BitCoin Para Birimi Artık Sona Yaklaştı

Sanal Para Birimi olarak bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran BitCoin için kötü haberler peş peşe gelmeye başladı.

Rusya ve Çin Ekonomisinde yasaklanmasının ardından BitCoin Para Birimi için bir kötü haberde Tokyo’dan geldi.

BitCoin Pazarının en eski ve en büyük borsası olan Tokyo merkezli Mt. GOX firması iflasını açıkladı.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre hafta başından beri hesaplarına erişemeyen Mt. GOX firmasının 400 Milyon Dolarlık BitCoin’i ortadan kaybolmuş durumda.

Firma bu sebeple 63 Milyon Dolarlık borcunu ödeyemediği gerekçesi ile İflasını açıkladı.

BitCoin Para Birimi Artık Sona Yaklaştı
BitCoin Para Birimi Artık Sona Yaklaştı

Daha önce Mt. Gox firması üzerine Japonya Yerel Polisi tarafından çeşitli iddia ve suçlamalardan dolayı soruşturmalar açılmıştı.

Net olarak bir ülkeye bağlı olmayan ve aslında sadece bilgisayar sistemi üzerindeki kodlarla ortaya çıkan BitCoin Para Birimi ülkemizde de çok fazla rağbet görüyor.

Özellikle Kara Para Aklama gibi illegal işlerde de kullanılmaya başlanılan BitCoin Sisteminin ne yazık ki hiç güvencesi yok. Yani bir gece tüm kod algoritması çökerek milyonlarca insanın hesaplarını sonsuza kadar yok edebilir.

Çeşitli ülkelerde yasaklanmaya başlanılan BitCoin Para Biriminin özellikle dev şirketlerdeki iflaslar ile yok oluşa doğru sürüklenmesi bekleniyor. Bakalım bu noktada BitCoin nasıl bir duruş sergileyecek.

BitCoin Para Birimi Artık Sona Yaklaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Gerçekte değersiz bir algoritmadan ibaret olan, arkasında bir devlet bulunmayan, altın veya değerli herhangi bir maden rezervini temsil etmeyen bu saçmalığın eninde sonunda son bulması kaçınılmazdır. Bu güne kadar hayatta kalmasının tek sebebi ise, kara para aklamak ve büyük miktarda parayı takibe yakalanmadan uluslar arası transfer etmek isteyenlerin çabası sayesinde olmuştur. İnternet ortamında tüm sınırlar aşılabilir. Zaten takip edilemeyen bir algoritmaya sahip olduğu için doğal olarak sanal hırsızların hedefi olmuştur. Zaten hiçbir devlet bu parayı yasal olarak kabul etmediği için çalınan parayı geri almak için hak arama şansınız yok. Yine mi oyuna geldik? Evet, her zaman olduğu gibi, kolay para kazanma hayali ile yanıp tutuşan bir çok insan oyuna geldi.

    Cevapla