Batarya Canavarı HTC One X10 Resmen Duyuruldu

Her ne kadar istediği satışlara bir türlü ulaşamasa da pazarın önemli isimlerinden birisi olan HTC yeni modeli HTC One X10 modelini ilk olarak Rusya’da görücüye çıkardı.

MediaTek İşlemci Ailesi ile kullanıcı karşısına çıkan ve özellikle Batarya Süresi noktasında ciddi bir gelişme gösterdiği belirtilen modelin teknik özelliklerine baktığımızda ise Orta Seviye Cihazlar arasında kendisine yer edineceğini görebiliyoruz.

Dilerseniz öncelikle cihazın teknik özelliklerine kısa kısa göz atalım sonrasında da satış fiyatı ve Türkiye satışı hakkında birkaç bilgi verelim.

 

HTC One X10 Batarya Ömrü

 

HTC One X10 Modelinin Teknik Özellikleri

MediaTek Helio P10 serisi bir işlemci kullanan modelde 5.5 inçlik Full HD Ekran kullanılmış durumda.

3 GB Ram Bellek ve 32 GB Dahili Depolama Alanına sahip olan modelde 2 TB seviyesine kadar Micro SD Kart desteği de kendisine yer bulmuş durumda.

16 MP arka ve 8 MP ön kamerası ile kullanıcı karşısına çıkan modelin 175 gr ağırlığında ve 152,9 x 75,6 x 8,23 mm boyutlarında olduğunu da söylememiz gerek.

Boost+ Yazılımı ile performansı arttırılmış 4.000 mAh’lik bir bataryaya sahip olan cihaz temel olarak bu özelliği ile kullanıcılara Uzun Süreli Kullanım sunacağı iddiasında.

Cihazda Parmak İzi Okuyucu ve Çift Sim Kart desteği olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

 

HTC X10

 

Şirket tarafından yapılan birkaç açıklama ise şu şekilde;

  • HTC One X10, Boost+ sistemi ile önceden kuruldu”
  • “Optimizasyon modu, akıllı telefonun tüm kaynaklarını dinamik olarak yönetmekte ve mevcut ihtiyaç ve görevlere uygun olarak performansını artırmaktadır.”
  • “Oyuna başladığınızda, Boost+ otomatik olarak çözünürlüğünü optimize eder; bu da gereksiz enerji tüketimini önler ve çalışma süresini uzatır.”

 

Batarya Canavarı HTC One X10 Resmen Duyuruldu

 

HTC One X10 Satış Fiyatı ve Türkiye Satışı

Modelin Rusya Pazarında 19.990 RUB satış fiyatı ile son kullanıcı karşısına çıkacağını ve bu fiyatın ortalama olarak 350 Amerika Dolarına tekabül ettiğini belirtelim.

Bu sebeple de cihazın ülkemizdeki ortalama satış fiyatının 1.500 TL ile 2.000 TL arasında olmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Ancak HTC Türkiye tarafından 2.000 TL’den satışa sunulacak olan bir HTC One X10 modelinin daha uygun fiyatlarda yer alan aynı özelliklerdeki cihazlar ile nasıl rekabet edeceği ise tam bir soru işareti.

Bakalım yakın dönemde bu konuda HTC Türkiye nasıl bir adım atacak.

HTC One X10

Batarya Canavarı HTC One X10 Resmen Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir