BlackBerry Firmasının Sahibi RIM Batmadıklarını Açıkladı

Kanada’da yaptığı bir radyo röportajında Heins özellikle ABD pazarında zor durumda olduklarını kabul etti, ancak şirketin bir geçiş döneminde olduğunu öne sürdü. RIM, 5.000 kişiyi yani işgücünün yüzde 30′unu önümüzdeki dokuz ay içinde işten çıkaracağını açıklamıştı. Uzun süredir beklenen Blackberry 10′un da piyasaya çıkışı 2013′e ertelendi.   İşletim sisteminin önümüzdeki 10 seneye yetecek şekilde geliştirilmesi […]Kanada’da yaptığı bir radyo röportajında Heins özellikle ABD pazarında zor durumda olduklarını kabul etti, ancak şirketin bir geçiş döneminde olduğunu öne sürdü.

RIM, 5.000 kişiyi yani işgücünün yüzde 30′unu önümüzdeki dokuz ay içinde işten çıkaracağını açıklamıştı. Uzun süredir beklenen 10′un da piyasaya çıkışı 2013′e ertelendi.

BlackBerry Firması Zor Günler GEçiriyor
Firması Zor Günler GEçiriyor

 

İşletim sisteminin önümüzdeki 10 seneye yetecek şekilde geliştirilmesi için çaba harcadıklarını belirten Heins, “ 10 piyasaya çıktığında, özellikle operatör ortaklarımız ve kurumsal müşterilerimizin desteğiyle özellikle ABD ve Kanada’da çok güçlü bir oyuncu olarak yeniden pazardaki yerimizi alacağız” dedi.

RIM, şu anda JP Morgan ve RBC Capital Markets ile çeşitli mali strateji seçeneklerini görüşüyor. Bunlar arasında “ortaklıklar, lisans satışları ve stratejik iş modeli alternatifleri ile BlackBerry platformundan fayda sağlamak” sayılıyor.

 

  BlackBerry Q10 25 Mayıstan İtibaren Türkiye Pazarında
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Bu açıklamaya bakarak RIM’in Türkiye’den çekilmesini bekliyorum. Eğer çekilirse bir Blackberry kullanıcısı olarak üzülürüm

  2. Bence RIM akıllıca bir taktik uyguluyor. Blackberry 10’u 1 yıl öteleyerek açığını kapatmaya çalışıyor.

  3. RIM de gidici demek ki. Sahibi istediği kadar açıklama yapsın ben ortaklık falan derse iflas bayrağını çektiğini anlarım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status