BlackBerry Mesaj Servisi Yine Çöktü

BlackBerry Mesaj Servisi
BlackBerry Mesaj Servisi

BlackBerry firmasını şu anda ayakta tutan en önemli ürün olan BlackBerry Mesaj sistemi yine çöktü ve kullanım dışı kaldı.

Şuan da RIM firmasının BlackBerry markasını ayakta tutan ve yeni cihaz satmasında büyük etkisi olan BlackBerry Mesaj sistemi yaşanan sıkıntılar sebebiyle gözden düşmeye başladı. Bu noktada BlackBerry’nin son dönemde peş peşe yaşattığı servis sorunları önemli bir rol oynuyor.

Kullanıcıların %6 lık kesimin etkileyen ve ortalama olarak 3 saatlik gecikmeler ve sorunlara sebep olan sıkıntı kısa sürede giderilmiş olsa da servisten hizmet alamayan birçok kişi için bu BlackBerry markasından bir adım daha uzaklaşmak anlamına gelmeye başladı.

BlackBerry Mesaj Servisi
BlackBerry Mesaj Servisi

 

Firma son dönemde yeni modellerini pazara sunsa da başarılı bir satış grafiği ne yazık ki yakalayabilmiş değil. Bunun yanında Skype, WhatsUp gibi birçok ek uygulama ile İOS ve Android İşletim Sistemleri de sistem içerisine dahil olunca BlackBerry Mesaj ve Mail sistemi de bir adım geride kaldı.

Özellikle Şirketler tarafından kullanılan ürünleri sebebiyle oldukça prestijli satışlar yapan firma yeni dönemde Apple firmasına kaptırdığı prestijli ürün modelleri sebebiyle de zor günler geçirmeye başladı.

Kısacası Kanada merkezli üretim yapan RIM firması yaşanan sıkıntılar ile her gün biraz daha dibe doğru gidiyor. BlackBerry firmasının geleceği ise yaşanan her sıkıntıda biraz daha karanlığa doğru gidiyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir