Bimeks & İş Bank İşbirliği İle Nakit Net Alışveriş Kredisi

Bimeks & İş Bank İşbirliği İle Nakit Net Alışveriş Kredisi

Bimeks ve İş Bankası işbirliği ile Alışverişlerinize Taksit imkânı sunan Nakit Net Alışveriş Kredi Sistemi hayata geçirildi. Birçok firma tarafından kullanılan Mağaza İçi Kredilendirme Sistemini 2 farklı şekilde kullanıma alan Bimeks ve İş Bankası bu alanda da bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Nakit Net Kredi Sistemi ile birkaç dakika içerisinde Bimeks Mağazalarından Akıllı Telefon, Televizyon, Bilgisayar, Beyaz […]


ve işbirliği ile Alışverişlerinize Taksit imkânı sunan Alışveriş Kredi Sistemi hayata geçirildi.

Birçok firma tarafından kullanılan Mağaza İçi Kredilendirme Sistemini 2 farklı şekilde kullanıma alan ve bu alanda da bir ilki gerçekleştirmiş olacak.

Kredi Sistemi ile birkaç dakika içerisinde Mağazalarından Akıllı Telefon, Televizyon, Bilgisayar, Beyaz Eşya gibi birbirinden farklı ürünleri 5.000 TL’ye kadar Kredilendirerek alabilir, ürünlere anında sahip olabilirsiniz.

 

Alışveriş Kredisi Sistemi Nasıl İşliyor

Sistem Kurgusu içerisinde 2 farklı çalışma var. Bunlardan birisi Müşterilerine sağlanan ÖN Onaylı Kredi Sistemi. Diğer ise gidip Mağazasından yapacağınız Bireysel Kredi Sistemi.

 

1. Ön Onaylı Kredi Sistemi

kendi kullanıcıları arasından Aylık olarak 500.000’in üzerinde kullanıcı seçiyor.

Bu kullanıcıların son 24 aylık sürecin 13. ayı ile 24. ayı arasında Teknoloji Alışverişi yapmamış olanları eliyor.

Eleme sonrasında elde kalan kullanıcıların son 12 ay içerisinde Teknoloji Alışverişi yapmış olanlarını da eliyor.

İşte bu iki kademeli eleme sonucunda listede kalan Müşterilerine bir SMS ile Ön Onaylı Kredi sunarak müşteriye Alışveriş İmkânı sunuyor.

Kendisine gelen Ön Onay SMS’i sonrasında kullanıcı dilerse bir Şubesine giderek Kredi Sistemi üzerinden evrakları imzalayarak Alışveriş Kredisini kullanabiliyor.

 

2. Şubesinden Kredi Başvurusu

Müşteri Bimeks Mağazalarından birisine giderek alacağı ürünü belirliyor ve NakitNet Kredi Sİstemi ile ödeyeceğini beyan  ediyor.

Sistemewgiriş yapan Satış Danışmanları sistemden sizin Kimlik Bilgileriniz ile alacağınız ürün üzerinden kredi talebinde bulunuyor.

hesabı olanlar direkt olarak sistem üzerinden mevcut hesaplarına Otomatik Ödeme Talimatı vererek tek bir hesap üzerinden kredilerini kullanıyorlar.

İş Bankası Müşterisi olmayanlar için ise sistem otomatik olarak bir Kılavuz Hesap açıyor ve ödemeler o hesap üzerinden gerçekleştiriliyor.

Mağazadan size hiçbir Kart veya Hesap Cüzdanı verilmiyor. Alacağınız ürünü karşılayan miktarda Kredi Kullanımı gerçekleştiriliyor ve direkt cihazın ödemesinde kullanılıyor.

 

Bimeks Hediye Çeki
Bimeks

NakitNet Nedir?

Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin bireysel nitelikli tüm müşterilerine sunduğu bu hizmet kapsamında, anlaşmalı mağazalardan ihtiyacınız olan ürünü NakitNet ile alın, 5.000 TL’ye kadar 36 taksit fırsatından yararlanın.

Üstelik şubeye gitmeden, gelir belgesi göstermeden.

Perakende satış yapan mağazalarda cep telefonu, elektronik, beyaz eşya, mobilya ve daha birçok kategoride alışverişlerinizi finanse etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Yeni bir cep telefonu satın almak, son teknoloji ürünü bir televizyona sahip olmak ya da eski mobilyalarınızı yenileriyle değiştirmek için tek yapmanız gereken anlaşmalı mağazalarımızda, sadece adınıza kayıtlı bir cep telefonu numarası ve geçerli bir kimlik belgesi ile nakit kredi başvurusunda bulunmaktır. Sadece birkaç dakika içinde, kolay, hızlı ve pratik bir şekilde sahip olmak istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

İş Bankası ve Bimeks'den Nakit Net Ödeme Sistemi
’den Ödeme Sistemi

 

Bimeks & Ne Zaman Başlıyor?

Sistemin 19 Haziran 2015 Cuma gününe kadar İş Bankası bünyesinden seçilen abonelere SMS gönderilmesi ile başlaması, 20 Haziran 2015 Cumartesi gününden itibaren ise Bimeks Mağazalarında kredilendirme sistemlerinin aktife alınması ile de satışa dönmesi bekleniyor.

İş Bankası tarafından kullanıcılara gönderilecek olan SMS şu şekildedir.

Sayın ….. İş Bankası’nda …. TL tutarında kredi limitiniz kullanımınıza hazır. Bu kredinizi alışveriş yapacağınız Bimeks mağazalarında kullanabilirsiniz

Sistemin uzun soluklu olması durumunda İş Bankasının seçeceği kullanıcı listesini biraz daha genişlemesi ve ilk etapta belirlenen çizgileri biraz daha esnetmesi mümkün gibi görünüyor.

NakitNet Nedir
NakitNet Nedir

 

Bimeks – İş Bankası NakitNet Komisyon Oranları Nasıldır?

NakitNet Alışveriş Kredisi için belirlenen Ücretlendirme tablosu aşağıdaki gibidir.

Diğer rakamlar için tablodaki hesaplamaya göre bir ödeme şablonu çıkarabilirsiniz kendinize. Taksitlendirme seçenekleri 2’aydan başlayarak 36’a kadar devam etmektedir. Dileyen 5 Ay taksitlendirme yapabilir dileyen 26 ay.

 

Kredi Oranı  Ay  Geri Ödeme  Taksit
1000 TL  12 Ay  1092 TL  91 TL
1000 TL  24 Ay  1184 TL  50 TL
1000 TL  36 Ay  1276 TL  36 TL

 

Bimeks & İş Bankası Kredi Sistemi Sık Sorulan  Sorular

Sorular geldikçe ve bize yeni bilgiler ulaştıkça size de buradan bilgi veriyor olacağız.

 

Hangi Belgeler İsteniyor?

Müşterinin TC Nüfus Cüzdanı veya TC Kimlik Numarası olan bir Ehliyet ile başvurması yeterli. Başka bir evrak istenmiyor.

 

Kefil Sistemi Var mı?

Kefil yok. KKB Puanına göre Onay veya Red işlemi yapılıyor.

 

Ne Kadar Sürüyor?

Sistemi yoğunluğuna göre Sorgulama İşlemi ortalama 5 dakika sürüyor. İşlem onaylanırsa işlemin sonuçlandırılması ile toplamda 15 – 20 dakika içinde ürün müşteriye teslim ediliyor.

 

Ürün Hemen Veriliyor mu?

Mağaza Stoklarında olan ürün hemen teslim ediliyor. Mağaza Stoklarında bulunmayan ürün için ise 2 – 3 gün beklemeniz gerekebilir.

 

Akıllı Telefon & Cep Telefonunda da Geçerli mi?

Evet. İş Bankası NakitNet Kredi Sistemi ile Akıllı Telefon alabilir, Oyun Konsolu, Bilgisayar, TV gibi bütün ürünlerde kullanabilirsiniz.

 

Ek Ücret & Sigorta Ücret vs. Alınacak mı?

Alınan Vade Farkı dışında ek bir ücret yok. Dosya Masrafı alınmıyor.

 

Buradan Çıkan Krediyi NAKİT Olarak Alabilir miyim?

Hayır. Çıkan kredi direkt olarak ürün bedeline yansıtılıyor. Bu sebeple de Alacağınız Ürün Kadar Kredi sunuluyor. Nakit olarak alma imkanına sahip değilsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
dolor mattis dapibus tristique Donec commodo ipsum