Ayakta Kalma Derdine Son Veren Giyilebilir Sandalye Modeli

İnsana belli bir seviyeye kadar ekstra güç sağlayabilen ve adlarına exoskeleton denilen giyilebilir metal iskeletler konusunda son dönemde oldukça büyük yatırımlar yapılıyor. Bu yatırımlarda ortaya farklı projeler çıkartıyor. Bu projelerden bir tanesi de giyilebilir sandalyeler. Bir exoskeleton türevi olan ürüne Chairless Chair adı veriliyor.

Bu ürün sürekli ayakta çalışanlaın verimin arttırmak için tasarlanan bir giyilebilir sandalye. Bir iskelet gibi bel  altına giyilen ürün sayesinde günlük işlerinizi daha kolay yapabilmeniz mümkün. Bu konuda ürünün siz hiç bir engeli yok. Üründe bulunan butona bastığınızda ise sizin belirlediğiniz şekilde oturacak bir yer haline geliyor. Sandalye sizin istediğiniz ölçüde ayarlanabileceği için işinizi bırakıp gitmenize gerek kalmıyor. İnsanlar otururkende çalışma imkanına sahip oluyor.

Chairless Chair
Chairless Chair

Ürünün geliştiricisi olan girişimci çocuk yaşta paketleme işinde çalışırken çok yorulduğğunda aklına gelen bir fikri hayata geçirdiğiniğ söylüyor. Ürün tek bir 6V pil ile 24 saat kullanım süresi imkanı veriyor. İskeletin tüm ağırlığı ise topuğunuzu kavrayan değişken bir dampere aktarılıyor. Chairless Chair Alüminyum ve karbon fiber gövdeye sahip, tüm ağırlık farklı optamizasyonlarla 2 kilograma kadar düştüğü için topuklarada yük binmiyor. İnsanların sürekli ayakta kalması bel kısımlarında rahatsızlıklara yol açıyor bu durumda insanıon yaşam süresini kısaltıyor. İyi bir ortamı çalışanlara sunmayı amaçlayan proje Eylül ayında Audi ve Bmw tarafından kullanılmaya başlanacak.

Ayakta Kalma Derdine Son Veren Giyilebilir Sandalye Modeli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir