BlackBerry Fiziksel Klavyeli BlackBerry Q10 Modelini Tanıttı

BlackBerry Fiziksel Klavyeli BlackBerry Q10 Modelini Tanıttı

BlackBerry ismini ve firmasını aslında bugünlere getiren QWERTY Klavyeli modellerin pazarda pek rağbet görmemesi üzerine Dokunmatik Ekranlı bir model üreten BlackBerry firması Fiziksel Klavyeli BlackBerry Q10 serisini de kullanıcıların beğenisine sundu. Adı son dönemde sıkça farklı firmalar ile anılmaya başlanılan ve son ümit olarak pazara süreceği BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi ile birlikte BlackBerry Z10 […]ismini ve firmasını aslında bugünlere getiren QWERTY Klavyeli modellerin pazarda pek rağbet görmemesi üzerine Dokunmatik Ekranlı bir model üreten firması Fiziksel Klavyeli serisini de kullanıcıların beğenisine sundu.

Adı son dönemde sıkça farklı firmalar ile anılmaya başlanılan ve son ümit olarak pazara süreceği ile birlikte Z10 modelini bekleyen kullanıcılara bir sürpriz yapıldı ve bir tane daha model tanıtıldı.

olarak adlandırılan BlackBerry OS 10 İşletim Sistemine sahip yeni model Tam Dokunmatik Ekran yerine QWERTY Fiziksel Klavyeli bir model olarak pazara sunuldu. Ve Standart BlackBerry Modeli olarak raflardaki yerini alacağı günü beklemeye başladı.

  BlackBerry Z10 Modelinden Siyah ve Beyaz Renk Seçenekleri

Bu arada modelinin Hem Dokunmatik Ekran hem de QWERTY Klavyeli bir model olduğunu belirtmekte fayda var. Yani son dönemde oldukça sık gördüğümüz Dokunmatik Ekranlı ve Fiziksel Klavyeli modeller arasında artık BlackBerry Q10 modelini de göreceğiz.

BlackBerry Fiziksel Klavyesi BlackBerry Q10 Modelini Tanıttı
BlackBerry Fiziksel Klavyesi BlackBerry Q10 Modelini Tanıttı

SnapDragon S4 serisi Çift Çekirdekli 1,5 GHz lik bir işlemci ile gelen ve 2 GB Ram sunan Q10 modeli aslında modelinden sadece ekran yapısı olarak ayrılmış durumda. Onun dışındaki özellikleri ise neredeyse birebir olarak hazırlanmış.

Nisan 2013 gibi ABD pazarında satışa çıkması beklenilen BlackBerry Q10 modelinin fiyat bilgisi ne yazık ki henüz pazara duyurulmadı. Türkiye satışlarına ise Haziran ayı gibi başlanacaktır diye düşünüyoruz.

Bakalım BlackBerry, yeni ismi, işletim sistemi ve modelleri ile pazarda kaybettiği eski günlerini yeniden eline geçirebilecek mi?

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status