Aytemiz Akaryakıtta Self Servis Dönemini Başlattı, Deposunu Kendi Doldurana İndirim Yapılacak

Aytemiz Petrol tarafından uygulanmaya başlanılan Self Servis Dönemi ile birlikte Kendi Deposunu Kendi Dolduran müşteriler Benzin ve Motorini indirimli olarak satın alabilecekler.

30 farklı istasyonda uygulanmaya başlanılan Self Servis sisteminde şu aşamada Otogaz indirim seçeneklerinin dışında tutulmuş durumda.

ABD gibi bazı ülkelerde benzin istasyonlarında pompacıların olmadığını zaten birçok filmde görüyorduk. Self Servis mantığına sahip bu sistem ülkemizde de yavaş yavaş kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor.

 

Aytemiz Self Servis Hizmeti

 

Türkiye’de İlk Olarak Aytemiz Uygulamaya Başladı

Self Servis Hizmetini ilk olarak ülkemizde uygulamaya başlayan Aytemiz bu sistemi kullanan araçlara da Benzin ve Motorin alışverişlerinde indirim yapacak.

Bu kapsamda Aytemiz Self Servis Hizmeti ile Motorin alan müşterileri Litre başı 20 Kuruş,

Benzin alan müşteriler ise Litre Başı 15 Kuruş indirime sahip olabilecekler.

Self Servis Hizmeti ile birlikte 50 Litrelik bir depoya sahip olan araçta her depo dolumun da yaklaşık olarak 10 TL kazançlı çıkacak tüketici.

 

Aytemiz Self Servis Hizmet

 

Otogaz Bu Servisin Dışında Bırakıldı

Benzin ve Motorin için uygulanmaya başlanılan sistem ne yazık ki şu aşamada Otogaz için uygulanmayacak. İlerleyen dönemde belki Otogaz da bu sürece dâhil edilecektir.

Ancak şu aşamada Otogaz Dolum Sürecinin belli bir eğitim ve teknik bilgi gerektirmesi sebebiyle Otogaz alımında eski usul Pompacı dönemi devam ettirilecek.

İlk olarak Kredi Kartı ile ödemeyi kabul edecek olan sistem daha sonra Nakit Ödemeye de açılacak. Aytemiz bir yıl içinde Bitcoin ve Kripto Paralar ile de ödeme kabul edeceği bir noktaya ulaşmayı hedeflediklerini de açıkladı.

Aytemiz self servis uygulamasında yakıt ikmal işlemi yaklaşık 2-2.5 dakika içinde tamamlanabilecek.

İlk etapta 30 istasyonda kullanılacak olan sistemin 1 ay içinde 100’den fazla istasyonda kullanılması planlanıyor. Projenin Aytemiz firmasına maliyeti ise 10 Milyon TL seviyelerinde olmuş durumda.

 

Aytemiz Self Servis

Aytemiz Akaryakıtta Self Servis Dönemini Başlattı, Deposunu Kendi Doldurana İndirim Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir