BlackBerry Firmasının Sahibi RIM Batmadıklarını Açıkladı

Kanada’da yaptığı bir radyo röportajında Heins özellikle ABD pazarında zor durumda olduklarını kabul etti, ancak şirketin bir geçiş döneminde olduğunu öne sürdü.

RIM, 5.000 kişiyi yani işgücünün yüzde 30′unu önümüzdeki dokuz ay içinde işten çıkaracağını açıklamıştı. Uzun süredir beklenen Blackberry 10′un da piyasaya çıkışı 2013′e ertelendi.

BlackBerry Firması Zor Günler GEçiriyor
BlackBerry Firması Zor Günler GEçiriyor

 

İşletim sisteminin önümüzdeki 10 seneye yetecek şekilde geliştirilmesi için çaba harcadıklarını belirten Heins, “Blackberry 10 piyasaya çıktığında, özellikle operatör ortaklarımız ve kurumsal müşterilerimizin desteğiyle özellikle ABD ve Kanada’da çok güçlü bir oyuncu olarak yeniden pazardaki yerimizi alacağız” dedi.

RIM, şu anda JP Morgan ve RBC Capital Markets ile çeşitli mali strateji seçeneklerini görüşüyor. Bunlar arasında “ortaklıklar, lisans satışları ve stratejik iş modeli alternatifleri ile BlackBerry platformundan fayda sağlamak” sayılıyor.

 

BlackBerry Firmasının Sahibi RIM Batmadıklarını Açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. İşletim sisteminin gelişimini 10 yıla yayıyorsa RIM’den önmüzdeki 10 yıl birşey beklemiyorum.

  Cevapla
 2. RIM küçülüyor arkadaşlar, işçilerinin %30’unu çıkararak bunu belli ediyor.

  Cevapla
 3. Bu açıklamaya bakarak RIM’in Türkiye’den çekilmesini bekliyorum. Eğer çekilirse bir Blackberry kullanıcısı olarak üzülürüm

  Cevapla
 4. Bence RIM akıllıca bir taktik uyguluyor. Blackberry 10’u 1 yıl öteleyerek açığını kapatmaya çalışıyor.

  Cevapla
 5. blackberry batarsa ne olacak bizim telefonlar?

  Cevapla
 6. RIM de gidici demek ki. Sahibi istediği kadar açıklama yapsın ben ortaklık falan derse iflas bayrağını çektiğini anlarım.

  Cevapla