BlackBerry Firması Ön Yüze Çift Ekran Patent Başvurusunu Yaptı

BlackBerry firması son dönemdeki kötü gidişe bir dur demek için pazara çıkardığı yeni ürünlerinden sonra şimdi de ön yüzde çift ekranın bulunduğu bir ürün için patent başvurusunda bulundu.

BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi ile pazara yeniden dönüş yapan, BlackBerry Z10 ve BlackBerry Q10 modelleri ile de düşen satışlarını yükseltmek için çalışmaya başlayan BB firmasının önündeki hedef ise Çift Ekrana Sahip yeni bir Akıllı Telefon üretmek gibi görünüyor.

Günümüzdeki Dokunmatik Ekranlı modellerden biraz daha farklı bir tasarıma sahip olması beklenilen yeni model ile Ön Yüzde birbirinden bağımsız 2 adet ekran kullanılacak gibi görünüyor. Bu sayede kullanıcı bir ekranda bir uygulama ile uğraşırken diğer ekrandan da başka bir uygulamayı açabilecek.

İki ekran arasında geçişlerinde mümkün olacağı cihazda dilerseniz bir ekranı Klavye haline getirerek SMS ve E-Mail gibi işlemlerde hızlı çözümler üretmeniz mümkün olacak.

BlackBerry Firması Ön Yüze Çift Ekran Patent Başvurusunu Yaptı
BlackBerry Firması Ön Yüze Çift Ekran Patent Başvurusunu Yaptı

BlackBerry 10 İşletim Sistemi ile çalışması beklenilen ve şu aralar sadece bir Patent Başvurusu olarak görülen ürünün 2014 senesi gelmeden BlackBerry firması tarafından pazara sunulması pek de büyük bir sürpriz olmayacaktır.

Ancak pazara çıkan bu tarz bir ürünün kullanıcılar tarafından ne kadar rağbet göreceği şimdilik büyük bir soru işareti. Giderek büyüyen yekpare ekrana sahip modeller yerine Çift Ekranlı bir model neden tercih edilebilir.

Kısacası ilk etapta BlackBerry için oldukça riskli bir üretim olabilir gibi görünüyor. Ancak elbette ki bu modeli de alanlar ve hakkı ile kullananlar olacaktır.

Bekleyelim ve Görelim…

BlackBerry Firması Ön Yüze Çift Ekran Patent Başvurusunu Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir