Pasaport Kayıt İşlemleriBDDK Lisans Vermedi PayPal Türkiye Hizmetlerini Sonlandırmak Zorunda Kaldı

BDDK Lisans Vermedi PayPal Türkiye Hizmetlerini Sonlandırmak Zorunda Kaldı

Tüm Dünyada kabul gören ve ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan PayPal yaptığı açıklama ile Resmi Olarak PayPal Türkiye Hizmetlerini Sonlandırmak Zorunda olduğu bilgisini paylaştı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu  (BDDK) tarafından lisans verilmeyen PayPal firması resmi olarak Para Alış Verişi Yapamayacak olmasından dolayı Türkiye Hizmetlerini sonlandırmak zorunda kaldı. Sitesinden yaptığı açıklama ile […]


Tüm Dünyada kabul gören ve ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan PayPal yaptığı açıklama ile Resmi Olarak PayPal Türkiye Hizmetlerini Sonlandırmak Zorunda olduğu bilgisini paylaştı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu  () tarafından lisans verilmeyen PayPal firması resmi olarak Para Alış Verişi Yapamayacak olmasından dolayı Türkiye Hizmetlerini sonlandırmak zorunda kaldı.

Sitesinden yaptığı açıklama ile PayPal hesabında Para Bulunan kullanıcıların 5 Haziran 2016 tarihine kadar bu paralarını Kendi hesaplarına çekmeleri gerektiği bilgisini veren PayPal kullanıcılarına Mail ve SMS ile de bilgilendirme yapmaya başladı.

 

Paypal Nakit Kart Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı
Paypal Nakit Kart Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

 

Paypal tarafından yapılan açıklama şu şekilde…

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

 

BDDK Lisans Vermedi PayPal Türkiye Hizmetlerini Sonlandırmak Zorunda Kaldı
Lisans Vermedi PayPal Türkiye Hizmetlerini Sonlandırmak Zorunda Kaldı

 

Daha Öncesinde PayPal Nakit Kart Hizmeti İptal Edilmişti

Geçtiğimiz günlerde PayPal Türkiye  ve TEB tarafından ortaklaşa olarak dağıtımı yapılan ve ciddi bir kullanıcı kitlesi tarafından da kullanılan Paypal nakit Kart Sistemi de deaktife alınmış ve kullanıcıların kartlarındaki paraları kullanmaları istenmişti.

Hemen akabinde ise tarafından lisans verilmeyen Paypal tüm hizmetlerini sonlandırma kararı almak zorunda kalmış oldu.

 

Resmi Ödeme Sistemimiz TROY
Resmi Ödeme Sistemimiz TROY

 

TROY Sistemi İçin Ön Hazırlık mı?

PayPal Sisteminin bir anda BDDK tarafından ülkemizden hızla uzaklaştırılması geçtiğimiz günlerde artık Resmi Olarak Hizmete Başlayan TROY Ödeme Sistemlerinin pazarda tek söz sahibi olması adına atılan adımlarmış gibi görünmeye başlandı.

Ülkemizde oldukça aktif bir kullanım alanına sahip olan ve birçok Resmi ya da Bireysel kullanıcının ödeme almak için kullandığı PayPal Sistemi bu sayede bir çırpıda ülkemizden çıkarılmış oldu.

Bundan sonraki süreçte PayPal Sisteminin aktife alınıp alınmayacağı ya da TROY tarafından alternatif bir sistemin ortaya çıkarılıp çıkarılmayacağı henüz netleşmiş durumda değil.

 

Yerli Ödeme Sistemi TROY
Yerli Ödeme Sistemi TROY

 

Birçok Firma Ödeme Sistemi Olarak Kullanıyordu

Sanal Pos almanın oldukça maliyetli olmasından ve yapılan işlemlerdeki kesintilerden dolayı birçok firma Online Ödeme Yöntemi olarak PayPal Sistemini aktif bir biçimde kullanmakta idi.

Alınan bu karar bir anlamda bu firmaları da sıkıntıya sokacak cinsten.

Çünkü en önemli Finans ve Ödeme Noktalarından birisi bu iptal ile yok olmuş olacak.

Bakalım BDDK, TROY ve PayPal arasındaki bu sıkıntı giderilebilecek mi? Yoksa PayPal Türkiye gelmemek üzere ülkemizden gidecek mi?

  Mobil Bankacılık Uygulamaların Şifresiz Giriş Yasaklandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status