Pasaport Kayıt İşlemleriBekârlar Günü İndirimleri İle Alibaba Grup Milyon Dolarlık Satış Yaptı

Bekârlar Günü İndirimleri İle Alibaba Grup Milyon Dolarlık Satış Yaptı

Ali Express markası ile ülkemizde tanınırlığı son dönemde artan Alibaba Grup Bekârlar Günü 11/11  adıyla yaptığı indirimlerden Milyon Dolarlık Satış ile çıktı. Dünyanın En Büyük Alışveriş Kampanyası olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 11/11 Bekârlar Günü sonunda Alibaba Grup toplamda 14.3 Milyon Dolarlık bir satışın altına imza atmış oldu. Ali Express ve Ali Baba üzerinden gerçekleştirilen 14.3 […]


Ali Express markası ile ülkemizde tanınırlığı son dönemde artan Grup Bekârlar Günü 11/11  adıyla yaptığı indirimlerden Milyon Dolarlık Satış ile çıktı.

Dünyanın En Büyük Alışveriş Kampanyası olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 11/11 Bekârlar Günü sonunda Grup toplamda 14.3 Milyon Dolarlık bir satışın altına imza atmış oldu.

Ali Express ve Ali Baba üzerinden gerçekleştirilen 14.3 Milyon Dolarlık rakamı TL’ye çevirdiğimizde ortaya 41 Milyar Türk Lirası çıkıyor.

Yapılan satış rakamlarına bakıldığında firmanın Saatlik 4 Milyar Dolar seviyelerinde bir satış grafiği ile günü tamamladığı görünüyor.

 

2014 Yılına Göre %60 Artış

Geçen yıl yapılan Bekârlar Günü 11/11 Etkinliği bu seneki kadar rağbet görmemesine rağmen firma için oldukça iyi bir kazanç anlamına gelmişti.

2015 yılında ise 2014 yılında yapılan ciro değerinin %60 Üstüne çıkıldı.

Bu sayede de Grup Şirketleri oldukça başarılı bir 11 Kasım tarihi yaşamış oldular.

 

Alibaba Bekarlar Günü Görseli
Alibaba Bekarlar Günü Görseli

 

En Çok Satış Çin Merkezli

Yapılan ürün satışlarının en yüksek rakamlı olan kısmı Firmanın Merkezi konumunda olan Çin içerisinde olmuş durumda.

Çin’li vatandaşların alımlarından sonra en fazla alım yapan ülkeler ise şu şekilde; ABD, Japonya, Güney Kore, Almanya ve Avustralya.

 

Alibaba Grup Logosu
Alibaba Grup Logosu

 

Dağıtımları Cainiao Logistics Firması Üstlendi

1 gün içerisinde yapılan en büyük satış rakamlarından birisi olması sebebiyle ürünlerin dağıtımı konusu da çok önemli bir durumda.

Bu sebeple Alibaba Grup direkt olarak bir Lojistik Firması ile anlaşma yoluna gitmiş durumda.

Toplamda 710 Milyon adet sipariş almayı başaran firmanın hem bunu Paketleme ve Kargoya Verme konusu hem de Taşıma Süreleri ve Limitleri konusunun gündeme gelmesini sağlamış durumda.

Saniyede 85.900 Sipariş verilen Alibaba Satış Sistemleri her an aktif kalmayı başararak aslında arka planda ne kadar büyük bir veri merkezinin de çalıştığını göstermiş oldu.

 

Alibaba Bekarlar Günü
Alibaba Bekarlar Günü

 

2016 Bekârlar Günü 11/11 Merakla Bekleniyor

Senede bir kez bu kadar büyük indirimler yapan Alibaba Grup Şirketleri şimdiden 2016 Bekârlar Günü 11/11 için yapılacak ciroları düşünmeye başlamışlardır bile.

  Alibaba ve Aras Kargo Anlaştı, Kargo Süresi 5 Güne İndi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status