Bimeks +3 Yıl Garanti Paketi – Bi+3 Yıl Paketi – Alan Müşteriler Ne Yapmalıdırlar?

Bimeks Bi Ayrıcalık

tarafından kullanıcılara satılan ya da firmadaki adıyla Bi +3 Yıl Paketinden satın alan ve cihazları arızalanan kullanıcılar ne yapmalıdırlar, Bimeks bu pakete destek veriyor mu kısaca bir özet geçelim istedik.

Bimeks tarafından TV, Bilgisayar, Beyaz Eşya, Telefon, Tablet PC, Notebook, Küçük Ev Aletleri gibi birçok ürün grubunda satışı yapılan +3 Yıl Garanti Paketleri herhangi bir Kasko ya da Sigorta Paketi olmadığı gibi bu paketlerle alakalı tüm hizmetleri de normal şartlarda BiServis adı verilen Bimeks Servisleri vermekte idi.

Ancak bilindiği üzere Bimeks 2017 yılı başından başlayarak kademeli olarak Tüm Mağazalarını kapattı. Merkez personelini işten çıkardı ve Teknik Servis Birimini kapattı.

 

Bimeks Fatura

 

Teknik Servisi ve Müşteri Hizmetleri Çalışmıyor

Hali hazırda Bi+3 Yıl ya da +3 Yıl Garanti Paketi sahibi olup aldıkları cihazlarda arıza yaşayan kullanıcılar eğer ürünü aldıkları tarihten 24 Ay yani 2 Yıl geçmedi ise ürünlerini Kendi Yetkili Teknik Servislerine götürebilirler.

Ancak 2 yıllık Garanti Süresi doldu ve artık +3 yıllık Paket aktif oldu ise büyük bir sorun var demektir.

Bimeks ne yazık ki bu paket dâhilindeki ürünlere, Teknik Servisi Kapattığı için bakmıyor.

Yani parasını verip satın aldığınız +3 Yıl Garanti Paketi bir anlamda çöpe çıkmış oldu.

 

Bimeks Bi+3 Yıl - 3 Yıl Ek Garanti

 

+3 Yıl Garanti Paketi İçin Ne Yapabilirsiniz?

Öncelikli olarak Bimeks firmasının şu ara gerek Personeller tarafından açılan davalar gerek Mağaza Sahipleri gerekse de Tedarikçi Firmalar tarafından açılan davalar sebebiyle ciddi bir dava yükü mevcut.

Bu sebeple de firmaya Dava Ederim – Hakem Heyetine Giderim gibi cümleler pek korkutmuyor.

Zaten karşınızda da pek fazla muhatap bulamıyorsunuz.

 

Seçenek 1: Dava Açmak

Firmadan aldığınız ürün için ödediğiniz +3 Yıl Garanti Paketi Ücretini iade almak için firmaya dava açabilirsiniz.

Ancak şu aşamada 1.000 ‘den fazla personelin maaşlarını dahi ödemeyen bir firmadan bu parayı alabilir misiniz bilemiyoruz.

 

Seçenek 2: Mail Atmak

Aşağıdaki mail adreslerine Para İadesi Taleplerini iletebilirsiniz. Geri dönüş olur mu bilemiyorum.

2017 yılı Ekim ayında attığımız maillere halen geri dönüş olmadığını belirtmemiz gerek.

 

Seçenek 3: Beklemek

Üçüncü seçenek ise firmanın olurda düzelirse tekrar hizmet verecek seviyeye gelmesini beklemek. Tabi ki şu süreçte resmi olarak İflas İşlemi yapmamış olsa da ciddi anlamda bir Borç Yüküne sahip olduğunu biliyoruz firmanın.

 

Not: Bimeks firması son dönemlerinde Bİ Terfi adındaki paketi ile Kasko Hizmeti sunmaya başlamıştır. Ancak bu kasko hizmetleri İlk Sene için geçerlidir.

Not: BiRahat ve Bi+3 Yıl adıyla satılan paketler direkt olarak Bimeks firmasının BiServis adı verilen Teknik Servis Birimi tarafından sağlanan servislerdir. Bimeks Servis Noktasının kapanmış olmasından dolayı artık BiServis noktaları da çalışmamaktadır.