Pasaport Kayıt İşlemleriBir kötü haber de Windows uygulama geliştiricilerine

Bir kötü haber de Windows uygulama geliştiricilerine

Microsoft şirketi Windows App Studio platformunun kapatılacağını açıkladı. Windows App Studio servisi, profesyonel bir kod bilgisi gerekmeden Dünyadaki Windows uygulamalarını geliştirmeye yardımcı olan bir hizmetti.    Microsoft şirketi, herhangi bir kod bilgisi gerekmeden Windows uygulamalarını geliştirmeye yardımcı olan, Evrensel Windows Platformunun (UWP) uygulamalarını geliştiren, Windows App Studio‘nun çevrim içi servisinin kapatılacağını dünyayla paylaştı. Bunun arkasındaki sebep ne?   […]


Microsoft şirketi App Studio platformunun kapatılacağını açıkladı. App Studio servisi, profesyonel bir kod bilgisi gerekmeden Dünyadaki uygulamalarını geliştirmeye yardımcı olan bir hizmetti. 

 

Microsoft şirketi, herhangi bir kod bilgisi gerekmeden uygulamalarını geliştirmeye yardımcı olan, Evrensel Platformunun (UWP) uygulamalarını geliştiren, Windows App Studio‘nun çevrim içi servisinin kapatılacağını dünyayla paylaştı.

Bunun arkasındaki sebep ne?

 

Windows App Studio kullanan herkese çok büyük teşekkür ettiğini söyleyen şirket, platformun 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren resmi olarak hizmet vermeyi durduracağını belirtti. Bunun için sorunsuz bir geçiş istediklerini ileten Windows, kullanıcılarına bazı öneriler sundu.

Hizmeti kapatılacak olan platform, 15 Temmuz tarihinden itibaren sadece mevcut kullanıcıların giriş yapmasına izin verecek, fakat bu mevcut kullanıcılar yine de yeni dinamik veri koleksiyonları oluşturamayacaklar. Sadece mevcut koleksiyonlar geliştirilebilecek. 15 Eylül sonrasında ise Uygulama Editörünün çalışmayı durduracağı söyleniyor. Bunun anlamı ise var olan uygulamalara veri akışının da duracak olması.

Microsoft 1 Aralık tarihinden itibaren tamamen kapanacak olan Windows App Studio hizmetini kullanan kullanıcılarının Visual Studio 2017’nin bir eklentisi olan Windows Template Studio’ya geçiş yapmasının çok faydalı olacağını söylüyor. Template Studio’nun App Studio’ya çok benzediğini belirten Windows şirketi, kullanıcılarının eskisi gibi yeniden UWP uygulamalarını geliştirebileceğini, eskisi gibi pratik kod jenerasyonu kullanıldığını açıklıyor. Umarız yazılım sektörü dünyada bu kadar önemli bir yerdeyken ülkemizden bir çok insan da bu yol ile uygulama geliştirmeye başlar ve devam eder.

  HTC Windows Mobile İşletim Sisteminden Uzaklaşmaya Başladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status