AZPEN DockAll D100 Qi Kablosuz Şarj ve Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Qi Kablosuz Şarj Standı, Bluetooth Hoparlör ve Kablolu Şarj gibi farklı özellikleri bünyesinde barındıran AZPEN DockAll D100 modelini sizler için hem Yazılı hem de Videolu olarak gerçekleştiriyor olacağız.

Bu yazıyı hazırladığımız sürede Azpen DockAll D100 modelinin ne yazık ki ülkemizde satışı yapılmamakta idi. Bizde ürünü GearBest üzerinden temin ederek inceleyelim istedik.

Ürünün satış fiyatı 19 Eylül 2017 tarihi için 66 Dolar yani yaklaşık olarak 230 TL civarında idi. Farklı indirimlerle ürüne daha uygun bir fiyata sahip olmanız da elbette ki mümkün.

Özellikleri bakımından ise Azpen DockAll D100 modeli muadilleri ile neredeyse aynı fiyat seviyesinde olmasına rağmen kullanıcılara çok daha fazla özellik sunmayı başarıyor.

 

Azpen DockAll D100 - Ön Kısım

 

Azpen DockAll D100 Ürünün Nasıl Satın Alabilirim?

Ürünü GearBest üzerinden satın aldığımızı belirtmiştik. Ürünün satış linki aşağıya ekledik. Dilerseniz sizde bu link üzerinden ürünü satın alabilirsiniz.

GearBest üzerinden daha önce ürün alımı yapmadı iseniz konuyla alakalı olarak hazırlayacağımız Video İnceleme ve GearBest Alışveriş Rehberimiz de çok yakında yayında olacaktır.

[stextbox id=’info’]Azpen DockAll D100: https://www.gearbest.com/power-banks/pp_553837.html?lkid=11413038[/stextbox]

[stextbox id=’info’]GearBest Alışveriş Rehberi: [/stextbox]

Unutmadan belirtelim ki ürünün fiyatı 30 Doları aştığı için bir miktar vergi ödemek zorunda kalacaksınız. Bu oranda 40 – 50 TL civarında bir rakama tekabül edecektir.

 

AZPEN DockAll D100 Teknik Özellikleri

Tip Kablosuz Şarj Aleti

Bluetooth Hoparlör

2 Adet Kablolu Şarj

Bağlantı Türü DC Giriş Ara yüzü, İki USB Çıkışı Ara yüzü
Renk Siyah
Tuş Yapısı Dokunmatik
Giriş DC 12V 2A
Çıkış 1 USB – 5V 1A
Çıkış 2 USB – 5V 2A
Boyut ve Ağırlık Ürün ağırlığı: 0.70 kg,

Paket ağırlığı: 1.201 kg

Ürün boyutları (LxGxY) 16.60 x 10.00 x 17.50 cm
Ambalaj boyutları (LxGxY) 23.70 x 22.00 x 14.10 cm
Paket içeriği Kablosuz Şarj Cihazı Bluetooth Hoparlör

Güç Adaptörü,

İngilizce Kullanım Kılavuzu

Micro SD Kart Desteği Var – Max. 64 GB
Telefon Görüşme Desteği Var (Cevap Verme – Görüşme)
Çalışma Standartı Qi Standartını destekleyen Tüm Akıllı Telefonlarla çalışır.
Ses Çıkışı Hi-Fİ – 4 Ohm 5 Watt Çift Hoparlör
Renkli Işıkların Anlamı Bekleme Modu – Mavi

Wireless Şarj Modu – Kırmızı

Müzik Çalma Modu – Mavi (Yanıp Söner)

Destekleyen Bazı Telefon Modelleri Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8 Edge, Samsung Galaxy Note 8, Apple iPhone 8, Apple iPhone 8 Plus, Apple iPhone X, LG V30, LG G6,

 

Azpen DockAll D100 - Giriş Çıkışlar

 

Azpen DockAll D100 Kablosuz Şarj Ünitesi Kullanım Alanları ve İnceleme

Birçok özelliği üzerinde barındıran Azpen DockAll D100 Kablosuz Şarj ve Bluetooth Hoparlör ailesi birçok farklı kullanım senaryosu ile hayatımıza girebilir.

Evini ofis olarak kullanan veya bir çalışma odası olan, iş yerinde kendisine ait bir odası olan veya kendi odasında ders çalışan bir birey rahatlıkla DockAll D100 serini alıp kullanabilir.

Tek bir cihazla,

  • Wireless Şarj
  • Bluetooth Hoparlör
  • Micro USB Hoparlör
  • 2A ve 1 A Çıkışlı Kablolu Şarj

cihazlarına sahip olabiliyorsunuz.

 

Azpen DockAll D100 Kablosuz Şarj Standı

Öncelikli olarak Wireless Şarj Sistemlerinin neredeyse tamamı bir Kablolu Şarj Hızına asla erişemez. Bu sebeple de bu cihazla Quick Charge 3.0 Performansı beklemek yanlış olurdu.

Biz cihazı Samsung Galaxy S7 Edge modeli ile şarj ettik ve şu aralar pazarda 100 TL gibi rakamlardan satılan tek özellikli Samsung Wireless Şarj Cihazlarına eşdeğer süreler aldık.

Şarj işlemini başlatmak için Standardınız destekleyen Akıllı Telefon veya Tablet PC ürünü standın üzerine koymanız ve dokunmatik paneldeki Şarj Düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

 

Azpen DockAll D100 - Arka Kısım

 

Azpen DockAll D100 Bluetooth Hoparlör – Micro SD Desteği

Cihaza hem Bluetooth üzerinden hem de Micro SD üzerinden müzik aktarmanız ve dinlemeniz mümkün.

Ses çıkışı olarak 5 Watt x 2 Hoparlör üzerinden çıkış veren cihazın Bas Kalitesi ve Ses Kalitesi oldukça iyi. Dışarıda satışı yapılan 100 TL civarındaki cihazlardan Hi-Fi Desteği sayesinde daha iyi bir iş çıkardığı kesin.

Ayrıca Bluetooth Hoparlör üzerinden gelen aramalara cevap verebilmeniz, telefon görüşmesini de temiz bir ses çıkışı ile yapmanız mümkün.

Bu noktada da oldukça güzel işler çıkardığını söyleyebiliriz.

Cihazın ön kısmında bulunan Ses Açma – Ses Kısma – İleri Sarma – Geri Sarma ve Durdur – Başlat düğmeleri ile de telefonla uğraşmadan müzik geçişlerini yapmanız mümkün kılınmış durumda.

 

Azpen DockAll D100 Kablolu Şarj Desteği

Cihazın arka kısmında bulunan 2 adet USB Çıkışı ile dileyen kullanıcılara da Kablolu Şarj Desteği sunan cihaz 1 Amper ve 2 Amper değerindeki çıkışları ile Yavaş veya Hızlı Şarj imkânlarına da sahip.

Özellikle aynı anda birkaç cihazı şarj etmek zorunda kalan ve her yere adaptör bağlamakla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için bu özellikte oldukça güzel bir artı olarak karşımıza çıkıyor.

 

Azpen DockAll D100 - Kablosuz Şarj

 

Cihaz Deneyimleri ve Son Söz

Cihazın tasarımı bana göre oldukça şık. Siyah kasanın yanlarında metalik renkteki çerçeveler ile cihazı masanıza koyduğunuz an oldukça güzel bir görüntü bizleri karşılıyor.

Cihazın adaptörü 12 Volt ve 2 Amper giriş değerine sahip. Ancak ürün Avrupa şartlarına göre tasarlanmadığı için giriş bölümü için ayrıca bir adaptör almanız lazım. Belki ilerleyen günlerde bu cihazın Avrupa Girişe sahip olan bir modeli de satışa sunulur.

Ses çıkışı noktasında Hi-Fİ Çıkış sunmasından dolayı oldukça başarılı bir ses gücü ve temizliği alıyorsunuz. Taşınabilir Bluetooth hoparlörlerden bana göre çok daha iyi bir ses veriyor.

Cihazın üzerinde 2 adet USB Giriş bulunmasına rağmen bunlar Şarj Çıkışı olarak kullanıldığı için USB Bellek ile müzik dinlemek mümkün değil.

Aynı şekilde cihazın AUX Kablo Girişi olmadığı için Bluetooth desteği olmayan bir MP3 Player üzerinden de müzik dinlemeniz şu aşamada mümkün değil.

Cihaz uyumluluğu noktasında ise Qİ Kablosuz Şarj Standardı artık neredeyse tüm cihazlarda kullanılmaya başlandı. Samsung Galaxy S ve Note serisinin yanında Apple iPhone 8 ve X serisi de artık Qİ Wireless Charge Desteği ile geliyor. Ayrıca LG V30 gibi, Motorole Droid gibi birçok modelde de artık bu Kablosuza Şarj Standardı kullanılmaya başlanmış durumda.

AZPEN DockAll D100 Qi Kablosuz Şarj ve Bluetooth Hoparlör İncelemesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir