Bimeks Son Adımını Attığını Duyurdu, Başarısız Olursa İflasını Verecek

KAP üzerinden açıklama yapan Bimeks firması son kurşununu da attığını ifade ederek eğer sonuç olumlu olmazsa yakın dönemde İflas Duyurusu yapacağını bir anlamda gayri resmi olarak KAP üzerinden duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde 2 farklı Çözüm Önerisi ile borçlu olduğu firmaların karşısına çıkan Bimeks firması hem kendi markasını kurtarmak hem de borçlu olduğu firmalara borcunu ödeyebilmek adına firmalara Ortaklık Teklifinde bulunmuştu.

Bu açıklama ile artık son aşamaya geldiğini resmi olarak duyuran Bimeks firması 2016 yılının ilk çeyreğinde başlayan düşüş sonrasında başlayan sürecin de nihayete ereceğini bir anlamda duyurmuştu.

 

Elinde 3 Mağaza ve 38 Çalışan Kaldı

Geçtiğimiz hafta firmanın önemli isimlerinden birisinin farklı bir firmaya transfer olduğunu gördük. Bu isim çalışanlar tarafından oldukça iyi bilinen ve tanınan Murat KURDOĞLU idi.

Bu geçiş sonrasında Bimeks cephesinde işlerin artık çıkmaza girdiğini de bir anlamda görmüş olduk. Çünkü ilgili kişi neredeyse sürecin en başından beri altında çalışan herkese “Bimeks Kurtulacak” mesajı veren bir isimdi.

Bu transfer sonrasında KAP üzerinden yapılan açıklamada da şuan aktif olarak 3 mağazanın kaldığı, kapısında kilit bulunan 21 mağazanın daha Bimeks logosuna sahip olduğu, toplamda da 38 çalışanın halen şirket bünyesinde olduğu bilgisi verildi.

Bimeks firmasının 2016 yılında, tam da iki sene önce bu dönemlerde 150’ye yakın mağazası, 1.500’e yakın personeli olduğu bilgisini de hemen aktaralım.

 

Murat Kurdoğlu - Bimeks

 

Bimeks Tarafından KAP’a Yapılan Açıklama

Şirketimiz, bir süredir içinde bulunduğu ticari ve finansal darboğazı aşmak ve normal ticari kapasitesine tekrar dönmek için alacaklılarla yapılan çözüm toplantısında sunulan plan ile ilgili kamuoyunu 5.2.2018 tarihinde KAP’da bilgilendirmişti.

Ticari alacaklılar, bankalar ve tahvil yatırımcıları, Şirketimizin sunduğu bu plan ile  lgili cevaplarını yazılı olarak Şirketimize bildirmeye devam etmektedirler.

Şirketimiz mevcut olumsuz şartların etkisiyle mağaza ve personel sayısını azaltmak mecburiyetinde kalmıştır. Hâlihazırda şirket envanterinde, 21’i geçici kapama durumunda tutulan 24 mağaza ve 38 çalışan bulunmakta olup, olumsuz şartlar sebebiyle şirket faaliyetinin durma noktasına geldiği, sunulan planın bu olumsuz durumun üstesinden gelmek için nihai çözüm olduğunu belirtmek isteriz.

Alacaklılarımıza sunulan ve cevapları gelmeye devam eden çözüm planı, Şirketin e-ticaret kapasitesine daha çok odaklanan,  “mağaza destekli ve web tabanlı hibrid perakende iş modeli” üzerinde oluşturulacaktır.

Alacaklılarımız kendilerine sunulan çözüm planıyla ilgili cevaplarını Şirkete yazılı olarak ilettikten sonra, ortaya çıkacak sonuç ve akabinde oluşacak süreç hakkında KAP üzerinden bilahare açıklama yapılacaktır.

Şirketimizin faaliyetine geri dönmesi için, nihai çözüm olarak sunduğumuz bu planın, muhataplarınca kabul görmesi halinde, çıkar birliği içinde çözüme ulaşılacağına dair beklentimizi teyid ediyoruz.

Şirketimiz, alacaklılarını, yatırımcılarını ve kamuoyunu süreç ile ilgili bilgilendirmeye devam edecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Bimeks - Boş Mağaza

 

Bimeks Yönetimsel Olarak İflas Sürecine Çok Daha Yakın

Geçtiğimiz günlerde de web sitemizde direkt olarak firma içerisinde gelen bir bilgi üzerine yayınladığımız haberimizde firmanın artık İflas Sürecine girdiğini duyurmuştuk.

Bu süreç için son birkaç görüşme daha yapan ancak istediği yatırımı alamayan firma Bimeks.com.tr adresi için aslında ticaret ile çok fazla alakadar olmadığını düşündüğümüz bir isim ile anlaşma yapmış durumda.

İsmin tıpkı Bimeks firmasının sahipleri gibi daha önce İhlas Grup bünyesinde çalışan bir isim olması da elbette ki firmayı yakından takip edenlerin dikkatinden kaçmamıştır.

Bu süreç sonrasında firmanın birkaç mağazayı elinde tutup bunları Depo Mağaza şeklinde kullanmayı ve Tedarikçileri de Ortaklığa ikna ederek İnternetten Satış süreçlerini başlatacağı düşüncesi bizlerde oluşmaya başlamıştı. Son yapılan KAP Açıklaması ile de bu aslında kesinleşmiş oldu.

Bu noktada Tedarikçi Anlaşmaları eğer yapılabilirse yeni dönemde birkaç reel mağazası olan ve İnternetten Satış yaparak eski günlerine dönüş yapmayı düşünen bir Bimeks firması ile karşı karşıya kalacağız gibi.

Ancak eğer tedarikçi Anlaşmaları noktasında istenilen adım atılamazsa Bimeks çok kısa bir süre içerisinde İflas Duyurusu yapacaktır.

Bimeks Son Adımını Attığını Duyurdu, Başarısız Olursa İflasını Verecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir