Bimeks +3 Yıl Garanti Paketi – Bi+3 Yıl Paketi – Alan Müşteriler Ne Yapmalıdırlar?

Bimeks +3 Yıl Garanti Paketi – Bi+3 Yıl Paketi – Alan Müşteriler Ne Yapmalıdırlar?

Bimeks tarafından kullanıcılara satılan +3 Yıl Garanti Paketi ya da firmadaki adıyla Bi +3 Yıl Paketinden satın alan ve cihazları arızalanan kullanıcılar ne yapmalıdırlar, Bimeks bu pakete destek veriyor mu kısaca bir özet geçelim istedik.


tarafından kullanıcılara satılan ya da firmadaki adıyla Bi +3 Yıl Paketinden satın alan ve cihazları arızalanan kullanıcılar ne yapmalıdırlar, bu pakete destek veriyor mu kısaca bir özet geçelim istedik.

tarafından TV, Bilgisayar, Beyaz Eşya, Telefon, Tablet PC, Notebook, Küçük Ev Aletleri gibi birçok ürün grubunda satışı yapılan +3 Yıl Garanti Paketleri herhangi bir Kasko ya da Sigorta Paketi olmadığı gibi bu paketlerle alakalı tüm hizmetleri de normal şartlarda BiServis adı verilen Servisleri vermekte idi.

Ancak bilindiği üzere 2017 yılı başından başlayarak kademeli olarak Tüm Mağazalarını kapattı. Merkez personelini işten çıkardı ve Teknik Servis Birimini kapattı.

 

Bimeks Fatura

 

Teknik Servisi ve Müşteri Hizmetleri Çalışmıyor

Hali hazırda Bi+3 Yıl ya da sahibi olup aldıkları cihazlarda arıza yaşayan kullanıcılar eğer ürünü aldıkları tarihten 24 Ay yani 2 Yıl geçmedi ise ürünlerini Kendi Yetkili Teknik Servislerine götürebilirler.

Ancak 2 yıllık Garanti Süresi doldu ve artık +3 yıllık Paket aktif oldu ise büyük bir sorun var demektir.

ne yazık ki bu paket dâhilindeki ürünlere, Teknik Servisi Kapattığı için bakmıyor.

Yani parasını verip satın aldığınız bir anlamda çöpe çıkmış oldu.

 

Bimeks Bi+3 Yıl - 3 Yıl Ek Garanti

 

İçin Ne Yapabilirsiniz?

Öncelikli olarak Bimeks firmasının şu ara gerek Personeller tarafından açılan davalar gerek Mağaza Sahipleri gerekse de Tedarikçi Firmalar tarafından açılan davalar sebebiyle ciddi bir dava yükü mevcut.

Bu sebeple de firmaya Dava Ederim – Hakem Heyetine Giderim gibi cümleler pek korkutmuyor.

Zaten karşınızda da pek fazla muhatap bulamıyorsunuz.

 

Seçenek 1: Dava Açmak

Firmadan aldığınız ürün için ödediğiniz Ücretini iade almak için firmaya dava açabilirsiniz.

Ancak şu aşamada 1.000 ‘den fazla personelin maaşlarını dahi ödemeyen bir firmadan bu parayı alabilir misiniz bilemiyoruz.

 

Seçenek 2: Mail Atmak

Aşağıdaki mail adreslerine Para İadesi Taleplerini iletebilirsiniz. Geri dönüş olur mu bilemiyorum.

2017 yılı Ekim ayında attığımız maillere halen geri dönüş olmadığını belirtmemiz gerek.

 

Seçenek 3: Beklemek

Üçüncü seçenek ise firmanın olurda düzelirse tekrar hizmet verecek seviyeye gelmesini beklemek. Tabi ki şu süreçte resmi olarak İflas İşlemi yapmamış olsa da ciddi anlamda bir Borç Yüküne sahip olduğunu biliyoruz firmanın.

 

Not: Bimeks firması son dönemlerinde Bİ Terfi adındaki paketi ile Kasko Hizmeti sunmaya başlamıştır. Ancak bu kasko hizmetleri İlk Sene için geçerlidir.

Not: BiRahat ve Bi+3 Yıl adıyla satılan paketler direkt olarak Bimeks firmasının BiServis adı verilen Teknik Servis Birimi tarafından sağlanan servislerdir. Bimeks Servis Noktasının kapanmış olmasından dolayı artık BiServis noktaları da çalışmamaktadır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. zehir zıkkım olsun inşallah bu dünyanın öbür tarafı da var plips televizyon aldım arıza çıkardı Garanti 2021 bitiyor ne bir muhatap var nede servis garantisi Bimeks kapalı diye kabul etmiyor Allah belasını versin böyle ticaret yapan bir firmaya neden devlet hesap sormaz insanları kandırmak bu kadar kolay olmamalı dolandırıcılık bu ülkede caydırıcı bir cezası yok hep ondan ama Allah in adaletine nasıl hesap vereceksiniz.

    • Bimeks ile alakalı bir servis hizmeti alamazsınız ne yazık ki. Dışarıda ücretli olarak siz yaptırabilir veya başka bir cihaz satın alma yoluna gidebilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
id, id efficitur. justo elit. ut Aenean Nullam