BlackBerry Firmasından 3 Yeni Android Model; Neon, Argon, Mercury

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

BlackBerry firması uzunca bir süre pazarda ciddi bir yer edindikten sonra Akıllı Telefon Savaşlarında geride kalmış, batmanın eşiğine gelmiş ve nihayetinde BlackBerry OS İşletim Sisteminden vazgeçerek Android İşletim Sistemine geçiş yapmıştı.

İşte bu geçiş sonrasında ürettiği modellere yenilerini eklemek isteyen BlackBerry firmasından yeni cihazlarla alakalı ilk bilgiler gelmeye başladı.

Neon, Argon ve Mercury adı verileceği düşünülen 3 modelin de 2016 yılı bitmeden pazara çıkması ve BlackBerry firmasını biraz daha satış anlamında üste çekmesi bekleniyor.

Peki, pazara çıkacak modellerin özellikleri ne olacak?

 

BlackBerry Neon

Giriş – Orta seviye bir cihaz olması beklenilen Neon serisinin 5.3 inçlik Full HD Ekrana, SnapDragon 617 serisi bir işlemciye, 3 GB Ram belleğe, 16 GB Dahili Depolama Alanına sahip olması bekleniyor.

Cihazda 13 MP Arka ve 8 MP Ön kamera kullanılması beklenirken 2.610 mAh’lik bir batarya ile kullanıcı karşısına çıkması beklentisi yüksek.

Serinin En Uygun Fiyatlı Ürünü olması bekleniyor Neon modelinin.

 

BlackBerry Argon

Serinin tepe Modeli olacak olan Argon modeli 5.5 inçlik Quad HD – 2K Ekran ile kullanıcı karşısına çıkacak.

SnapDragon 820 serisi bir işlemciye, 4 GB Ram Belleğe ve 32 GB Depolama Alanına sahip olacak olan serinin USB Type C desteği sunması bekleniyor.

Quick Şarj 3.0, Parmak İzi Okuyucu, 3.000 mAh’lik Batarya, 21 MP değerinde Arka ve 8 MP değerinde Ön Kamera da beklenen özellikler arasında.

 

BlackBerry Mercury

Fiziksel Klavyeye sahip olması sebebiyle BlackBerry ailesine en fazla benzeyen modellerden birisi olacak olan Mercury 4.5 inç boyutunda Full HD Ekrana sahip olacak.

SnapDragon 615 serisi işlemci, 3 GB Ram Bellek ve 32 GB Dahili Depolama Alanı cihazda kendisine yer buluyor olacak.18 MP Arka Kamera ve 8 MP Ön Kameraya sahip olacak olan serinin 3.400 mAh’lik bir bataryası olacak gibi görünüyor.

 

Fiyat Politikasına Müdehale Etmesi Lazım

Tabi ki pazara birden fazla modelle oldukça kuvvetli bir şekilde giren bir BlackBerry firması var.

Ancak örnek vermek gerekirse BlackBerry Neon modelinin Donanımsal Özellikleri şuan pazarda 999 TL’den satılan GM5 Plus ile neredeyse aynı.

Şimdi buna bakarak BlackBerry firmasının bu cihaza 1.500 – 1.600 TL fiyat biçmesi durumunda firmanın ciddi bir satış sorunu yaşayacağı aşikar.

Aynı şekilde BlackBerry Argon serisinin de pazarda 3.000 TL seviyesinde bir fiyattan satışa çıkması durumunda da sorun yaşaması muhtemel görünüyor.

Henüz fiyatlar belli olmasa da firmanın ciddi bir Uygun Fiyat – Yüksek Kalite imajını artık oturtması lazım diye düşünüyoruz.

BlackBerry Firmasından 3 Yeni Android Model; Neon, Argon, Mercury

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir