Başkasının Facebook Hesabına Girmenin Cezası

Başkasının Facebook Hesabına Girmenin Cezası

Sosyal medya kullanımının oldukça yaygın olması, başkasının Facebook hesabına girmenin cezası konusunun da merak edilmesine sebebiyet veriyor. Peki, cezası nedir? Facebook şifresini kırma nasıl bir cezayı ortaya çıkarır? Yargıtay 8. Ceza Dairesi tarafından başka bir kişinin sahip olduğu Facebook hesabına giriş yapmak ve şifrenin değiştirilerek yazışma yapılmaya devam edilmesi suçuna verilmiş olan beraat kararını bozarak, […]kullanımının oldukça yaygın olması, başkasının Facebook hesabına girmenin cezası konusunun da merak edilmesine sebebiyet veriyor. Peki, cezası nedir? Facebook şifresini kırma nasıl bir cezayı ortaya çıkarır?

Yargıtay 8. Ceza Dairesi tarafından başka bir kişinin sahip olduğu Facebook hesabına giriş yapmak ve şifrenin değiştirilerek yazışma yapılmaya devam edilmesi suçuna verilmiş olan beraat kararını bozarak, onaylamadı. 244/2 madde uyarınca, 6 ay ile 3 sene arasında bu sanığın ceza almasına hükmeden mahkeme, böylece konu hakkında bu şekilde bir karar vermiş oldu.

Konya’nın Seydişehir ilçesinde gerçekleşen olayda, önce bir beraat kararı verilmişti. Bu karara itiraz eden ve temyize götüren davalı, beraat kararının yanlış olduğunu ve tekrar görüşülmesini ifade etmişti. Bunun üzerine Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nin görüşerek karara vardığı davada, verilen beraat kararı da bozulmuş oldu. üzerinde gerçekleşen suçlar hakkında Facebook hesabını çalma cezası da insanlar tarafından oldukça merak uyandırıyor. Bu karar sonrasında üzerinde yapılan eylemlerin de çeşitli cezalara neden olduğu biliniyor.

  Aşık Olmak İçin Gereken Tweet ve Facebook Mesaj Adeti

Özellikle yargıda bu gibi emsal teşkil eden örnekler bundan sonra gelecek olan davaların hükümlerini de etkileyebilmektedir. Bu yüzden internet dünyasında yapacağınız eylemlerin sonuçlarının ne kadar ağır olabileceğine dikkat etmenizi önermekteyiz. Ufak şaka amaçlı yapılan eylemler bile şikayet halinde hapis cezasına kadar varan hükümler ile sonuçlanabilmektedir.

iPhone Hafızada Yer Açma
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status