Avea Yeni Nesil 1000 ve Ekstra 1000 Tarifesi ( 40 TL’ye 1000 DK + 2000 SMS + Sınırsız İnternet)

Avea tarafından bir paket olarak sunulan Yeni Nesil Tarifeler paketinde Yeni Nesil 1000 ve Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifeleri size sadece 40 TL ye 1000 Dakika Her Yöne Görüşme + 2000 Her Yöne SMS ve Sınırsız İnterneti bir arada sunuyor.

Tarifeden yararlanmanız için birkaç şartı yerine getiriyor olmanız gerekiyor. O şartları aşağıdaki tablodan sonra sıraladık.

Tarifeler 12 aylık sözleşme imzalayan abonelere açıktır. Çeşitli şartlara göre fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir.

 

Yeni Nesil 1000 Ekstra         Yeni Nesil 1000
Aylık Ücret         40 TL* 40 TL**
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi          1000 Dk 1000 Dk
Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS Adedi         2000 SMS 2000 SMS
Aylık Ücretsiz Cepten Internet Kullanımı      Sınırsız***  Sınırsız***
Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt içi Her Yöne        41.5 Kr/Dk 41.5 Kr/Dk
Ücretsiz SMS Bitiminde Yurt içi Her Yöne        41.5 Kr/SMS 41.5 Kr/SMS

 

 • (*)Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesi sadece Avea’nın faturalı tarifelerinde 12 fatura dönemi boyunca kalacağına dair taahhütte bulunan müşterilerimize açıktır. 12 fatura dönemi için taahhütte bulunulduğunda; numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 12 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 12 fatura dönemi boyunca 50 TL, sonrasında 55 TL’dir.
 • (**)Yeni Nesil 1000 tarifesinin aylık ücreti numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ilk 6 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 60 TL’dir.
 • (***)Her fatura döneminde 2 GB’ın üzerindeki internet kullanımları için internet erişim hızı 128 Kbps’a inecek olup internet erişimi bu hızla devam edecektir.

 

 1. 16.03.2012 tarihi ve sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar tarifeye gelen müşterilerden bir kereye mahsus KDV-ÖİV dahil 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 2. 16.03.2012 tarihi ve sonrası Avea’nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapıp sonrasında tekrar tarifeye gelen müşterilerden bir kereye mahsus KDV-ÖİV dahil 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 3. Her yöne aramalar yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.
 4. Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz
 5. Tarifenizde, 444 ile başlayan** aramaların yurt içi ücretlendirmesi görüşme başına 40 kuruştur.

 

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Avea Yeni Nesil 1000 ve Ekstra 1000 Tarifesi ( 40 TL’ye 1000 DK + 2000 SMS + Sınırsız İnternet)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 Yorum

 1. Tahattüt bitti diyelim herhangi bir tarife yada operatöre geçmedi ve ben aynı tarifeyi sonsuza kadar kulanabilir miyim

  Cevapla
  • Taahhüt bitince genelde ya daha pahalı bir fiyattan aynı haklardan yararlanıyorsanuz yada firma yeniden taahhüt için size ulaşıyor.

   Cevapla
 2. 25 Ocak 2013, 15:18

  40 TL’ye 1000 DK + 2000 SMS + Sınırsız İnternet)” tarifesi kullanıyorum ve fatura aşımları bildirilmiyor bunun bize bildirilmesi gerekmezmi

  Cevapla
  • Avea Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz gerekiyor. %80 ve %100 lük kısımlar dolunca size SMS ile bilgi gönderilmesi gerek.

   Cevapla
 3. onceden avea faturalı hattaydım bilgi almak için müsteri hizmetlerini aradım bi kaç sorum oldu ama makul cvp alamayınca vadafone gectim şimdi yorumları ve yorum cevaplarını okuyunca bilgi sahibi oldum ama iş işten geçti tekrar avea faturalı hatta gecsem benden git gel yaptıgım ıcın ek ucret alırmısınız saygılar….

  Cevapla
 4. 9 Ocak 2013, 16:56

  konturlu avea attim var ayrıca kapattığım yine avea dan internet (jet) modem ve hattim var bu hatlar üzerinden yeni nesil tarifeye
  geçiş yapabilrmiyim

  Cevapla
 5. avea seç500 tarifesi 25 TL diye tarifemi değiştirdim meğerse bu başka operatörden taşıyanlar içinmiş, internet paketi olan ve her yöne konuşma paketi içeren en uygun fiyatlı tarife hangisidir?

  Cevapla
 6. 28 Eylül 2012, 08:34

  Şimdi benim fatura dönemim yeni yenilendi internet hızında 54mb/sn görünüyor.ve pc den bağlanmaya çalıştıgımda bağlanmıyor.2 cb hakkımda bulunmakta şu paket içeriğinin hızı mı bu kadar acabaa yardımcı olurmusunuz?pc bağlantısı kuramıyorum hız yavaş geliyor sanırım…

  Cevapla
  • İnternet hızının yavaş olması aslında bağlantınızı engellemez. Sadece hızını düşürür. Ancak Avea hatlarının yoğunluklarından kaynaklı olarak bağlantı veremiyor olabilir.

   Birde Telefondan bağlandığınızda hız nasıl. Orada da düşük ise bir Avea Müşteri Hizmetleri ile görüşün. Durumu öğrenin. Sistemsel sorun mu var başka birşey mi var bilgi alın.

   Cevapla
 7. 15 Temmuz 2012, 00:39

  yeni nesil 1000 extra ile yeni nesil 1000 arsında ne fibi bir farklılık var ki fiyat değişiimi var

  Cevapla
  • *)Yeni Nesil 1000 Ekstra tarifesi sadece Avea’nın faturalı tarifelerinde 12 fatura dönemi boyunca kalacağına dair taahhütte bulunan müşterilerimize açıktır. 12 fatura dönemi için taahhütte bulunulduğunda; numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 12 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 12 fatura dönemi boyunca 50 TL, sonrasında 55 TL’dir.
   (**)Yeni Nesil 1000 tarifesinin aylık ücreti numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ilk 6 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 60 TL’dir.
   (***)Her fatura döneminde 2 GB’ın üzerindeki internet kullanımları için internet erişim hızı 128 Kbps’a inecek olup internet erişimi bu hızla devam edecektir.

   Cevapla
 8. avea 500 dakka esemes ve sınırsız ınternetı nasıl yapacagız

  Cevapla
 9. Mrb;gorusme dklarimiz bittiginde uyari msji geliyormu?Eger gelmiyorsa nasil kendimizi kontrol edecegiz?Bilgilendirirsenjz sevinirim..kolay gelsin

  Cevapla
 10. merhaba;
  yeni nesil 1000 paketinden yeni nesil 500 paketine geçiş yapılabilimiyormu ?

  Cevapla
 11. 40 tl lık yenı nesıl paketı aldım. Sınırsız ınternet paketıyle ılgılı endıselerım var. Sırasıyla soruyorum.
  1. Bu ınternet paketını pc suıt aracılıgıyla bılgısayarımda kullanabılır mıyım? Kullandıgımda ek bı ucret gelır mı kı?
  2. Avea wap, avea ınternet var telefondan gırdıgım halde avea ınternetı secıp o sekıl kullandıgımda sınırsız pakete dahıl mı oluyor. Yanı ek ucret gelmemesı ıcın hangısını kullanmalıyım.
  3. Telefonun kendı ınternet programı deıl de telefon ıcın tarayıcılar var opera mobıle, uc web browser gıbı.. Bunlara wap ıle baglanamıyorum yanı gıremıyorum, avea ınternet gerekıo , sınırsız paketten mı gıder yoksa ek ucret mı alınır.
  4.telefon you tube programından vıdeo ızlemem de sınırsız ınternet paketıne dahıl mı.
  Hepsını teker teker cevp verırsenınz sevınırım.cunku sınırsız ınternet denılıyor ama hıcte oyle degılmıs, bıde sızden ogreneyım dedım..

  Cevapla
  • Paket kapsamında verilen bilgiye göre (***)Her fatura döneminde 2 GB’ın üzerindeki internet kullanımları için internet erişim hızı 128 Kbps’a inecek olup internet erişimi bu hızla devam edecektir.

   Buna göre:

   1) Ek bir ücret gelmez. Sadece yavaşl bağlanırsınız.
   2) Avea İnternet üzerinden bağlanın. Diğeri yavaş olur. EK ücret gelmez.
   3) Ek ücret gelmez. İnternetten bağlanın. Opera kullanın sorun olmaz.
   4) Pakete dahildir. Ücret alınmaz.

   Sınırsız Değilmiş demenize sebep olan şey nedir tam anlayamadım. Sınırsız ama adil kullanım limitli. Yani hızınızı düşürüyor sistem. Bu da normal bir durum.

   Cevapla
 12. internet sınırsız diyorsunuz ama ınternet yazıp 600’e gönderdiğimde kalan internet MB gösteriyor gerçi benim ki az kaldı 2 güne biter o zaman belli olur sınırsızmı değil mi avea servisi bizi bilgilendirir seniz seviniriz ..ınternet sınırlıysa iptal ederim ilk aydan

  Cevapla
  • Size gelen bilgi 2 GB lık Adil Kullanım Limiti. İnternet sınırsız ancak Sık Sorulan Sorularda da yer verildiği gibi 2 GB bitince hızınız yavaşlayacak.

   Tarifeler kapsamında kalan cepten internet miktarı nasıl öğrenilebilir?

   “INTERNET” yazılıp 5555′e SMS gönderildiğinde hız düşümü gerçekleştirilecek olan 2 GB’lık kullanıma ulaşılması için kalan cepten internet kullanım hakkı bilgisi ÜCRETSİZ olarak öğrenilebilir. 2 GB’ın %80′i ve %100′ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

   Cevapla