Bitcoin Cash Yükseliyor, Bitcoin Geriliyor

Geçtiğimiz aylarda birbirlerinden ayrılan ve arkasına hatırı sayılır bir kitle almayı başaran Bitcoin Cash son dönemdeki yükselişi ile ilgi uyandırmaya başladı.

İkiye bölünmesi sonrasında Bitcoin cephesinde nelerin olacağını birçok kişi kestiremese de Bitcoin Cash hızlı büyümesine devam ediyor.

Cash tarafındaki büyüme Bitcoin tarafında ise ciddi düşüşler ile kendisini hissettirmeyi başarmış durumda. Yatırımcıların da gözü kulağı şuan bu iki sanal para birimi üzerinde.

 

Bitcoin Cash

 

4 Kat Değer Kazandı

Bitcoin Cash son birkaç ayda 4 kat değer kazanarak 1.400 Dolar seviyesine çıkmış durumda. Bu yükseliş elbette ki diğer tarafta bir kayba neden oluyor.

Bitcoin bu dönemde 1.000 Dolarlık bir gerileme yaşamış durumda. Bu gerileme de Bitcoin kullanıcılarının Bitcoin Cash sistemine kaymasına sebebiyet vermeye başlamış.

Yatırımcılar yavaş yavaş Bitcoin Cash sistemine güvenmeye başlayınca tabi ki yükselişte kaçınılmaz olmaya başladı. Yükselen sistemlerde diğer yatırımcıların dikkatini kısa sürede çeker.

 

Bitcoin

 

Büyük Kazandırıyor, Büyük Kaybettiriyor

100 Dolar seviyelerinden 5.000 – 6.000 Dolar seviyelerine çıkan Bitcoin bu sebeple de yatırımcılarına ciddi kazançlar ve zararlar veriyor.

Örneğin 1 bitcoin sahibi olan kullanıcı 1.000 dolarlık bir düşüş ile ortalama 4.000 TL kaybetmiş oluyor. Bu da elindeki 1 Bitcoin ile oluyor. 10 Bitcoin parası olan bir kullanıcı ise zararını 40.000 TL olarak kayıtlara geçiriyor.

Tabi kazançlarda buna göre değişiyor. Kaybedilen oran kadar kazanılan oranda oldukça yüksek.

Bitcoin Cash ise şuan alttan gelmeye başlamış durumda. Henüz Bitcoin kadar yüksek bir değere sahip olmasa da ciddi bir yatırım aldığı ortada.

 

Bitcoin Cash Yükseliyor, Bitcoin Geriliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ben yaptım hiçbir şekilde şebeke yok kartı koyuyorum da olmuyor

  2. Ben yaptım hiçbir şekilde şebeke yok kartı koyuyorum da olmuyor