BlackBerry 10 İşletim Sistemi Google Play Store’a Kancayı Taktı

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyurulan BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi kısa süre içerisinde adından söz ettirmeye başladı bile.

İçerisindeki bir yazılım sayesinde Android 2.3 İşletim Sistemi ile uyumlu olan tüm uygulamaları desteklediği açıklanan ve dileyen BlackBerry 10 İşletim Sistemi kullanıcının bu uygulamalarını rahatlıkla kullanabileceğini belirten firma şimdi de daha ilerisini gözüne kestirdi.

Son dönemde Uygulama noktasında sıkıntı yaşayan ve büyük bir yatırım yapmak durumunda kalan Windows Phone 8 gibi eli boş olarak pazara çıkmamak adına elini güçlendirmeye çalışan BlackBerry firması şimdi de gelecek bir güncelleme ile Android 4.1 serisinde çalışan uygulamaları desteği altına almayı düşünüyor.

Android Uygulamaları BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi Uygulamasına Dönüşüyor
Android Uygulamaları BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi Uygulamasına Dönüşüyor

Bu sayede herhangi bir Android 2.3 veya Android 4.1 serisi cihazda çalışan bir uygulama kısa süreli bir dönüşüm işlemi sonrasında BlackBerry 10 İşletim Sistemi ile çalışan herhangi bir cihazda çalışabilecek.

Bu haber ile pazara sürülen ilk modeller olan BlackBerry Z10 ve BlackBerry Q10 modellerinin satışlarının da yükselmesi beklenebilir. Çünkü Akıllı Telefon pazarındaki en büyük açık olan Uygulama Mağazası sorunu bu şekilde komple çözüme kavuşturulmuş olacak.

BlackBerry 10 İşletim Sistemi Google Play Store’a Kancayı Taktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir