir ve heryöne dakikalarınızdan düşecektir. Özel servis numaralarının ücretlendirmeleri birbirinden farklı olup www.avea.com.tr’de yer aldığı gibidir. Ayrıca; tarife kapsamındaki kullanım, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır.

Süper Kamu tarifesine geçtikten sonra faturalı 1.000 + 10.000, 30, 50 ya da 150 SMS Paketlerine kayıt olabilir miyim?
Evet, istediğiniz SMS paketinden faydalanabilirsiniz.

Süper Kamu tarifesine geçtikten sonra TümEvİş ve TümEvİşAvea konuşma paketlerine de kayıt yapabilir miyim?
Hayır, Süper Kamu tarifesi ile beraber TümEvİş ve TümEvİşAvea konuşma paketleri kullanılmamaktadır.

   

  Avea Süper Kamu Tarifesi (29 TL Heryöne 1000 Dakika – Herkese Açık)

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  6 Yorum

  1. Avea ile aram pek iyi değildir ama woops gerçekten çok iyi. Sektörü yakında ele geçirecek gibi duruyor. Son tarifesi kesinlikle süper.

   Cevapla
  2. faturalı hattan başka bir faturalı tarifeye geçişin hiçbir avantajı yok numarayı başka hatta taşımak daha avantajlı ayrıca 19 tl lik faturayıda hiç 19 tl görmedik anlamadım müşteri hiz. ulşmaksa aveada ayrı bir işkence ulaşıncaya kadar iyi bir fatura oluyor zaten

   Cevapla
   • Operatör içi geçişlerde çok fazla kampanya yok ne yazık ki. Ancak operatörler arası taşıma işlemlerinde fişrmalar size kampanya sunuyorlar.

    Cevapla
  3. merhabalar, bende 21 mayıs itibariyle küçük kamu tarifesine geçtim 19 tl olan, hesap kesim tarihi 22 mayıs bana bu 2 günde 500 dk nın 2 günlük konuşma süresi olan 34 dk mı verilmiştir, birde aveada ses yazıp 6000’e dakika sorgulamak tamamen ücretsizmi, ayrıca fiyatlar kdv öiv 19 tl dahil diyor artı bi ücret( vergi) daha yansırmı teşekkür ederim,

   Cevapla
  4. 27 Mayıs 2011, 09:48

   SAYIN YETKİLİ

   AMACINIZ YALNIZ PARA KAZANMAK MI, YOKSA MÜŞTERİ MEMNİNİYETİ DİYE BİR KELİME TELAFUZUNUZ YOK MU?BUNDAN 15-20 GÜN EVVEL 505 571**** NO’LU KAMU TARİFELİ HATTIMI, ayda 29 Tl.ye (güya) süper kamu tarifesine aktardım. 1000 dakika olan süreyi 20-25 görüşmede ve her görüşme en fazla 3-5 dakika olmak kaydı ile bitirmişim. NE GÜZEL YA, BU KADAR PARA GÖZLÜ BAŞKA BİR TLF. HATTI OLDUĞUNU SANMIYORUM. KISA SÜRE SONRA ZATEN ADIMA KAYITLI (5) AVEA HATTINI DA KAPATACAĞIM. HEPİNİZE SAYGILAR…………..

   Cevapla
   • Buradan yaptığınız görüşmeleri görmem gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak şöyle bir durum vardır.

    Örnek olarak 30 Mayıs tarihinde hesap kesimi olan bir hatta 15 mayıs tarihinde geçtiyseniz size 15 günlük görüşme süresi ve ücreti çıkar. Yani 15 TL fatura gelir ve 500 DK görüşme imkanı sağlanır. İlk fatura kesiminden sonra ise normale döner.

    Bir ihtimal bu şekilde bir durumla karşılaşılmıştır. Ama daha net bir bilgi ve şikayet için 444 0 500 nolua hattı veya Avea Bayilerini ziyaret edebilirsiniz.

    Taşıma durumunda size önerimiz aynı seviyede olan Vodafone Kamu tarifleri olacaktır.