BDDK’nın Hediye Çeki Yasağı Bir Gün Sürdü

Dün sitemiz üzerinden duyurduğumuz BDDK Hediye Çeki Yasağı sadece bir gece sürdü. Bugün sabah saatlerinde yeniden Cep Telefonlarına Hediye Çekli Taksit olanağı geri geldi.

Teknoloji Mağazaları tarafından BDDK tarafından 1 Şubat 2014 tarihinde başlatılan ve “Cep Telefonlarında Taksit Yapılamaz” olarak hayatımıza giriş yapan yeni Kredi Kartı Düzenlenmesini aşmanın bir yolu bulunmuştu.

Telekomünikasyon alanına girmeyen Hediye Çeki Sistemi ile kullanıcılara taksit yapan, daha sonrada bu hediye çekleri ile kullanıcılara Telefon satan teknoloji mağazaları bu sayede yasak karşısında kendi yollarını oluşturmuşlardı.

Dün gelen bir haber ise Teknoloji Mağazalarının bir anda Hediye Çekli Satışı kapatmasına sebep oldu. BDDK tarafından yayınlanan bir yazı sonrasında Hediye Çeki İle Telefon Satışı da yasaklanmıştı.

BDDK’nın Hediye Çeki Yasağı Bir Gün Sürdü
BDDK’nın Hediye Çeki Yasağı Bir Gün Sürdü

Bu sebeple de telefon satışlarındaki Hediye Çeki – Hediye Kartı dönemi dün bir anda sona ermişti. Ancak bugün firmalar tarafından eski usulde çalışmaya devam edildi.

Satış Personellerine sabah yapılan bilgilendirme sonrasında %90 oranında Hediye Çeki + %10 oranında Tek Çekim sistemi ile Cep Telefonlarına Taksit olayı devam etmiş oldu.

Bakalım Teknoloji Mağazaları ve BDDK arasındaki bu köşe kapmaca ne zamana kadar sürecek. Bu köşe kapmacadan en fazla zararı gören halk ise ne yapacak.

BDDK’nın Hediye Çeki Yasağı Bir Gün Sürdü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir