Pasaport Kayıt İşlemleriBimeks Büyüme Atılımına Darty Mağazalarını Alarak Devam Ediyor

Bimeks Büyüme Atılımına Darty Mağazalarını Alarak Devam Ediyor

ElektroWorld Türkiye’yi satın alarak pazardaki büyüme hızını arttıran Bimeks ikinci atılımını da Dart Türkiye Mağazalarını satın alarak yaptı. 2013 yılının son 2 ayını 2 önemli alımla kapatan Bimeks Teknoloji Mağazaları bir anlamda sektördeki Dev Firmalardan birisi halini aldı. TeknoSA ve Vatan Bilgisayar gibi yerel firmalar arasında kendi konumunu sağlamlaştıran Bimeks, Türkiye’de aktif olan 2 Yabancı […]


ElektroWorld Türkiye’yi satın alarak pazardaki büyüme hızını arttıran ikinci atılımını da Dart Türkiye Mağazalarını satın alarak yaptı.

2013 yılının son 2 ayını 2 önemli alımla kapatan Teknoloji Mağazaları bir anlamda sektördeki Dev Firmalardan birisi halini aldı. TeknoSA ve Vatan Bilgisayar gibi yerel firmalar arasında kendi konumunu sağlamlaştıran , Türkiye’de aktif olan 2 Yabancı Mağazalar Zincirini de satın alarak gücünü ve mağaza ağını arttırmış oldu.

 

Darty 28 Mağazası İle Artık Bimeks Olacak

Türkiye’de birçoğu AVM içi olarak hizmet veren 28 Darty Mağazasını bünyesine kazandıran Bimeks alımla alakalı ise herhangi bir ödeme yapmamış durumda.

Bu sene sonuna kadar alımı resmi hale getirecek olan Bimeks ve Darty Türkiye’nin sürecin nasıl gelişeceği konusunda ise henüz net bir açıklaması olmadı.

Ancak gelen ilk bilgilere göre Darty Mağazalarında satışta bulunan ürünlerin maliyet tespiti ve satış noktalarının incelenmesi sonucunda bir Ödeme yapılacak. Bunun yanında Bimeks kanadının 28 mağaza arasında kapanmalar yapıp yamayacağı da alınacak olan karar neticesinde kesinleşmiş olacak.

Bimeks Büyüme Atılımına Darty Mağazalarını Alarak Devam Ediyor
Bimeks Büyüme Atılımına Darty Mağazalarını Alarak Devam Ediyor

TeknoSA ve EnPlus’da İlgilenmişti

Darty Türkiye ile geçtiğimiz günlerde Bimeks dışında TeknoSA ve EnPlus firmaları da görüşmüş ancak bir sonuca varamamışlardı.

Bimeks bu alımlar ile Pazar gücünü arttırmanın yanında pazardaki Yerli Sermaye Ağırlığını da arttırmış oldu. Yabancı Sermayeli firmalar ise yavaş yavaş Türkiye pazarından ayrılmaya devam edecekler gibi görünüyor.

  Bimeks Mağazası Çalışma Şartları ve Bimeks Personel Maaşları (2017)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status