Pasaport Kayıt İşlemleriBilgisayarlar İçin En İyi Ekran Videosu Çekme Programları

Bilgisayarlar İçin En İyi Ekran Videosu Çekme Programları

Gelişen bilgisayar donanımları sayesinde artık bilgisayarda bir işlem yaparken ya da oyun oynarken ekranda gördüklerinizin videosu çekebiliyorsunuz ve sosyal medya üzerinden paylaşabiliyorsunuz.


Gelişen bilgisayar donanımları sayesinde artık bilgisayarda bir işlem yaparken ya da oyun oynarken ekranda gördüklerinizin videosu çekebiliyorsunuz ve sosyal medya üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Son yıllarda özellikle Oyun Videolarının gördüğü yüksek ilgi karşısında bu sektörde canlandı ve ekran görüntüsünü alan programların sayıları da artmaya başladı.

Sizlere bu yazımızda sizlere ekran videosu çekme konusunda bazı bilgiler aktarmaya çalışıyor olacağız.

 

Donanımınızı İyi Bilin

Öncelikli olarak ekran videosu çekeceğiniz cihazın donanımını iyi bilmeniz gerekecek. Çünkü hem oyun oynarken hem de video çekmek cihaza ekstra bir yük bindirecektir.

Artı olarak çekilen görüntünün kalitesi Full HD veya 4K gibi yüksek bir değerde olursa bu durumda artan grafik yükü hem oyun oynanan hem de video çekimi yapılan cihazı etkileyecektir.

Bu sebeple de cihazın donanımsal yapısını ona göre ayarlamanız hem hızlı ısınma sorununu hem de donanımın çabuk arıza verme ihtimalini ortadan kaldırır.

 

Yapacağınız İşe Uygun Programı Seçin

Yapacağınız işe uygun olan video çekme programı seçmeniz de önemli bir detaydır. Bazı programların çekim kaliteleri oldukça düşük olabiliyor.

Bazı programlar ise ciddi anlamda iyi görüntüler elde ederken cihazı da aşırı derecede zorlayabiliyor. Bu sebeple de seçeceğiniz programın yapacağınız işe uygun olması oldukça önemlidir.

Örneğin bir yazılımın tanıtımı yaparken çok ekstra özelliklere sahip bir programa ihtiyaç duymayabilirsiniz belki ama bir oyun videosu çekerken sesin ve görüntünün ciddi anlamda iyi olması ve hatta sesleri dengeleyebilmesi gibi detayları iyi ayarlamanız gerek.

İşte bu sebeple de doğru yazılımı seçmenizi öneririz.

 

En İyi Program Hangisidir?

Bu sorunun cevabını aslında bir önceki başlıkta verdik. En iyi ekran videosu çekme programı diye bir şey yoktur. Sadece yapacağınız işe uygun bir video çekme programı vardır.

Bu sebeple de işinizin çok çok üstünde bir programı Ücretli olarak satın almak size pek bir şey kazandırmayacaktır.

Eğer işinizi Ücretsiz programlarda görüyorsa bu durum da direkt olarak bu programları deneyebilirsiniz. Bu sayede de hem fazla masraf yapmamış olur hem de işinizi hızlı bir şekilde görmüş olursunuz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status