Avea Yeni Yıl Tarifesi ( 25 TL 400 Dk + 4000 SMS + 3 Ay Öde 1 Ay Bedava)

Vodafone firması Gençlere yönelik Genç Avantaj tarifesini çıkarınca Avea’da ona karşılık bir tarifeyi piyasaya sürdü. Avea Yeni Yıl Tarifesi adıyla pazarlanmaya başlanan tarifede 25 TL Sabit Ücret karşılığı 400 DK görüşme, 4000 SMS ve her 3 Ay kullanımdan sonra 1 Ay Ücretsiz şeklinde bir paket çıkardı.

Hemen birkaç not düşelim. Öncelikle tarifeye MNT yada Yeni Faturalı Hat alırsanız 25 TL ödüyorsunuz. Avea Ön Ödemeliden geçerseniz ilk 6 ay 25 TL ödeyip, sonrasında 35 TL ödemeye başlıyorsunuz. Avea içi bir Faturalı tarifeden geçerseniz bu sefer aylık ücret 35 TL oluyor.

3 ayda 1 Fatura ödeme olayı ise 3 fatura ile sınırlı. Yani  4. 8. ve 12. aylardaki faturaların Sabit Ücret Tutarı kadarı Avea tarafından karşılanacaktır. Paket aşımı vb. sebeplerden dolayı gelen fazla ödemeler Abone tarafından yapılacaktır.

Avea Yeni Yıl Tarifesi

Sabit Ücret
Eski Faturalı Avea Müşterileri 35 TL
Yeni Faturalı Avea Müşterileri 25 TL
Ön Ödemeliden Faturalıya Geçenler İlk 6 ay 25 TL Sonrasında 35 TL
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi 400 DK
Aylık Ücretsiz Her Yöne  SMS Adedi 4000 SMS
Ücretsiz Süreler Bittikten Sonra Yurtiçinde Her Yöne 40 Kr/Dk
Ücretsiz SMS’ler Bittikten Sonra Yurtiçinde Her Yöne 40 Kr/SMS

Tarife abone alımına 31/01/2010 tarihine kadar devam edecektir.

Detaylar:

 1. Tarifenin aylık ücreti numara taşıma, yeni hat tesisi ya da faturasızdan geçiş yoluyla yapılan kayıtlarda 6 fatura dönemi boyunca 25 TL, sonrasında 35 TL’dir.
 2. Tarifenin aylık ücreti, mevcut faturalı tarifelerden geçiş yapanlar için 35 TL’dir.
 3. Tarifede geçirilen her 3 fatura dönemi sonrası 1 fatura dönemi için aylık tarife ücreti ödenmeyecektir.
 4. Numara taşıma ya da yeni hat tesisiyle kaydolanlar bu avantajdan toplam 3 kez faydalanabilirler. (Aylık ücret ödenmeyecek fatura dönemleri tarifede geçirilen 4., 8. ve 12 .fatura dönemleridir.)
 5. Mevcut faturalı ya da faturasız tarifelerden geçiş yoluyla kaydolanlar bu avantajdan toplam 1 kez faydalanabilirler. (Aylık ücret ödenmeyecek fatura dönemi tarifede geçirilen 4. fatura dönemidir.)
 6. Tarife kapsamında 400 her yöne dakika ve 4.000 her yöne SMS sunulacaktır.
 7. Tarife, numara taşıma ve yeni hat tesisiyle yapılacak kayıtlara 31.01.2011’e kadar açık olacaktır.
 8. Bir fatura dönemi içinde kullanılmayan yurt içi her yöne dakika ve SMS’ler fatura dönemi sonunda silinir, başka bir hatta transfer edilemez.
 9. Yurt içi her yöne kullanılabilecek 4.000 SMS tüketildiğinde ücret 40 Kr/SMS’tir.
 10. Yurt içi her yöne kullanılabilecek 400 dakika tüketildiğinde ücret 40 Kr/dk’dır.
 11. Tarifeye mevcut faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş Avea bayileri ve Avea Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yapılabilir.
 12. 16.12.2010 tarihi sonrası numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşteriler için aylık ücret 35 TL’dir. Bu müşteriler 3 ay öde, 1 ay bedava avantajından da faydalanamayacaklardır.
 13. Tarifede olup, mevcut diğer faturalı tarifelerden birine geçiş yapan, sonrasında tarifeye geri dönen müşteriler 3 fatura dönemi sonrası 1 fatura dönemi aylık ücret ödememe avantajından faydalanamazlar.
 14. Tarife kapsamında sunulan ücretsiz dakikalar, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, 444 ile başlayan numaralar hariç özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır.
 15. Tarife kapsamında sunulan ücretsiz SMS’ler, sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir. Yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderimlerinde kullanılamaz.
 16. Tarife kapsamında aylık ücretin yansıtılmaması avantajının sağlanacağı fatura dönemi tamamlanmadan, mevcut diğer faturalı ya da faturasız tarifelere geçiş yapan, hattını iptal eden, numarasını diğer operatörlere taşıyan müşteriler ilgili fatura dönemlerinde aylık ücret ödememe avantajından faydalanamazlar.
 17. Tarifenin ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.

Sık Sorulan Sorular
Yeni Yıl Tarifesi nedir?

Avea’nın çok uygun fiyata hem her yöne konuşturan, hem de her yöne bol bol mesajlaştıran bireysel faturalı tarifesidir.

Tarifenin aylık ücreti ne kadardır?

Numaranızı taşıyarak, yeni hat tesis ederek ya da Avea’nın mevcut faturasız tarifelerinden geçiş yaparak Yeni Yıl tarifesine kaydolursanız:

6 fatura dönemi boyunca KDV-ÖİV dahil 25 TL, sonrasında 35 TL’dir.
Avea’nın mevcut faturalı tarifelerinden geçiş yaparak Yeni Yıl tarifesine kaydolursanız:
KDV-ÖİV dahil 35 TL’dir.
16.12.2010 tarihi sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden numarasını diğer operatör yönüne taşıyan, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti KDV-ÖİV dahil 35 TL’dir.

Tarife kapsamında aylık ücret karşılığı hangi avantajlar sunulmaktadır?

Yeni Yıl tarifesinde aylık ücret karşılığı olarak 400 her yöne dakika ve 4.000 her yöne SMS sunuyoruz. Üstelik tarifede 3 ay öde, 1 ay bedava avantajı kapsamında her ay aylık ücret ödemezsiniz. Aylık ücret ödediğiniz her 3 fatura döneminin ardından 1 fatura dönemi için aylık ücretinizi Avea ödüyor!

3 ay öde, 1 ay bedava avantajı nedir?

3 ay öde, 1 ay bedava avantajı, tarifede aylık ücret ödediğiniz her 3 fatura döneminin ardından 1 fatura dönemi için aylık ücretinizi sizin yerine Avea’nın ödemesidir. Numarasını taşıyarak ya da yeni hat tesis ederek tarifeye kaydolan müşterilerimiz bu avantajdan toplam 3 kez, Avea’nın mevcut faturalı ya da faturasız tarifelerinden geçiş yaparak kaydolan müşterilerimiz ise toplam 1 kez yararlanabilirler. Numarasını taşıyarak ya da yeni hat tesis ederek tarifeye kaydolan müşterilerimiz, tarifedeki 4’üncü fatura dönemlerindeki 25 TL’lik aylık ücretleri ile , 8’inci ve 12’inci fatura dönemlerindeki 35 TL’lik aylık ücretlerini ödemeyeceklerdir. Avea’nın mevcut faturalı ya da faturasız tarifelerinden geçiş yaparal tarifeye kaydolan müşterilerimiz, tarifedeki 4’üncü fatura dönemlerinde aylık ücret ödemeyeceklerdir. Yeni Yıl tarifesinde olup, başka bir faturalı tarifeye geçiş yapan, sonrasında Yeni Yıl tarifesine tekrar kaydolan müşterilerimiz 3 ay öde, 1 ay bedava avantajından faydalanamayacaklardır.16.12.2010 tarihi sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız herhangi bir tarifesinden numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak Yeni Yıl tarifesine kaydolan nmüşterilerimiz 3 ay öde, 1 ay bedava avantajından faydalanamayacaklardır.

Aylık ücret ödemeyeceğim fatura döneminin hangisi olduğunu nereden bileceğim?

Aylık ücret ödemeyeceğiniz fatura döneminde ve 1 fatura dönemi öncesinde hattınıza gelecek iki ayrı SMS aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.

Tarifemdeki heryöne dakikalarım hangi aramalar için geçerlidir?

Tarifenizdeki heryöne 400 dakikanız yurtiçi tüm görüşmelerinizde yani Avealılarla, diğer operatörlerle ve ev/iş numaralarıyla yapılan aramalarda geçerlidir. Yurt dışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, 444 ile başlayan numaralar hariç özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamaz.

Tarifemdeki her yöne SMS’lerim hangi yönler için geçerlidir?

Tarifenizdeki heryöne 4.000 SMS’iniz yurt içi yönüne doğru yaptığınız gönderimlerde geçerlidir. 4.000 SMS’iniz ile Avea, diğer operatör ve ev/iş numaralarına SMS gönderebilirsiniz. 4.000 SMS; yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel numara gönderimlerini kapsamaz.

Kurumsal aboneyim, tarifeye geçebilir miyim?

Yeni Yıl tarifesi sadece bireysel abonelerimize açık bir tarifedir. Kurumsal hattınız sizin üzerinize ise ve bireysel Avea abonesi olmak isterseniz Bayi ve Müşteri Hizmetleri yolu ile bireysel aboneliğinizi başlatıp Yeni Yıl tarifesine geçiş yapabilirsiniz. Ya da yeni bir bireysel faturalı hat alarak bu tarifeden yararlanabilirsiniz.

Faturalı bir Avea tarifesindeyim, bu tarifeye geçmek istediğimde yeni bir fatura bildirimi yapmalı mıyım?

Hayır, eğer mevcutta faturalı bir tarifeye kayıtlı iseniz, tarife geçişi sırasında tekrar sabit fatura ibraz etmenize gerek yoktur.

Yeni Yıl tarifesine nasıl geçerim?

Bireysel faturalı hat sahibi Avea müşterisiyseniz, Avea Müşteri Hizmetleri’ni arayarak
Yeni hat alarak ya da farklı bir operatörden numara taşıma yoluyla Yeni Yıl tarifesine geçmek istiyorsanız Avea bayilerine giderek,
Faturasız bir Avea tarifesinden Yeni Yıl tarifesine geçmek istiyorsanız; Avea bayilerine giderek ya da Müşteri Hizmetleri aracılığıyla, 444 1 500’ü arayıp kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek görüşme sırasında geçiş yapabilirsiniz.

Tarife değişikliği ile Yeni Yıl tarifesine geçersem ücret öder miyim?

Tarife geçiş ücreti bulunmamaktadır.

Bir fatura dönemi içerisinde birden fazla tarife değişikliği yapabilir miyim?

Bir ay içerisinde sadece bir kez tarife değişikliği yapabilirsiniz, hattınızı yeni aldıysanız ilk faturanız çıkmadan başka bir tarifeye geçiş yapamazsınız.

Yeni Yıl tarifesinde ilk 6 ay boyunca geçerli olan 10 TL’lik aylık ücret indirimim 6 aylık süre dolmadan başka bir tarifeye geçersem devam eder mi?

Yeni Yıl tarifesinden herhangi başka bir faturalı Avea tarifesine ya da faturasız bir Avea tarifesine geçerseniz aylık ücret indiriminiz devam etmez. Aylık ücret indiriminiz sadece Yeni Yıl Tarifesi için geçerlidir.

Yeni Yıl tarifesine geçince fatura kesim tarihim değişir mi?

Fatura kesim tarihiniz değişmeyecektir.

Fatura kesim tarihine birkaç gün kala tarifeye kayıt olursam, fatura ücretim nasıl hesaplanır? Ücretsiz dakikaların ne kadarından faydalanırım?

Tarife ücreti tarifeye geçişiniz ile fatura kesim tarihi arasında tarifede kaldığınız güne göre hesaplanır. Örn: ayın 12’sinde tarifeye geçiş yaptınız, fatura kesim tarihiniz olan 22’sine kadar 10 günlük süre boyunca tarifeden faydalandığınız için tarifenin 10 günlük aylık ücretini ödersiniz.
Tarife kapsamında sunulan dakika ve SMS miktarları değişmez, tarifeye hangi gün geçerseniz geçin heryöne dakika ve SMS’lerinizi fatura kesim tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Kalan dakika miktarını nasıl öğreneceğim? Ne kadar dakika kaldığı ile ilgili bir SMS gönderiliyor mu?

“SES” yazıp 6000’e SMS göndererek kalan dakika bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz. Her yöne dakikalarınızın %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Kalan SMS miktarını nasıl öğreneceğim? Ne kadar dakika kaldığı ile ilgili bir SMS gönderiliyor mu?

“SMS” yazıp 6000’e SMS göndererek kalan SMS bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz. Her yöne SMS’lerinizin %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Kalan ücretsiz dakika ve SMS’lerim sonraki fatura dönemine devreder mi?

Kullanılmayan dakikalarınız ve SMS’leriniz fatura dönemi sonunda silinir, bir sonraki fatura dönemine devretmez.

Ücretsiz dakikalarım ve SMS’lerim bittikten sonra nasıl ücretlendirilirim?

Ücretsiz heryöne dakikalarınız bittikten sonra yapacağınız görüşmelerin dakikası 40 Krş olarak ücretlendirilir. Ücretsiz her yöne SMS’leriniz bittikten sonra SMS’leriniz 40 Krş olarak ücretlendirilir.

Hattımı başka bir hatta yönlendirdiğimde nasıl ücretlendirilirim?

Yönlendirme yapılan numara ile yapılan görüşmeler heryöne dakikalarınız üzerinden düşecektir.

Özel servis numaralarını aradığımda nasıl ücretlendirileceğim?

444 ile başlayan numaraların ücretlendirilmesi sabit hatlar yönüne arama olarak değerlendirilir ve heryöne dakikalarınızdan düşecektir. Özel servis numaralarının ücretlendirmeleri birbirinden farklı olup www.avea.com.tr’de yer aldığı gibidir. Ayrıca; tarife kapsamındaki kullanım, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır.

Yeni Yıl tarifesine geçtikten sonra faturalı 1.000 + 10.000, 30, 50 ya da 150 SMS Paketlerine kayıt olabilir miyim?

Evet, istediğiniz SMS paketinden faydalanabilirsiniz.

Yeni Yıl tarifesine geçtikten sonra TümEvİş ve TümEvİşAvea konuşma paketlerine de kayıt yapabilir miyim?

Evet, istediğiniz konuşma paketinden faydalanabilirsiniz.

Tarifeye numaramı taşıyarak ya da yeni hat tesisi yoluyla hangi tarihe kadar kaydolabilirim?

31.01.2011 tarihine kadar kaydolabilirsiniz.

sss

Avea Yeni Yıl Tarifesi ( 25 TL 400 Dk + 4000 SMS + 3 Ay Öde 1 Ay Bedava)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. 18 Kasım 2011, 18:45

  ha bu arada gelen faturam 51 tl ve bunun gibi ilk üç ay ki faturam:((( dakikan var demene rağmen

  Cevapla
 2. 18 Kasım 2011, 18:42

  SAKIN İNANMAYIN!..Ben çok mağdur durumdayım söylenilen ücret 25 tl ya yalan…faturam hep 25 üstü geldi hep dakikamı sorguladım ve limiti aşmadım bu bana msjlanda geldi. kesinlikle 3 ay sonraki bedava faturanı avea ödemiyor.arıyorum müşteri hizmetlerini evet haklısınız avea tarafından hiç faturanız ödenmemiş görünüyor.ha bu arada dakikam olmasına rağmen gelen incelemeye alıyorum diyor ( bu arada faturamı ödemediğim için de telim aramalarada kapalı) ve sonuç olarak hata yoktur faturanızı ödemeniz gerekiyor diyor.yalan arkadaşlar sakın inanmayın ve hatta avealıysanız hemen hattınzı değişitirin bence çünkü kandırıyorlar…ve bende avealı olmayacam kesinlikle bi daha..yazık ya..mahkemeyede vermeyi düşündüm zaten insanları kandırmasınlar

  Cevapla
 3. sms yazıp 6000 e veya ses yazıp 6000 e gonderıyorum ucretsız sms hakkınız bulunmamaktadır dıyor ben sms ı kendım mı yapacam yoksa otomatık olarak kendısı mı yapacak? bılgı verırsenız sevınırım…

  Cevapla
 4. sms yazıp 6000 e veya ses yazıp 6000 e gonderıyorum ucretsız sms hakkınız bulunmamaktadır dıyor ben sms ı kendım mı yapacam yoksa otomatık olarak kendısı mı yapacak?

  Cevapla
 5. ilk 6 ay olayı kafamı karıştırıyor yahu. Şimdi 6 ay 25 TL sonra 35 TL ödeyeceksek kaç aylık sözleşme imzalamış olacağız. Bu durumda 6 ay sonunda çıksak ne olacak.

  Cevapla
  • Sözleşme yok. Sadece ilk 6 ay indirimli sonra tarife eskisine dönüyor. Yani 6.ay sonunda tarifeden ayrılabilirsiniz.

   Cevapla
 6. arkadaşım ben şimdi bu tarifeden çıkmak istiyorum 3 ay oldu bana bi bilgi verin ya kaç para öderim müşteri destekçilerini arıyorum yok eefendim bilemeslermiş fatura gelmesi lazımmış 150 200 lira geçirdiklerinde ne kıymeti kalır kullanmıyayaım ödeyim yani bi bilgi verin ne kadar avea baii varsa indircem camını cercevesini bu kadar ayar ettiniz insanı bee ama kabahat sizde değil ne varda imza atıonn hay Allahım yaa

  Cevapla
  • Açıkcası Abonelik Biglierinizi görmeden size buradan bir fatura tahmini yapmam yanlış olur. İkinci nokta şu aşamada AVEA Site Temsilcimiz bulunmamaktadır. Sadece genel anlamda Vodafone firması üzerine teknik destek sağlayabiliyoruz. O sebeple AVEA Prosedürleri nasıl işliyor o konu hakkında bir bilgim yok.

   Bizim görevimiz tarifeyi duyurmak ve kullanıcılardan gelen soru ve sorunları buradan paylaşmak. Bu sayede diğer abonelere de bir yol göstermek.

   Avea firması bugüne kadar birçok kez bu tarz çalışmalar yapmış ve hep sonucunda müşteri mağdur olmuştur. O sebeple faturanız hakkında bir yorumda bulunamayacağım.

   Cevapla