BlackBerry Artık Tamamen Android İşletim Sistemine Geçiyor

BlackBerry OS İşletim Sistemi ile istediği başarıyı yakalamakta zorlanan ve iflasın eşiğine gelen BlackBerry firması artık Android İşletim Sistemini tüm cihazlarında kullanmaya başlayacak.

2015 yılı sonlarında BlackBerry Priv ile ilk Android İşletim Sistemine sahip Akıllı Telefon modelini pazara süren firma bu süreçteki gelirlerinden memnun kalmış olacak ki Tamamen Android İşletim Sistemine dönmeye karar vermiş durumda.

BlackBerry CEO’su John Chen CES 2016’da yapılan bir röportajda Android ’e tamamen geçtiklerini onayladı. Yani önümüzdeki yıl çıkacak olan tüm telefonlar Google’ın mobil sistemi Android ’den gücünü alacak.

 

BlackBerry Priv Modeli
Priv Modeli

 

Android İşletim Sistemi Devleri Batırdı

Samsung firmasının Android İşletim Sistemine hızlı geçişi ile başlayan süreçte Nokia firması akıllı telefonları için Windows İşletim Sistemini tercih etmiş ve bir anda Lider olduğu pazarda tepe taklak olmuştu.

İlerleyen süreçte de Microsoft cephesinin çizgisine kapılan firma en son Lumia serisini Microsoft firmasına satmış ve pazarda 2016 yılına kadar sürecek yasaklarla boğuşmaya başlamıştı.

Diğer birçok firma ise hem Windows hem de Android İşletim Sistemi ile denemeler yapmış ve sonunda pazarın şuan Android İşletim Sistemi için daha akıcı olduğunu görerek o alanda yollarına devam etmişlerdi.

 

BlackBerry Android İşletim Sistemine Geçiyor
Android İşletim Sistemine Geçiyor

 

BlackBerry Kendi Yolunu Seçti

BlackBerry firması ise bu işletim sistemi furyasında kendi yazılımı üzerine gitmeye başladı.

BBM Yazılımına güvenen ve İşadamları için ürünler üreten firma Apple cephesinin İş Dünyasını esir alması ile bir anda iflasın eşiğine gelmişti.

Birçok kez farklı firmalar ile ismi anılan firma en sonunda Android İşletim Sistemli bir model üretme yoluna gitmesi firmanın artık pes etiğini de gösteriyordu.

Priv modeli ile Türkiye Pazarında adını pek duyuramasa da daha önceki denemelerine göre bu seri çok daha büyük bir ilgi gördü.

Bu sebeple de firma eğer İflas edip kepenk kapatmak istemiyorsa artık yavaş yavaş Android İşletim Sistemi Ailesi içerisine girmeliydi.

Firma da işte tam olarak bu yönde karar aldı.

Artık Android İşletim Sistemi ile BlackBerry firması aynı istikamete yol alacaklar.

Belki ara ara BlackBerry OS İşletim Sistemli Akıllı Telefon modelleri de pazara çıkacaktır ama artık Android firma için Temel İşletim Sistemi haline gelmiş durumda.

BlackBerry Artık Tamamen Android İşletim Sistemine Geçiyor
Artık Tamamen Android İşletim Sistemine Geçiyor

BlackBerry Artık Tamamen Android İşletim Sistemine Geçiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir