BBM Artık BlackBerry Dışında Android ve İOS’da da Kullanılabilecek

BlackBerry tarafından hazırlanan ve bir döneme damgasını vuran BBM Mesajlaşma Yazılımı artık sadece BlackBerry modellerinde değil Android İşletim Sistemi ve İOS İşletim Sistemi ile de çalışacak.

Son dönemde oldukça radikal kararlar alarak zor durumdaki firmayı kurtarma yolunda önemli adımlar atan BlackBerry firması şimdilerde de elindeki en büyük kozlardan birisini Android ve İOS İşletim Sistemine açmaya hazırlanıyor.

Pazarda Nokia Hâkimiyeti mevcutken özellikle İş Adamları tarafından tercih edilen BlackBerry markası o dönemlerde Ücretsiz Mesajlaşma olgusunu ilk getiren firmalardan birisi idi. BBM Yazılımı da bu alandaki temel taşlarından birisi idi.

 

BBM Artık BlackBerry Dışından Android ve İOS’da da Kullanılabilecek
BBM Artık BlackBerry Dışında Android ve İOS’da da Kullanılabilecek

 

Şimdilerde ise Android İşletim Sistemi ve İOS İşletim Sistemi ile pazarda birçok Anlık Mesajlaşma Uygulaması mevcut. Bu uygulamalar arasında BBM sistemi kaybolmamak adına oldukça radikal bir karar aldı.

Yaza aylarında çıkması beklenilen Android BBM Uygulaması ve İOS BBM Uygulaması üst model akıllı telefonlara yüklenebilecek ve BlackBerry modelleri ile diğer modellerin bir arada mesajlaşabilmesine sebep olacak.

Bu firmanın satışlarına nasıl bir artı veya eksi yansıma yapacak o ise henüz belli değil. Sadece BBM için BlackBerry alan müşterilerin olduğu bir pazar halini alan Türkiye pazarında bu atılımın pek de olumlu sonuçlar vermeyeceği ise kesin gibi.

 

BBM Artık BlackBerry Dışında Android ve İOS’da da Kullanılabilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir