Pasaport Kayıt İşlemleriBeyaz Saray’da Amerikan Teknoloji Konseyi Toplantısı

Beyaz Saray’da Amerikan Teknoloji Konseyi Toplantısı

Beyaz Saray’a teknoloji kafasındaki en büyük isimler, Amerikan Teknoloji Konseyi’ne katılıyorlar. Beyaz Saray, teknolojide en iyi yeteneğe sahip bir zirve düzenliyor. Geçtiğimiz ay Trump tarafından imzalanan Amerikan Teknoloji Konseyi’nin ilk toplantısı yapılacak. Başkan Trump, Silikon Vadisi ile çitleri tamir etmeye hazır mı? Grup toplantısı, Trump’ın elinde ucuz iş gücü ithal etmek için kullandığı teknoloji firmaları […]


Beyaz Saray’a teknoloji kafasındaki en büyük isimler, Amerikan Teknoloji Konseyi’ne katılıyorlar.

Beyaz Saray, teknolojide en iyi yeteneğe sahip bir zirve düzenliyor. Geçtiğimiz ay Trump tarafından imzalanan Amerikan Teknoloji Konseyi’nin ilk toplantısı yapılacak.

Başkan Trump, Silikon Vadisi ile çitleri tamir etmeye hazır mı?

Grup toplantısı, Trump’ın elinde ucuz iş gücü ithal etmek için kullandığı teknoloji firmaları tarafından istismar edildiğini iddia eden H-1B ve vize programında değişiklik yapmaktan söz edecek.

Konseyin gündeminde ayrıca; devletin teknoloji altyapısını modernleştirmek ve bilgisayarlarını siber saldırılardan korumak olacak.

Bir yönetim yetkilisinin verdiği bilgiler arasında, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Apple CEO’su , Google’ın ana şirketinin yönetim kurulu başkanı Alphabet, Microsoft CEO’su Satya Nadella, Kurucular Fonu’ndan Peter Thiel ve Eric Schmidt’in de aralarında bulunduğu 18 şirketin liderlerinin katılacağı belirtildi.

Trump, büyük oyuncuları bu ayın başlarında teknoloji topluluğunda kızdırmış ve ’yi Paris iklim anlaşmasının dışına çekmişti.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Google’un CEO’su Sundar Pichai, GE General Jeff Immelt ve Apple’ın CEO’su , hareketi kınamışlardı.

Bu şirketlerin hepsi Pazartesi günü yapılacak toplantı hakkında basın mensuplarına yorum yapmaktan ve demeç vermekten kaçınırlarken, sadece Tesla (TSLA) ve SpaceX CEO’su toplantıya katılamayacaklarını açıkladılar.

Toplantıda Hükümeti temsil edenler arasında, hem Beyaz Saray danışmanları olan Ivanka Trump ve Jared Kushner, Hazine Sekreteri Steven Mnuchin; Vatan Güvenliği Sekreteri John Kelly; Beyaz Saray bütçe direktörü Mick Mulvaney ve Beyaz Saray ekonomi danışmanı Gary Cohn olacağı belirtildi.

  Google Başkanı Eric Schmidt'den Rakipleri Hakkında Samimi Açıklamalar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status