Avea Yeni Nesil 500 ve 500 Ekstra Tarifesi (30 TL’ye 500 DK + 2000 SMS + Sınırsız İnternet)

Avea Yeni Nesil Tarifeleri kapsamında kullanıcıların beğenisine sunduğu Yeni Nesil 500 ve Yeni Nesil 500 Ekstra tarifeleri ile Sadece 30 TL ödeme ile 500 Dakika Her Yöne Görüşme, 2000 tane Her Yöne SMS ve Sınırsız İnternet paketi veriyor kullanıcılarına.

Tarife kapsamında 12 aylık sözleşme imzalamanız ve bu süreç içerisinde bu tarifede kalacağınızı beyan etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda fiyatlandırmalar farklı olacak, sizden alınacak ücrette artış olacaktır.

Kampanya 30 Nisan 2012 tarihine kadar abone alımına açıktı.

 

Paket İsmi

Yeni Nesil

500 Ekstra

Yeni Nesil

500

Aylık Ücret 30 TL * 30 TL **
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi   500 Dk 500 Dk
Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS Adedi     2000 SMS 2000 SMS
Aylık Ücretsiz Cepten Internet Kullanımı      Sınırsız ***  Sınırsız ***
Ücretsiz Süre Bitiminde Yurt içi Her Yöne 41.5 Kr/Dk  41.5 Kr/Dk
Ücretsiz SMS Bitiminde Yurt içi Her Yöne 41.5 Kr/SMS  41.5 Kr/SMS

 

Avea Yeni Nesil 500 ve 500 Ekstra Tarifesi Hakkında Bilgiler

 • (*)Yeni Nesil 500 Ekstra tarifesi sadece Avea’nın faturalı tarifelerinde 12 fatura dönemi boyunca kalacağına dair taahhütte bulunan müşterilerimize açıktır. 12 fatura dönemi için taahhütte bulunulduğunda; numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 12 fatura dönemi boyunca 30 TL, sonrasında 35 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 12 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir.
 • (**)Yeni Nesil 500 tarifesinin aylık ücreti numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ilk 6 fatura dönemi boyunca 30 TL, sonrasında 35 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ise 50 TL’dir.
 • (***)Her fatura döneminde 2 GB’ın üzerindeki internet kullanımları için internet erişim hızı 128 Kbps’a inecek olup internet erişimi bu hızla devam edecektir.
 • 16.03.2012 tarihi ve sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar tarifeye gelen müşterilerden bir kereye mahsus KDV-ÖİV dahil 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • 16.03.2012 tarihi ve sonrası Avea’nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapıp sonrasında tekrar tarifeye gelen müşterilerden bir kereye mahsus KDV-ÖİV dahil 30 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Her yöne aramalar yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.
 • Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz
 • Tarifenizde, 444 ile başlayan** aramaların yurt içi ücretlendirmesi görüşme başına 40 kuruştur.

Avea Yeni Nesil 500 ve 500 Ekstra Tarifesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tarifelerden hangi müşterilerimiz faydalanabilir?

Tarifelerden Avea’ya numarasını taşıyan, yeni hat alan ve Avea, Taraftar, TTNET ve diğer İşbirliği faturalı ve faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşterilerimiz faydalanabilirler.

 

 Tarifeler hangi tarihe kadar yeni müşteri alımına açık olacaktır?

Tarifeler, 30 Nisan 2012 tarihine kadar yeni müşteri alımına açık olacaktır.

 

 Tarifelere nasıl kayıt olunabilir?

Numara taşıma, yeni hat alımı ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla tarifelere kayıt olmak isteyen müşterilerimizin Avea bayilerine giderek nüfus cüzdanı ve adlarına kayıtlı son 2 aya ait sabit faturalarını ibraz etmeleri ve geçiş formu doldurmaları gerekmektedir. (Sabit fatura alternatifleri için tıklayınız.) Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapmak isteyen müşterilerimiz ise Avea bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS aracılığıyla geçiş yapabilirler. Yeni Nesil 500 Ekstra tarifesine kayıt olmak için Avea’nın faturalı tarifelerinde 12 fatura dönemi boyunca yararlanılacağına dair taahhütte bulunulması gerekmektedir. Numara taşıma, yeni hat alımı ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kayıt olacak müşterilerimizin Avea bayilerinde tarifeye kayıt esnasında taahhütname imzalamaları gerekmektedir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yoluyla kayıt olacak müşterilerimiz ise Avea bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS aracılığıyla taahhüt verebilirler.

 

 Tarifelere kayıt ücreti var mıdır?

Yeni hat alımı, numara taşıma* ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yoluyla kayıt olacak müşterilerimizden herhangi bir kayıt ücreti alınmayacaktır.

*Aşağıdaki istisnai durumlarda bir kereye mahsus KDV, ÖİV dahil 30 TL Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve ilk faturaya yansıtılacaktır:

 • 16.03.2012 tarihi ve sonrasında Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifelere kayıt olunması durumunda.
 • -16.03.2012 tarihi ve sonrasında Avea’nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapılıp sonrasında tekrar faturalıya geçiş yapılarak tarifelere kayıt olunması durumunda.

 

 Tarifelerin aylık ücretleri ne kadardır?

Yeni Nesil 500 Ekstra tarifesinin aylık ücreti; numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için 12 fatura dönemi boyunca 30 TL, sonrasında 35 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için 12 fatura dönemi boyunca 40 TL, sonrasında 45 TL’dir. Yeni Nesil 500 tarifesinin aylık ücreti ise numara taşıma, yeni hat tesisi ve Avea’nın faturasız tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için ilk 6 fatura dönemi boyunca 30 TL, sonrasında 35 TL’dir. Avea’nın faturalı tarifelerinden geçiş yapan müşteriler için 50 TL’dir.

 

 Tarifelerde aylık ücret karşılığı hangi avantajlar sunulur?

Yurt içi her yöne 500 dakika, yurt içi her yöne 2000 SMS ve yurt içi sınırsız cepten internet sunulmaktadır.

 

 Tarifelerdeki her yöne dakikalar hangi aramaları kapsamaktadır?

Yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Yarışma servisleri, sohbet hatları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Tarife kapsamındaki her yöne dakikalar ile görüntülü aramalar yapılabilir. 444 ile başlayan numaralar arandığında arama başına KDV-ÖİV dahil 40 kr olarak ücretlendirilecektir.

 

 Tarifelerdeki her yöne SMS’ler hangi yönlere yapılacak gönderimler için geçerlidir?

Yurt içi gönderiler için geçerlidir. Yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderimlerinde kullanılamaz. Tarifeler kapsamında sunulan SMS’ler web SMS olarak kullanılamaz.

 

 Tarifelerdeki cepten internet avantajı hangi kullanımlar için geçerlidir?

Internet APN ve WAP üzerinden gerçekleştirilen kullanımları kapsamaktadır. Yurt dışı ve mobilvizyon kullanımlarını kapsamaz.

 

 Tarifeler kapsamındaki dakikalar tüketildiğinde her yöne konuşma ücreti ne kadardır?

Konuşulan dakika başına 41.5 Kr’tur.

 

 Tarifeler kapsamındaki SMS’ler tüketildiğinde her yöne SMS ücreti ne kadardır?

Gönderilen SMS başına 41.5 Kr’tur.

 

 Yurt içi her yöne görüşmeler kaç saniyede bir ücretlendirilir?

6 saniyede bir ücretlendirilecektir.

 

 Hatta ait güncel borç bilgisi nasıl öğrenilebilir?

Güncel borç bilgisi “GUNCEL” yazıp 5555’e gönderilerek son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Bu servisten alınan her bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir.

 

 Tarifeler kapsamında kalan dakika miktarı nasıl öğrenilebilir?

“SES” yazılıp 5555’e SMS gönderildiğinde kalan dakika bilgisi ÜCRETSİZ olarak öğrenilebilir. Her yöne dakikaların %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

 

 Tarifeler kapsamında kalan SMS miktarı nasıl öğrenilebilir?

“SMS” yazılıp 5555’e SMS gönderildiğinde kalan SMS bilgisi ÜCRETSİZ olarak öğrenilebilir. Her yöne SMS’lerin %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

 

 Tarifeler kapsamında kalan cepten internet miktarı nasıl öğrenilebilir?

“INTERNET” yazılıp 5555’e SMS gönderildiğinde hız düşümü gerçekleştirilecek olan 2 GB’lık kullanıma ulaşılması için kalan cepten internet kullanım hakkı bilgisi ÜCRETSİZ olarak öğrenilebilir. 2 GB’ın %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

 

 Tarifeler kapsamında sunulan dakikalar, SMS’ler ve cepten internet kullanım hakkı sonraki fatura dönemine devreder mi?

Kullanılmayan dakikalar ve SMS’ler fatura dönemi sonunda silinir, bir sonraki fatura dönemine devretmez.

 

 Tarifedeyken herhangi bir konuşma, mesajlaşma ve cepten internet paketi alınabilir mi?

Tarifelerdeki müşterilerimiz bireysel faturalı müşterilerimize sunulmakta olan konuşma, mesajlaşma ve cepten internet paketini satın alabilirler.

 

 Konuşma, mesajlaşma ve cepten internet paketim varsa kullanımlarım ilk olarak nereden düşer?

İlk olarak paket kapsamındaki dakika, SMS ve cepten internet kullanım hakkı, sonrasında tarifeler kapsamındaki SMS ve cepten internet kullanım hakkı tüketilecektir.

 

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Avea Yeni Nesil 500 ve 500 Ekstra Tarifesi (30 TL’ye 500 DK + 2000 SMS + Sınırsız İnternet)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

62 Yorum

 1. Merhabalar yeni nesil 500 tarifesini haziran dan beri kullanıyorum.Yeni hat aldım.Bu ay itibariyle hattımı başka operatöre geçiş yapacağız.Bu ay ki faturama ne kadar yansıma yapılacak.Teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. ben yeni nesil 500 tarifesi kullanıyorum internet paketimi bilgisayarıma taksam kullanabilirmiyim faturama bi yansıması olurmu?

  Cevapla